Syndikovat obsah Právní rádce
PravniRadce.iHNed.cz
Aktualizace: před 1 hod 2 min

Ochranu osobních údajů musí nově zajistit i firmy se sídlem mimo Evropskou unii.

Čt, 12/14/2017 - 19:27
Zajistit ochranu osobních údajů podle nových pravidel musí i firmy se sídlem mimo území Evropské unie. Odborníci z právní praxe se shodují, že v budoucnu budou žaloby kvůli nelegálnímu předávání citlivých dat častější. Dohnat nadnárodní firmy k odpovědnosti za zneužití údajů však bude náročné. Legislativa na to jasný recept zatím nemá.
Kategorie: ČR, Souhrn

České studentky porazily Harvard v právnické soutěži. Pomohly jim přípravy narychlo

St, 12/13/2017 - 07:00
Univerzita Karlova slaví historický úspěch v soutěži mezinárodních investičních arbitráží. Tým studentek za sebou nechal řadu prestižních univerzit včetně Lomonosovy univerzity nebo Harvardu. Ve finále pomohla improvizace i soudržnost.
Kategorie: ČR, Souhrn

Konec anonymity svěřenských fondů: Nová evidence ukáže, kdo do nich schoval majetek

St, 12/13/2017 - 05:00
Od ledna začne fungovat evidence svěřenských fondů. Ta má prolomit dosavadní anonymitu jejich zakladatelů a beneficientů, a zabránit tak možnému zneužití těchto fondů k praní špinavých peněz nebo odklánění majetku. Nový rejstřík ale usnadní i fungování fondů samotných. To by mohlo zvýšit zájem o jejich zakládání.
Kategorie: ČR, Souhrn

Jourová sestaví seznam zemí, odkud mohou proudit peníze pro teroristické útoky v Evropě

Út, 12/12/2017 - 07:00
Evropská komise si chce došlápnout na země, kde se perou špinavé peníze a financuje se z nich terorismus. Seznam rizikových zemí má sestavit česká eurokomisařka Věra Jourová. K dispozici bude mít mimo jiné záznamy Europolu. Když pak z dané země přijdou do Evropy podezřelé peníze, banky to budou muset nahlásit.
Kategorie: ČR, Souhrn

Češka mezi nejvlivnějšími Evropany. Europoslankyně už šest let bojuje za kvalitní potraviny

Út, 12/12/2017 - 05:00
Europoslankyně za ČSSD Olga Sehnalová se dostala na prestižní seznam evropských politiků. Místo na seznamu si vysloužila především za to, že léta bojuje proti dvojí kvalitě potravin v různých zemích EU. Původním povoláním je ale lékařka, pracovala na jednotce intenzivní péče, studovala i v USA.
Kategorie: ČR, Souhrn

Senátoři odmítli povolení kouření v menších hospodách i zavedení kuřáren v těch větších

Po, 12/11/2017 - 07:00
Senát se zabýval peticí proti zákazu kouření, kterou podepsalo přes šedesát tisíc lidí. Senátoři odmítli schválit návrhy změn protikuřáckého zákona. V nezávazném usnesení měli možnost povolit kouření v nejmenších podnicích nebo v oddělených kuřárnách.
Kategorie: ČR, Souhrn

Žalobci asi odloží případ miliardové stavby jaderného meziskladu v Temelíně

Po, 12/11/2017 - 05:00
Již více než tři roky není státní zastupitelství schopné uzavřít případ zakázky na stavbu jaderného meziskladu, kterou vyhrála firma CEEI s utajenými vlastníky a bez zkušeností. Podnět k otevření dal na jaře 2014 Obvodní soud pro Prahu 7, který řešil vzájemný spor jednatelů CEEI a došel k tomu, že jedenapůlmiliardová zakázka byla zřejmě předražená a zmanipulovaná. Za firmou CEEI nejspíš stál bývalý ředitel vládního kabinetu premiéra Václava Klause Jiří Kovář.
Kategorie: ČR, Souhrn

Úvodník

Vítejte na stránkách pro svolávání valných hromad akciových společností. Pro firmy, které chtějí splnit informační povinnost v souladu se zákonem i po 1.1.2014. Pro akcionáře, kteří při efektivním výkonu svých práv dokáží ocenit přínos moderních technologií.

Potřebujete oznámení zveřejnit co nejdříve? Nemáte čas vyplňovat formulář?
Potřebujete upravit údaje v textu před jeho zveřejněním? Od roku 2001 poskytujeme spolehlivé a kvalitní služby, které umožňují rychlé a jednoduché splnění informační povinnosti firem.

Zveřejnit pozvánku na valnou hromadu stojí 5000,- Kč bez DPH, všechny ostatní typy firemních oznámení stojí 1000,- Kč bez DPH. Autorizace zveřejnění je vystavena spolu s dokladem o platbě.

V případě dalších dotazů jsme Vám plně k dispozici na níže uvedených kontaktech.

Děkuji za Vaši návštěvu a přeji Vám pěkný den

PhDr. Jana Lešikarová
šéfredaktorka

adresa redakce :
VALNEHROMADY.CZ
Dlouhá 325, P.O.Box 13,
390 01 Tábor

tel: +420 381 210 393,
fax +420 381 210 440,
mail:oznameni@valnehromady.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přihlášení