Nový závod polského Canpacku ve Stříbře vyrobí miliardu plechovek ročně. Prazdroj díky jeho poloze ušetří 1,75 mil. km jízd kamionem

Logistika - iHned - 3 hod 23 min starý
Polská skupina CANPACK investuje přes 100 milionů eur (zhruba 2,6 mld. Kč) do stavby závodu ve Stříbře na Tachovsku, v němž bude vyrábět hliníkové nápojové plechovky. Zaměstná zhruba 160 lidí. Výrobní linka zajistí výrobu obalů především pro pivovar Plzeňský Prazdroj, ale i další firmy v regionu.
Kategorie: ČR, Souhrn

Železniční dopravci se chystají na horší časy. Kvůli útlumu přeprav uhlí i rudy upravují svůj byznys plán

Logistika - iHned - 4 hod 5 min starý
Nákladní železniční dopravci čelí snižujícím se přepravám surovin pro hutnictví a energetický průmysl. Postupně se očekává i pokles transportu pro automobilový trh. Chtějí se proto zaměřit na rostoucí segmenty, jako je dřevo nebo přepravy do zahraničí.
Kategorie: ČR, Souhrn

Český logistický start-up Shipmonk patří k nejrychleji rostoucím americkým firmám. Staví na mileniálech a vlastním softwaru

Logistika - iHned - Út, 09/17/2019 - 12:23
Jan Bednář rozjel ve Spojených státech před pár lety logistický start-up Shipmonk, který je postavený na technologiích a „fun brandu“. Díky konceptu, který je atraktivní pro mladé online podnikatele, a automatizaci se letos prosadil mezi nejrychleji rostoucí americké společnosti.
Kategorie: ČR, Souhrn

Český logistický start-up Shipmonk patří k nejrychleji rostoucím americkým firmám. Staví na mileniálech a vlastním softwaru

Moderní řízení - iHned - Út, 09/17/2019 - 12:23
Jan Bednář rozjel ve Spojených státech před pár lety logistický start-up Shipmonk, který je postavený na technologiích a „fun brandu“. Díky konceptu, který je atraktivní pro mladé online podnikatele, a automatizaci se letos prosadil mezi nejrychleji rostoucí americké společnosti.
Kategorie: ČR, Souhrn

Zrušil poznámky i tresty. Učitel má vychovávat, děti jen vedu, cukr a bič nefunguje, říká Pražák

Moderní řízení - iHned - Út, 09/17/2019 - 10:31
Dítě potřebuje respekt, emoce ventiluju až v kabinetu, pokud je naším cílem vzdělávání a výchova, není místo pro poznámky. Učitel není ten, kdo má stát před tabulí, ale má tvořit situace, které vedou k objevování, má být dětem průvodcem, odpadá tak to, že nemůže zkrotit děti, protože to nepotřebuje. Doufám, že moji žáci jsou šťastní, říká Daniel Pražák, učitel přírodopisu, zeměpisu a angličtiny.
Kategorie: ČR, Souhrn

Roste poptávka po úpravách aut mimo výrobu. Gefco jich provede v Česku a na Slovensku 100 tisíc ročně

Logistika - iHned - Po, 09/16/2019 - 13:56
Logistická společnost Gefco zvýšila obrat na Slovensku za poslední dva roky o 16 procent. Za lepším výsledkem je i rostoucí poptávka po dodatečných úpravách aut. Firma investovala také do skladovací plochy pro nového zákazníka - Renault -, a pořídila si více než stovku nových vagonů, tahačů a návěsů.
Kategorie: ČR, Souhrn

Elektronická výměna dat vstupuje do dodavatelských řetězců ve farmacii. Používá se mimo zdravotnická zařízení

Logistika - iHned - Po, 09/16/2019 - 13:26
Elektronická výměna dat (EDI) proniká do farmacie. Ačkoliv jsou nemocnice, lékárny a dodavatelé léčiv v České republice zvyklí řešit elektronickou komunikaci spíše pomocí formátu PDK (PharmData kód), vývoj trhu nahrává tomu, že se na něm souběžně prosazuje také EDI, uvedla v tiskové zprávě společnost Grit.
Kategorie: ČR, Souhrn

Deutsche Post DHL boří mýtus o nákladních elektromobilech. Má jich už 10 tisíc

Logistika - iHned - Po, 09/16/2019 - 13:02
S počtem 13 500 stanic je společnost Deutsche Post DHL největším soukromým provozovatelem infrastruktury pro dobíjení elektromobilů v Německu a možná i v Evropě. A pro svou síť má využití. Nedávno firma pustila do provozu elekrododávku od své dceřiné firmy StreetScooter s pořadovým číslem 10 tisíc. Kromě toho využívá dalších 12 tisíc elektrokol. Se StreetScooterem má přitom velké plány - firma expandovala do Japonska a nyní i do Číny.
Kategorie: ČR, Souhrn

Kateřina Syřišťová HR manažerkou společnosti ANECT

Moderní řízení - iHned - Po, 09/16/2019 - 05:10
Sekci lidských zdrojů a personalistiky IT společnosti ANECT nově vede Kateřina Syřišťová. Ve své funkci se zaměří na efektivní nastavení HR procesů, nábor specialistů z oblasti IT, hledání talentů i aktivity související s rozvojem a udržením stávajících zaměstnanců. Do ANECTU přichází z nizozemské společnosti Heineken, kde na různých HR pozicích působila posledních třináct let.
Kategorie: ČR, Souhrn

Another French president tries pension reform

The Economist - Europe - Čt, 09/12/2019 - 14:59

SISYPHUS HAD it easy, compared with French pension reformers. The mythical Greek was damned eternally to roll a boulder up a hill and watch it roll back down again. But he never had to persuade Gallic workers to retire later. In 1995 Jacques Chirac’s government shelved his attempt to reform the system after weeks of protests and strikes brought Paris to a standstill. He tweaked it in 2003 but faced protests of 1m workers and more. Nicolas Sarkozy made a bit more progress in 2010, but still not nearly enough.

Now Emmanuel Macron has put a cautious shoulder to the boulder. On September 9th the president invited Laurent Berger, leader of the Confédération Française Démocratique du Travail, the country’s biggest private-sector union, to talks about pension reform at the Elysée palace. His prime minister, Edouard Philippe, held discussions last week with each of the big unions and employers’ organisations.

After protesters wearing gilets jaunes (yellow jackets) brought the country to a standstill last year, a chastened Mr Macron wants to be seen to be listening. Reproached for his previously haughty know-it-all manner of governing, he is keen to avoid the impression that he is about to impose new rules on an unwilling public. Yet his caution raises questions about what, and how much, this reform is...

Kategorie: Evropa, Souhrn

Local elections embarrass the Kremlin

The Economist - Europe - Čt, 09/12/2019 - 14:59

THE FIRST indication that things were not going to plan for Vladimir Putin came when the official exit polls for city-council elections in Moscow failed to materialise on schedule at 6pm on September 8th. By the early hours, the majority enjoyed by United Russia, the ruling party, had taken a huge dent, a sign of a growing mood of discontent in the capital.

Before the election, United Russia had held 40 of the 45 seats in the largely powerless but symbolically significant city council. By the time the final votes were totted up next day, it had seen that total fall by almost half, to 25.

United Russia’s collapse was all the more remarkable given that over a dozen aspiring candidates linked to Alexei Navalny (pictured), Mr Putin’s most prominent domestic critic, had been barred from the polls, a move that sparked weeks of protests in Moscow over the summer. The decision to blacklist the opposition figures was reportedly taken when the Kremlin realised that they would win at least nine seats, providing them with a political springboard for parliamentary elections due in 2021. But the move turned the election into a referendum on the government’s record, leading to a much stronger protest vote than anyone had expected.

A number of United Russia candidates had opted to run as nominal independents in a bid to mask...

Kategorie: Evropa, Souhrn

The Turkish rappers who rib the regime

The Economist - Europe - Čt, 09/12/2019 - 14:59

“I GREW UP apolitical, I never voted, and all I cared about was vacation, travel, and debt,” a young man in a buttoned-up polo shirt says into the camera. “Now I’m too scared to tweet, I’m afraid of my own country’s police.” The camera pulls out. The man, it is revealed, is behind bars. Seated to his side is Sarp Palaur, better known as Saniser, a popular rapper. “Sorry to say, but this hopeless generation is your creation,” Mr Palaur snaps back at his cellmate. “The justice that was supposed to protect you will come knocking and break down your door...you didn’t say a word, which means you’re guilty.”

Packed with such lyrics and images, “Susamam” (“I can’t stay quiet”) has touched a nerve among a large number of Turks. In the week since its release, the song and accompanying video have earned praise from opposition figures, 20m views on YouTube and accusations of links to terror groups from pro-government newspapers. A searing jeremiad on the current state of Turkey’s democracy, “Susamam” pulls few punches. Over the space of 15 minutes, a parade of about 20 rappers, including Mr Palaur, who masterminded the project, fume about corruption, violence against women, the arrests of journalists, education, the lakes of concrete poured over some of the country’s natural wonders, and creeping fascism. The song does not mention Turkey’s...

Kategorie: Evropa, Souhrn

Úvodník

Vítejte na stránkách pro svolávání valných hromad akciových společností. Pro firmy, které chtějí splnit informační povinnost v souladu se zákonem i po 1.1.2014. Pro akcionáře, kteří při efektivním výkonu svých práv dokáží ocenit přínos moderních technologií.

Potřebujete oznámení zveřejnit co nejdříve? Nemáte čas vyplňovat formulář?
Potřebujete upravit údaje v textu před jeho zveřejněním? Od roku 2001 poskytujeme spolehlivé a kvalitní služby, které umožňují rychlé a jednoduché splnění informační povinnosti firem.

Zveřejnit pozvánku na valnou hromadu stojí 5000,- Kč bez DPH, všechny ostatní typy firemních oznámení stojí 1000,- Kč bez DPH. Autorizace zveřejnění je vystavena spolu s dokladem o platbě.

V případě dalších dotazů jsme Vám plně k dispozici na níže uvedených kontaktech.

Děkuji za Vaši návštěvu a přeji Vám pěkný den

PhDr. Jana Lešikarová
šéfredaktorka

adresa redakce :
VALNEHROMADY.CZ
Dlouhá 325, P.O.Box 13,
390 01 Tábor

tel: +420 381 210 393,
fax +420 381 210 440,
mail:oznameni@valnehromady.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přihlášení