Syndikovat obsah Právní rádce
PravniRadce.iHNed.cz
Aktualizace: před 1 hod 46 sek

Pravidelně Vám přinášíme významné novinky právního světa za uplynulý týden

Pá, 10/20/2017 - 06:00
Bývalý forenzní specialista a státní zástupce Jan Vučka je novou posilou Dvořák Hager & Partners. Advokátní kancelář LP Legal posílila svůj tým o nového trvale spolupracujícího advokáta Davida Vavřínku. Podle průzkumu kanceláře CMS a agentury Mergermarket čeká evropský transakční trh v následujících 12 měsících růst.
Kategorie: ČR, Souhrn

Finanční správa navzdory rozhodnutí soudu nadále zadržuje miliony, které má vrátit FAU

Pá, 10/20/2017 - 04:00
Firmy FAU se v září už podruhé zastal Krajský soud v Ostravě a zrušil zajišťovací příkazy, které na firmu vydala celní správa. Obchodník s pohonnými hmotami je ale stále bez prostředků, které mu zabavily finanční správa a celní úřady. Kvůli nejasnostem o tom, kdo o masivním zajištění majetku rozhodl, podává nyní firma FAU trestní oznámení.
Kategorie: ČR, Souhrn

Začíná druhá vlna kotlíkových dotací. Peníze budou stačit na 35 tisíc kotlů

Čt, 10/19/2017 - 06:00
Do konce října vyhlásí všechny kraje další vlnu kotlíkových dotací, zatím tak učinily čtyři kraje. Nejvíce peněz na proplacení výměny kotlů má Moravskoslezský kraj. Dostal k dispozici 900 milionů korun. Dotace z EU na výměnu kotlů mohou podle ministerstva životního prostředí stačit na výměnu 80 tisíc kotlů.
Kategorie: ČR, Souhrn

Češi budou mít lepší povědomí, co firmy a úřady dělají s jejich osobními údaji

Čt, 10/19/2017 - 04:00
S novým evropským nařízením na ochranu dat (GDPR) získají Češi více informací o tom, co se s jejich osobními údaji děje. Nejvíc to pocítí při nákupu v e-shopech, které budou muset v souhlasu se zpracováním údajů uvést, na co jejich e-maily či adresy použijí. Zvýší se také pokuty za zasílání obtěžující reklamy a mohlo by se omezit i přeprodávání databází osobních údajů mezi firmami, které se k nim i podle současných zákonů mnohdy dostávají ilegálně.
Kategorie: ČR, Souhrn

Velcí zemědělci se radují, podle Evropské komise mohou státy zavést předkupní právo

St, 10/18/2017 - 06:00
Evropská komise se zabývá možnostmi, jak prodávat zemědělskou půdu. Připouští předkupní právo, naopak odmítá požadavek na to, aby kupující byl farmář z daného státu. Čeští zemědělci se předkupní právo opět pokusí prosadit po volbách.
Kategorie: ČR, Souhrn

Virtuální měny jsou pro firmy lukrativním byznysem, pro banky důvodem ke zrušení účtu

St, 10/18/2017 - 04:00
Virtuální měny přestávají být záležitostí úzkého okruhu nadšenců. Podnikatelé na nich staví směnárenský byznys. Ve světě virtuálních měn se postupně začíná orientovat i stát.
Kategorie: ČR, Souhrn

Centrálním bankéřem roku ve střední a východní Evropě je letos Jiří Rusnok

Po, 10/16/2017 - 06:00
Letošním nejúspěšnějším centrálním bankéřem ve střední a východní Evropě se stal Jiří Rusnok. Vyhlásil to list GlobalMarkets, který Rusnokovi ocenění udělil za hladké ukončení devizových intervencí, včetně důkladné přípravy a efektivní komunikace. Ocenění GlobalMarkets Award je udělováno od roku 2004 nejlepším ministrům financí a guvernérům centrálních bank z tzv. rozvíjejících se trhů.
Kategorie: ČR, Souhrn

Územní plán se často stává středem soudních sporů, je vhodné zabývat se jím včas

Po, 10/16/2017 - 04:00
Jen do roku 2022 mají obce a města čas na to, aby aktualizovaly své územní plány pořízené do konce roku 2006. Pokud to nestihnou, pozbudou staré plány platnost, a dotčené obce se pak nebudou moci rozšiřovat mimo již zastavěné území.
Kategorie: ČR, Souhrn

Úvodník

Vítejte na stránkách pro svolávání valných hromad akciových společností. Pro firmy, které chtějí splnit informační povinnost v souladu se zákonem i po 1.1.2014. Pro akcionáře, kteří při efektivním výkonu svých práv dokáží ocenit přínos moderních technologií.

Potřebujete oznámení zveřejnit co nejdříve? Nemáte čas vyplňovat formulář?
Potřebujete upravit údaje v textu před jeho zveřejněním? Od roku 2001 poskytujeme spolehlivé a kvalitní služby, které umožňují rychlé a jednoduché splnění informační povinnosti firem.

Zveřejnit pozvánku na valnou hromadu stojí 5000,- Kč bez DPH, všechny ostatní typy firemních oznámení stojí 1000,- Kč bez DPH. Autorizace zveřejnění je vystavena spolu s dokladem o platbě.

V případě dalších dotazů jsme Vám plně k dispozici na níže uvedených kontaktech.

Děkuji za Vaši návštěvu a přeji Vám pěkný den

PhDr. Jana Lešikarová
šéfredaktorka

adresa redakce :
VALNEHROMADY.CZ
Dlouhá 325, P.O.Box 13,
390 01 Tábor

tel: +420 381 210 393,
fax +420 381 210 440,
mail:oznameni@valnehromady.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přihlášení