Syndikovat obsah Právní rádce
PravniRadce.iHNed.cz
Aktualizace: před 22 min 42 sek

Stát si chce opět půjčovat od lidí, ministerstvo zvažuje vydávat spořicí dluhopisy

12 hod 15 min starý
Ministryně financí Alena Schillerová zvažuje opět vydávat státní spořicí dluhopisy pro domácnosti. Drobní střadatelé by tak získali možnost investovat do "bezpečných" cenných papírů a zároveň by půjčovali státu peníze. V minulosti stát vydával takzvané korunové dluhopisy, snaha však skončila aférou, když možnosti zákona využívaly i banky a velké firmy k daňové optimalizaci.
Kategorie: ČR, Souhrn

DPH na točené pivo se sníží na polovinu, drobní živnostníci vyřídí EET bločkem

12 hod 16 min starý
Vláda schválila návrh změn elektronické evidence tržeb a DPH. Nejmenší podnikatelé s hotovostními příjmy do 200 tisíc korun ročně by nemuseli odesílat účtenky. Zároveň vláda schválila snížení DPH na točené pivo z dosavadních 21 na 10 procent.
Kategorie: ČR, Souhrn

Konec neplatných pracovních smluv statutárů

Pá, 06/15/2018 - 10:50
Nejvyšší soud dospěl nedávno k převratnému rozhodnutí ohledně přípustnosti souběhu pracovněprávního poměru s výkonem funkce člena statutárního orgánu. Otočil dosavadní judikaturu a uzavřel, že člen orgánu může platně uzavřít na výkon své funkce pracovní smlouvu. Tento judikát ušetří členům orgánů hodně vrásek. Řada z nich má odměnu upravenou v manažerské pracovní smlouvě.
Kategorie: ČR, Souhrn

Právničky umí lépe komunikovat s klienty, říká v rozhovoru pro HN britská advokátka

Pá, 06/15/2018 - 10:44
V právu jsou podle britské advokátky Caroline Nobletové pro ženy stále lepší příležitosti. Některé z nich se ale cesty na kariérní vrchol obávají. Nobletová vede v mezinárodní advokátní kanceláři Squire Patton Boggs úspěšný tým mladých právníků. Jejich nejnovějším projektem je vývoj pracovněprávního portálu Global Edge.
Kategorie: ČR, Souhrn

Zajišťovací příkaz zlikviduje firmu za den. Na obranu tak zbývá jen pár hodin

St, 06/13/2018 - 04:00
Zajišťovací příkaz dokáže firmu s miliardovým obratem zlikvidovat během několika hodin. Naopak soudní obrana se táhne roky. Justice se nicméně snaží daňové úředníky krotit. Vede je k tomu, aby místo zajišťovacích příkazů sahali raději po alternativních opatřeních. A ministerstvo financí kvůli špatným zkušenostem s příkazy plánuje i změnu zákona.
Kategorie: ČR, Souhrn

Úvodník

Vítejte na stránkách pro svolávání valných hromad akciových společností. Pro firmy, které chtějí splnit informační povinnost v souladu se zákonem i po 1.1.2014. Pro akcionáře, kteří při efektivním výkonu svých práv dokáží ocenit přínos moderních technologií.

Potřebujete oznámení zveřejnit co nejdříve? Nemáte čas vyplňovat formulář?
Potřebujete upravit údaje v textu před jeho zveřejněním? Od roku 2001 poskytujeme spolehlivé a kvalitní služby, které umožňují rychlé a jednoduché splnění informační povinnosti firem.

Zveřejnit pozvánku na valnou hromadu stojí 5000,- Kč bez DPH, všechny ostatní typy firemních oznámení stojí 1000,- Kč bez DPH. Autorizace zveřejnění je vystavena spolu s dokladem o platbě.

V případě dalších dotazů jsme Vám plně k dispozici na níže uvedených kontaktech.

Děkuji za Vaši návštěvu a přeji Vám pěkný den

PhDr. Jana Lešikarová
šéfredaktorka

adresa redakce :
VALNEHROMADY.CZ
Dlouhá 325, P.O.Box 13,
390 01 Tábor

tel: +420 381 210 393,
fax +420 381 210 440,
mail:oznameni@valnehromady.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přihlášení