Syndikovat obsah Právní rádce
PravniRadce.iHNed.cz
Aktualizace: před 52 min 33 sek

Celníci budou moci díky ministerstvu financí kontrolovat EET v utajení, s krycími doklady

Pá, 03/23/2018 - 05:00
Ministerstvo financí prosazuje zvýšení pravomocí celníků. Ti by od roku 2019 měli mít možnost kontrolovat EET například se změněnou identitou. Úřad argumentuje tím, že chce celníky chránit, a v některých případech by kontrola EET nebyla možná.
Kategorie: ČR, Souhrn

Nařízení o ochraně dat vypadá složitě, dá se ale číst jednoduše

Čt, 03/22/2018 - 11:00
U každého osobního údaje by měly firmy na základě nového evropského nařízení GDPR pečlivě zvážit, zda pro svou práci vůbec potřebují zaznamenávat a uchovávat osobní údaje. Z tohoto ohledu bývají pro většinu společností bolavým místem databáze neúspěšných uchazečů o zaměstnání. Přesná doba, po kterou může firma osobní údaje uchovávat, by měla vyplynout z konkrétního účelu, pro nějž data schraňuje.
Kategorie: ČR, Souhrn

"Berňák" zřejmě získá silnou zbraň: Advokáti i daňoví poradci mu mají dávat informace o klientech

St, 03/21/2018 - 08:00
Sněmovnou už tento týden pravděpodobně projde novela daňového řádu, která dává finanční správě další nástroj v boji s daňovými úniky. Původní evropská směrnice chtěla pouze posílit mezinárodní spolupráci v boji proti praní špinavých peněz. Ve sněmovně se ale její podoba výrazně změnila. Česká finanční správa bude moci prolomit také mlčenlivost advokátů nebo daňových poradců při podezření na daňový únik v hodnotě nad 500 tisíc korun.
Kategorie: ČR, Souhrn

K podvodnému ovládnutí firmy stačí jeden zfalšovaný dokument a kolek

St, 03/21/2018 - 05:00
Rejstříkový soud při zápisu nových skutečností nezkoumá, zda jsou pravdivé. Na změnu jednatele stačí podat fiktivní zápis z valné hromady. Základem obrany je každodenní kontrola datové schránky a obchodního rejstříku.
Kategorie: ČR, Souhrn

Bývalý nucený správce VZP překročil pravomoci, když podepsal smlouvu s Protonovým centrem

Út, 03/20/2018 - 05:00
Bývalý nucený správce Všeobecné zdravotní pojišťovny dostal dvouletý podmíněný trest za to, že překročil svoje pravomoci a podepsal jejím jménem se soukromým Protonovým centrem smlouvu, ve které se zavázal, že mu pojišťovna bude 15 let plně proplácet léčení 1650 pacientů ročně. VZP to mohlo přijít až na dvanáct miliard korun. Smlouvu s Protonovým centrem podepsala VZP až předloni v červnu. Za tu dobu mu poslala zhruba 200 pacientů.
Kategorie: ČR, Souhrn

Úředník neprávem vyhozený z finanční správy vysoudil více než milion korun

Po, 03/19/2018 - 08:00
Bývalý šéf chrudimského berňáku dostával rok plat za to, že nepracuje. Potom byl propuštěn. Za neoprávněný vyhazov nyní vysoudil na státu přes milion korun. Dlužnou mzdu i s úroky vysoudil také vyhozený úředník z pražského finančního ředitelství.
Kategorie: ČR, Souhrn

Úvodník

Vítejte na stránkách pro svolávání valných hromad akciových společností. Pro firmy, které chtějí splnit informační povinnost v souladu se zákonem i po 1.1.2014. Pro akcionáře, kteří při efektivním výkonu svých práv dokáží ocenit přínos moderních technologií.

Potřebujete oznámení zveřejnit co nejdříve? Nemáte čas vyplňovat formulář?
Potřebujete upravit údaje v textu před jeho zveřejněním? Od roku 2001 poskytujeme spolehlivé a kvalitní služby, které umožňují rychlé a jednoduché splnění informační povinnosti firem.

Zveřejnit pozvánku na valnou hromadu stojí 5000,- Kč bez DPH, všechny ostatní typy firemních oznámení stojí 1000,- Kč bez DPH. Autorizace zveřejnění je vystavena spolu s dokladem o platbě.

V případě dalších dotazů jsme Vám plně k dispozici na níže uvedených kontaktech.

Děkuji za Vaši návštěvu a přeji Vám pěkný den

PhDr. Jana Lešikarová
šéfredaktorka

adresa redakce :
VALNEHROMADY.CZ
Dlouhá 325, P.O.Box 13,
390 01 Tábor

tel: +420 381 210 393,
fax +420 381 210 440,
mail:oznameni@valnehromady.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přihlášení