Syndikovat obsah Právní rádce
PravniRadce.iHNed.cz
Aktualizace: před 25 min 28 sek

Ústavní soud: exekuce dívky za neplacení poplatků za odpad matkou je protiústavní

St, 08/16/2017 - 04:00
Plénum Ústavního soudu se vyjádřilo k platbě za odpady, která se dle právní úpravy týkala i nezletilých. Pokud rodiče odpad neplatily, děti se dostávaly po dovršení 18 let věku do exekuce.
Kategorie: ČR, Souhrn

Zvůle finančních úřadů sílí. Úředníci vyměří obří daně, podnikatelé musí k soudu

Út, 08/15/2017 - 04:00
Finanční úřady se stále častěji snaží vybrat daň za kaž­dou cenu, nerespektují ani rozhodnutí odvolacích úřadů. Podnikatel, který se svým odvoláním uspěje, nakonec stejně musí daň zaplatit. Firmy, kterým je odvolání zamítnuto, v několika případech následně uspějí u soudu.
Kategorie: ČR, Souhrn

Základní příjem lze zavést i v Česku. Podívejte se, jak by to šlo a jaký by to na vás mělo dopad

Po, 08/14/2017 - 07:00
Hospodářské noviny v uplynulém týdnu uvedly speciál k základnímu příjmu, který vyvolal bouřlivou diskusi. HN proto přináší doplnění předešlé analýzy na základě mnoha podnětů ze strany čtenářů. V anketě mezi více než tisícovkou čtenářů HN jsou síly příznivců zavedení této dávky a odpůrců prakticky vyrovnané.
Kategorie: ČR, Souhrn

Berní úředníci promluvili o zajišťovacích příkazech. U firmy Herst se báli o daně

Po, 08/14/2017 - 04:00
Takzvaný zajišťovací příkaz by berní úředníci podle soudců měli používat jen v nejzazších případech. Praxe je nicméně jiná. Jaké měli kontroloři důvody k tomu, hnát firmy do exekuce, zatím veřejně vysvětlit odmítali. Odvolávali se na povinnost mlčenlivosti. HN se jako prvním podařilo získat zbavení této povinnosti v případu společnosti Herst.
Kategorie: ČR, Souhrn

Hranice mezi podnikáním a nelegální prací je tenká. Víme, jak ji poznat

Pá, 08/11/2017 - 04:00
Nižší daně a odvody motivují Čechy k tomu, aby se pouštěli do podnikání, a to i v případě, že pracují jen pro jedinou firmu. Riskují přitom vysoké pokuty. Tam, kde se totiž podnikání nápadně podobá zaměstnaneckému vztahu, zakládá podezření na tzv. švarcsystém.
Kategorie: ČR, Souhrn

Koncipientů je stále méně. Absolventi chtějí více volna a lákají je jiné obory

Čt, 08/10/2017 - 07:00
V advokacii působí stále méně koncipientů. Současný stav je nejnižší od roku 2009. Důvodem je zpřísnění zákona i jiné pracovní příležitosti.
Kategorie: ČR, Souhrn

Levní pracovníci se nakonec mohou prodražit. Řada agentur se údajně vyhýbá placení DPH

Čt, 08/10/2017 - 04:00
Řada pracovních agentur se podle finanční správy snaží vyhnout placení DPH. Firmám pak hrozí, že daň budou muset odvést ony. Dalším problémem je, že některé agentury účelově zakládají dceřiné agentury a přesouvají mezi nimi "své" lidi. Za ně pak neodvádějí sociální pojištění. Této praxi má zabránit kauce, kterou musí zaplatit každá agentura.
Kategorie: ČR, Souhrn

Úvodník

Vítejte na stránkách pro svolávání valných hromad akciových společností. Pro firmy, které chtějí splnit informační povinnost v souladu se zákonem i po 1.1.2014. Pro akcionáře, kteří při efektivním výkonu svých práv dokáží ocenit přínos moderních technologií.

Potřebujete oznámení zveřejnit co nejdříve? Nemáte čas vyplňovat formulář?
Potřebujete upravit údaje v textu před jeho zveřejněním? Od roku 2001 poskytujeme spolehlivé a kvalitní služby, které umožňují rychlé a jednoduché splnění informační povinnosti firem.

Zveřejnit pozvánku na valnou hromadu stojí 5000,- Kč bez DPH, všechny ostatní typy firemních oznámení stojí 1000,- Kč bez DPH. Autorizace zveřejnění je vystavena spolu s dokladem o platbě.

V případě dalších dotazů jsme Vám plně k dispozici na níže uvedených kontaktech.

Děkuji za Vaši návštěvu a přeji Vám pěkný den

PhDr. Jana Lešikarová
šéfredaktorka

adresa redakce :
VALNEHROMADY.CZ
Dlouhá 325, P.O.Box 13,
390 01 Tábor

tel: +420 381 210 393,
fax +420 381 210 440,
mail:oznameni@valnehromady.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přihlášení