Syndikovat obsah Právní rádce
PravniRadce.iHNed.cz
Aktualizace: před 32 min 46 sek

Brexit možná připraví Česko o sto miliard korun. Státy EU ale nic nechtějí doplácet

3 hod 8 min starý
V případě, že bude britská vláda trvat na přísných podmínkách odchodu (tzv. tvrdý brexit) a opuštění společného trhu, přijde unijní rozpočet o desítky miliard eur. Chudší členské státy nechtějí přijít o velké peníze z tzv. kohezních fondů, bohatší země EU ale odmítají rozpočet navýšit. Praze hrozí, že přijde až o sto miliard korun v unijních příspěvcích.
Kategorie: ČR, Souhrn

Rodné listy jsou lépe zabezpečené i v Jižní Americe než v České republice

Po, 06/26/2017 - 08:00
Hlídejte si rodný list a oddací list, nejsou dobře zabezpečené, říká šéf Státní tiskárny cenin. Nejvíc se v Česku zřejmě padělají jízdenky MHD, bohužel centrální registr není, takže relevantní data neexistují. V době krize se zrušila řada ochranných prvků na velkých technických průkazech, je tak snazší je falšovat.
Kategorie: ČR, Souhrn

Auditní zprávy prozradí na firmy více. Už řeší i soudní spory a nesplácené úvěry

Po, 06/26/2017 - 04:00
Jako o největší změně v historii auditorské profese v Česku hovoří auditoři o novém formátu auditní zprávy společností kotovaných na burzách a neregulovaných trzích. Od letoška nově popisují důležité oblasti kontroly i to, jak k nim přistoupily. V auditních zprávách se tak rozebírají například ocenění rezerv na probíhající soudní spory anebo odpisování špatných úvěrů.
Kategorie: ČR, Souhrn

Podle právníků by milosti prezidenta měl podepisovat i premiér, někteří by je zrušili

Pá, 06/23/2017 - 08:00
Přední čeští odborníci debatovali v Poslanecké sněmovně o milostech prezidenta republiky. Ústavní právník Jan Kysela zmínil, že v budoucnu by mohly všechny milosti prezidenta podléhat spolupodpisu například předsedy vlády. Jeho názor pak podpořil i další ústavní právník Aleš Gerloch, který připomněl, že v minulosti forma spolupodpisu milostí už existovala.
Kategorie: ČR, Souhrn

Zajišťovací příkazy zachraňují státnímu rozpočtu miliardy, mohou ale zničit firmy

Pá, 06/23/2017 - 04:48
Finanční úřady jsou kritizovány za to, že nadužívají zajišťovací příkazy, které jim umožňují zmrazit majetek podnikatele, než zaplatí DPH. Ministr financí Ivan Pilný pověřil šéfa finanční správy Martina Janečka, aby přezkoumal postupy svých úředníků. Finanční správa s kritikou nesouhlasí, tvrdí, že zajišťovací příkazy používá jen výjimečně a státnímu rozpočtu díky nim od roku 2014 už zachránila 2,5 miliardy korun.
Kategorie: ČR, Souhrn

K členství v Evropské unii je jen jedna alternativa - Česko skončí jako Ukrajina

Čt, 06/22/2017 - 08:00
Novým státním tajemníkem pro EU se ve středu stane ekonom Aleš Chmelař. Česko se podle něj musí podílet na evropské integraci, pokud nechce, aby o něm rozhodovali jiní. Zároveň se ale Česko podle Chmelaře nesmí bát vyjádřit v rámci EU nesouhlas, pokud své argumenty dokáže jasně vysvětlit.
Kategorie: ČR, Souhrn

Starostové chtějí návrat příslušnosti k obci, která byla zrušena za komunismu

Čt, 06/22/2017 - 06:00
Hnutí STAN chce, aby se v pozměněné podobě vrátil model, který v českých zemích fungoval do konce roku 1948. Do té doby byla garantem chudinského zaopatření "domovská obec", po nástupu komunistů byl koncept zrušen a celou oblast sociálního zabezpečení převzal stát. Návrat domovského práva je jednou z priorit Gazdíkových Starostů. Měl by se objevit v právě dokončovaném koaličním volebním programu s Bělobrádkovou KDU-ČSL.
Kategorie: ČR, Souhrn

EET je podle podnikatelů druhým nejlepším zákonem roku, zvítězila otevřená data

St, 06/21/2017 - 20:18
Zákonem roku se stal zákon o zveřejňování otevřených dat. Na druhém místě skončila elektronická evidence tržeb. I přesto, že zákon většina podnikatelů kritizuje, získalo EET více než pětinu hlasů. V anketě hlasují zástupci firem, podnikatelů a odborné veřejnosti. Loni zvítězil zákon o registru smluv.
Kategorie: ČR, Souhrn

Student Agency a Invia se vzájemně soudí kvůli přetahování jejich klientů

St, 06/21/2017 - 07:00
Do neobvyklého sporu se pustili dva velcí hráči na trhu s dovolenými v Česku - Student Agency a Invia. Navzájem se žalují kvůli neférovému přetahování zákazníků prostřednictvím internetu. Obě firmy již požádaly soud, aby konkurentovi zakázal údajně nekalé soutěžní jednání, které právě jejich firmu poškozuje. Soud jim v obou případech dal za pravdu a předběžná opatření vydal. Obě firmy přitom tvrdí, že nic neporušily a že netuší, proč někdo přesměrovává potenciální klienty konkurence na jejich stránky www.invia.cz, případně na www.dovolena.cz u Student Agency.
Kategorie: ČR, Souhrn

Úvodník

Vítejte na stránkách pro svolávání valných hromad akciových společností. Pro firmy, které chtějí splnit informační povinnost v souladu se zákonem i po 1.1.2014. Pro akcionáře, kteří při efektivním výkonu svých práv dokáží ocenit přínos moderních technologií.

Potřebujete oznámení zveřejnit co nejdříve? Nemáte čas vyplňovat formulář?
Potřebujete upravit údaje v textu před jeho zveřejněním? Od roku 2001 poskytujeme spolehlivé a kvalitní služby, které umožňují rychlé a jednoduché splnění informační povinnosti firem.

Zveřejnit pozvánku na valnou hromadu stojí 5000,- Kč bez DPH, všechny ostatní typy firemních oznámení stojí 1000,- Kč bez DPH. Autorizace zveřejnění je vystavena spolu s dokladem o platbě.

V případě dalších dotazů jsme Vám plně k dispozici na níže uvedených kontaktech.

Děkuji za Vaši návštěvu a přeji Vám pěkný den

PhDr. Jana Lešikarová
šéfredaktorka

adresa redakce :
VALNEHROMADY.CZ
Dlouhá 325, P.O.Box 13,
390 01 Tábor

tel: +420 381 210 393,
fax +420 381 210 440,
mail:oznameni@valnehromady.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přihlášení