AWT přepřahá na přepravu aut a chemických výrobků

Logistika - iHned - 1 hod 7 min starý
Skupina AWT, člen skupiny PKP CARGO, reaguje na ukončení těžby uhlí v Dole Paskov, snižuje závislost na přepravách uhlí po železnici a navyšuje počet přeprav v segmentech automotive či chemie. „Chceme se stát předním dopravcem automobilů v Evropě,“ říká Arkadiusz Olewnik, generální ředitel skupiny AWT.
Kategorie: ČR, Souhrn

Brexit možná připraví Česko o sto miliard korun. Státy EU ale nic nechtějí doplácet

Právní rádce - iHned - 3 hod 17 min starý
V případě, že bude britská vláda trvat na přísných podmínkách odchodu (tzv. tvrdý brexit) a opuštění společného trhu, přijde unijní rozpočet o desítky miliard eur. Chudší členské státy nechtějí přijít o velké peníze z tzv. kohezních fondů, bohatší země EU ale odmítají rozpočet navýšit. Praze hrozí, že přijde až o sto miliard korun v unijních příspěvcích.
Kategorie: ČR, Souhrn

Infografika: Čeští učitelé mají nejnižší platy v EU. K nejmenším patří i výdaje na školy

Moderní řízení - iHned - 4 hod 16 min starý
Učitelé v Česku dostávají ze zemí EU nejméně peněz v poměru k průměrným platům vysokoškoláků. Česko má také jedny z nejmenších výdajů na školství. Nejvyšší platy mají učitelé v Lucembursku.
Kategorie: ČR, Souhrn

Český start-up natáčí přednášky univerzit i firem. Investoři do "Alexandrijské videoknihovny" nalili milion dolarů

Moderní řízení - iHned - 17 hod 56 min starý
Software pro zaznamenávání přednášek a konferencí SlidesLive získal podporu českých investorů. Od Eduarda Kučery z Avastu a Václava Dejčmara z RSJ dostal milion dolarů na rozvoj na zahraničních trzích. Zakladatel start-upu chce porazit i YouTube. "Chceme být symbolem pro přednášky a vzdělání," říká Vojtěch Ciml.
Kategorie: ČR, Souhrn

Češi se bojí nakupovat v zahraničích e-shopech

Logistika - iHned - Po, 06/26/2017 - 14:17
Jen pět procent Čechů nakoupí alespoň jednou ročně na zahraničním e-shopu. Větší nedůvěru mají v EU už jen Poláci.
Kategorie: ČR, Souhrn

Musíme zpoplatnit humanitní obory, říká šéf asociace exportérů. Když se bude dařit průmyslu, bude se dařit i Česku, myslí si

Moderní řízení - iHned - Po, 06/26/2017 - 13:06
Nedostatek techniků negativně ovlivňuje celý český průmysl, intenzivně převažují studenti humanitních oborů, jedno z řešení by bylo společenskovědní studium zpoplatnit, říká Otto Daněk z Asociace exportérů. Dodává, že počet studentů technických oborů navyšují jen ti ze zahraničí. Bohumil Kartous ze společnosti EDUin naopak tvrdí, že vliv humanitních oborů nelze přepočítávat na peníze, jejich absolventi jsou výrazně adaptabilnější, a snáz se tak uplatní na trhu práce. Není prý pravda, že by byli častěji nezaměstnaní.
Kategorie: ČR, Souhrn

Obří logistické centrum pro Mercedes Benz staví DB Schenker na ostrově

Logistika - iHned - Po, 06/26/2017 - 10:48
Logistická společnost DB Schenker a provozovatel přístavu Duisburger Hafen položili základní kámen logistického centra v přístavu v německém Duisburgu. V hale o rozloze 100 tisíc metrů čtverečních plánuje DB Schenker konsolidovat, balit a rozesílat komponenty pro výrobu a náhradní díly pro dodávky Mercedes Benz.
Kategorie: ČR, Souhrn

Rodné listy jsou lépe zabezpečené i v Jižní Americe než v České republice

Právní rádce - iHned - Po, 06/26/2017 - 08:00
Hlídejte si rodný list a oddací list, nejsou dobře zabezpečené, říká šéf Státní tiskárny cenin. Nejvíc se v Česku zřejmě padělají jízdenky MHD, bohužel centrální registr není, takže relevantní data neexistují. V době krize se zrušila řada ochranných prvků na velkých technických průkazech, je tak snazší je falšovat.
Kategorie: ČR, Souhrn

Vítkovice Heavy Machinery vyměnily pod vedením Martina Bednarze téměř celý management

Moderní řízení - iHned - Po, 06/26/2017 - 07:45
Generální ředitel společnosti VÍTKOVICE HEAVY MACHINERY (VHM) ze strojírenské skupiny VÍTKOVICE Martin Bednarz, dokončil obměnu managementu, kterou ohlásil hned po svém příchodu letos v únoru. Na pozici finančního ředitele nově přišel Zdeněk Knápek, jakost bude řídit Petr Říha, nákup převzala Lenka Vítečková, technickým ředitelem se stal Miloš Bronček, obchod VHM má na starosti Jiří Brož, výrobu Vlastimil Molek.
Kategorie: ČR, Souhrn

Auditní zprávy prozradí na firmy více. Už řeší i soudní spory a nesplácené úvěry

Právní rádce - iHned - Po, 06/26/2017 - 04:00
Jako o největší změně v historii auditorské profese v Česku hovoří auditoři o novém formátu auditní zprávy společností kotovaných na burzách a neregulovaných trzích. Od letoška nově popisují důležité oblasti kontroly i to, jak k nim přistoupily. V auditních zprávách se tak rozebírají například ocenění rezerv na probíhající soudní spory anebo odpisování špatných úvěrů.
Kategorie: ČR, Souhrn

Stávka ve slovenském Volkswagenu skončila. Odbory a vedení firmy se dohodly na růstu platů

Moderní řízení - iHned - Ne, 06/25/2017 - 22:00
Stávka zaměstnanců bratislavské továrny německé automobilky Volkswagen po šesti dnech skončila. Odbory a vedení největšího soukromého zaměstnavatele na Slovensku se v neděli dohodly na nové kolektivní smlouvě. Její klíčovou součástí je zvyšování platů pracovníků celkově o zhruba 14 procent během půldruhého roku.
Kategorie: ČR, Souhrn

Čeští učitelé berou nejméně v EU, nejnižší jsou i výdaje na žáka, ukazuje nová studie

Moderní řízení - iHned - Ne, 06/25/2017 - 22:00
Studie, kterou ve spolupráci s HN sestavil expert na školství Daniel Münich, poukazuje, že čeští učitelé jsou na tom platově nejhůř jak v EU, tak v rámci zemí organizace OECD. Loni byl průměrný měsíční plat učitelů na základních školách těsně pod 30 tisíci korunami, zatímco vysokoškoláci v soukromé sféře, kde se jich pohybuje naprostá většina, si průměrně vydělali téměř 50 tisíc korun. Zatímco roční výdaje na vzdělávací instituce v poměru k HDP jsou ve Velké Británii, Norsku nebo Dánsku blízké pěti procentům, v Česku nedosahují ani tří procent a hůř na tom jsou jen Maďaři.
Kategorie: ČR, Souhrn

Přestupy

Moderní řízení - iHned - Ne, 06/25/2017 - 22:00
Václav Horák vystřídá na pozici generálního ředitele Home Creditu Davida Bystrzyckého. Leoš Kocman bude nově zastávat pozici generálního ředitele obchodního domu Kotva. Obchodní řetězec Albert má novou šéfku marketingu, je jí Kateřina Harris.
Kategorie: ČR, Souhrn

Na dovolenou je nejlepší vyrazit od prázdného stolu, říkají čeští manažeři

Moderní řízení - iHned - Ne, 06/25/2017 - 22:00
Šéfové se během dovolené chtějí věnovat rodině. Svoji práci se proto nebojí předat zástupcům. Vyplývá to z ankety HN.
Kategorie: ČR, Souhrn

Velkým hitem jsou dnes učební programy. Včetně matematiky

Moderní řízení - iHned - Ne, 06/25/2017 - 22:00
Cena franšízové licence se pohybuje v řádu desítek tisíc korun. Čím dál větší boom proto zažívají školní koncepty, které učí jazyk, hudbu, ale i logiku. Kdo přijde s ruštinou, má šanci uspět.
Kategorie: ČR, Souhrn

David Vrba generálním ředitelem EDUA Group

Moderní řízení - iHned - So, 06/24/2017 - 08:55
Ve vzdělávací skupině EDUA Group byla nově vytvořena pozice generálního ředitele, do které 1. července nastoupí David Vrba. Zodpovědný bude za provozní i strategické směřování skupiny, konsolidaci portfolia jejích značek a prohloubení působení v oblasti digitalizace, digitálního vzdělávání a technologií napříč všemi jejími produktovými řadami.
Kategorie: ČR, Souhrn

Václav Horák generálním ředitelem společnosti Home Credit

Moderní řízení - iHned - Pá, 06/23/2017 - 12:55
Od července povede český Home Credit Václav Horák. Na postu CEO střídá Davida Bystrzyckého, který řídil společnost v uplynulých šesti letech. David Bystrzycki si naplánoval roční volno, po němž se plánuje vrátit do skupiny PPF.
Kategorie: ČR, Souhrn

Dan Ledvinka posiluje business development a marketing v ASB Group

Moderní řízení - iHned - Pá, 06/23/2017 - 12:45
Mezinárodní poradenská společnost ASB Group jmenovala Dana Ledvinku na pozici Business Development Manager. Jeho úkolem bude rozvoj strategických vztahů a koordinace marketingových i PR aktivit. Bude úzce spolupracovat s Petrou Rychnovskou (Partner, ASB Group), která rozvíjí strategické plánování a zastřešuje na partnerské úrovni business development celé firmy.
Kategorie: ČR, Souhrn

Podle právníků by milosti prezidenta měl podepisovat i premiér, někteří by je zrušili

Právní rádce - iHned - Pá, 06/23/2017 - 08:00
Přední čeští odborníci debatovali v Poslanecké sněmovně o milostech prezidenta republiky. Ústavní právník Jan Kysela zmínil, že v budoucnu by mohly všechny milosti prezidenta podléhat spolupodpisu například předsedy vlády. Jeho názor pak podpořil i další ústavní právník Aleš Gerloch, který připomněl, že v minulosti forma spolupodpisu milostí už existovala.
Kategorie: ČR, Souhrn

Zajišťovací příkazy zachraňují státnímu rozpočtu miliardy, mohou ale zničit firmy

Právní rádce - iHned - Pá, 06/23/2017 - 04:48
Finanční úřady jsou kritizovány za to, že nadužívají zajišťovací příkazy, které jim umožňují zmrazit majetek podnikatele, než zaplatí DPH. Ministr financí Ivan Pilný pověřil šéfa finanční správy Martina Janečka, aby přezkoumal postupy svých úředníků. Finanční správa s kritikou nesouhlasí, tvrdí, že zajišťovací příkazy používá jen výjimečně a státnímu rozpočtu díky nim od roku 2014 už zachránila 2,5 miliardy korun.
Kategorie: ČR, Souhrn

Úvodník

Vítejte na stránkách pro svolávání valných hromad akciových společností. Pro firmy, které chtějí splnit informační povinnost v souladu se zákonem i po 1.1.2014. Pro akcionáře, kteří při efektivním výkonu svých práv dokáží ocenit přínos moderních technologií.

Potřebujete oznámení zveřejnit co nejdříve? Nemáte čas vyplňovat formulář?
Potřebujete upravit údaje v textu před jeho zveřejněním? Od roku 2001 poskytujeme spolehlivé a kvalitní služby, které umožňují rychlé a jednoduché splnění informační povinnosti firem.

Zveřejnit pozvánku na valnou hromadu stojí 5000,- Kč bez DPH, všechny ostatní typy firemních oznámení stojí 1000,- Kč bez DPH. Autorizace zveřejnění je vystavena spolu s dokladem o platbě.

V případě dalších dotazů jsme Vám plně k dispozici na níže uvedených kontaktech.

Děkuji za Vaši návštěvu a přeji Vám pěkný den

PhDr. Jana Lešikarová
šéfredaktorka

adresa redakce :
VALNEHROMADY.CZ
Dlouhá 325, P.O.Box 13,
390 01 Tábor

tel: +420 381 210 393,
fax +420 381 210 440,
mail:oznameni@valnehromady.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přihlášení