Začaly práce na korytu Vltavy v Praze. Proplouvat budou moci i lodě s hlubším ponorem

Logistika - iHned - Po, 01/21/2019 - 14:17
Vltavská vodní cesta v Praze zlepší své parametry pro nákladní i osobní plavbu. Ředitelství vodních cest (ŘVC) zahájilo jako investor prohlubování koryta Vltavy v Praze, aby proplouvat i lodi naložené na vyšší ponor. Jedná se o další projekt komplexního zvýšení plavebních parametrů Vltavské vodní cesty z Mělníka do Prahy.
Kategorie: ČR, Souhrn

České dopravce vytlačuje ze silnic konkurence ze západu i východu. Chybí řidiči a legislativa má mezery

Logistika - iHned - Pá, 01/18/2019 - 14:33
Podle údajů Českého statistického úřadu se přepravní výkony české silniční nákladní dopravy v tunokilometrech propadly na nejnižší hodnoty od roku 2001. Od nejúspěšnějšího roku 2015 tak za pouhé tři roky ztratily více než 28 procent, přičemž mezi třemi čtvrtletími roku 2017 a 2018 se jednalo o více než šestiprocentní ztrátu přepravních výkonů. O situaci informoval Svaz průmyslu a dopravy ČR.
Kategorie: ČR, Souhrn

Kde se deváťáci učí v baru. Proč byla základka z Orlických hor v matematické či čtenářské gramotnosti mezi českými školami nejlepší?

Moderní řízení - iHned - Čt, 01/17/2019 - 23:00
V Dobřanech žije 130 obyvatel, do místní školy chodí ale 178 žáků. Své děti se sem snaží přihlásit rodiče i z dalekého okolí. A nejen proto, že tu školáci denně běhají kilometr "s Emilem" a v mezinárodním hodnocení vědomostí byli za Česko nejlepší.
Kategorie: ČR, Souhrn

Americké přístavy loni vykázaly rekord v kontejnerové přepravě. Růst poháněl strach ze zvýšení cel

Logistika - iHned - Čt, 01/17/2019 - 15:56
Americké přístavy v Los Angeles a Long Beach loni vykázaly rekord v námořní kontejnerové přepravě. Američtí prodejci a výrobci se totiž chtěli vyhnout chystaným vyšším clům na dovoz čínského zboží. „Je to útok na nákladní dopravu vyvolaný obchodní politikou,“ řekl výkonný ředitel losangeleského přístavu Gene Seroka.
Kategorie: ČR, Souhrn

How chicken became the rich world’s most popular meat

Economist - International - Čt, 01/17/2019 - 15:52

IN A SHED on a poultry farm just outside Colchester, in south-east England, thousands of chickens sit on piles of their own excrement. The facilities will not be cleaned until after the birds are killed, meaning they suffer from ammonia burns and struggle to grow feathers. Ants and maggots crawl over the bodies of those that have not made it to slaughter. The chicken industry is a dirty business, but it is also a profitable one. In the OECD, a club of mostly rich countries, pork and beef consumption has remained unchanged since 1990. Chicken consumption has grown by 70% (see chart).

Humans gobble so many chickens that the birds now count for 23bn of the 30bn land animals living on farms. According to a recent paper by Carys Bennett at the University of Leicester and colleagues, the total mass of farmed chickens exceeds that of all other birds on the planet combined. In London, some 50 miles west of Colchester, fried-chicken shops...

Kategorie: Souhrn, Svět

The campaign against vaccination

The Economist - Europe - Čt, 01/17/2019 - 15:52

JENNY ARDUINI only ever wanted the best for her young son. The 36-year-old mother from Emilia-Romagna in Italy read that the government was banning unvaccinated children from pre-school classes. That seemed autocratic. The state was imposing its will on families rather than letting them make their own decisions. Ms Arduini had heard that vaccinations could cause autism. “I was really angry,” she recalls: “I wanted to defend my child from something bad.” Most of all, she felt stifled: “I wanted time to understand, time to work it out, I didn’t want to be forced into a choice.” A leftist, Ms Arduini is generally sceptical of authority. That made her a supporter of the Five Star Movement, an Italian populist party then in opposition and now in government that preaches direct democracy and parental choice on vaccinations.

So incensed was she that she messaged IoVaccino, a pro-vaccination campaign group, to lambast them for inspiring...

Kategorie: Evropa, Souhrn

Macron and Merkel renew their vows

The Economist - Europe - Čt, 01/17/2019 - 15:52

“GENTLEMEN, NEVER forget that for France there can be no other alternative but friendship with Germany.” Half a century after Charles de Gaulle uttered these words to his ministers, the relationship between France and Germany remains the most important in Europe: an emblem of peace and reconciliation, and the foundation stone of European integration.

To renew and strengthen this essential bond, President Emmanuel Macron and Angela Merkel, Germany’s chancellor, will meet on January 22nd in the German border town of Aachen (Aix-la-Chapelle in French), where they will sign a 16-page treaty. The ceremony takes place 56 years to the day after de Gaulle and his West German counterpart, Konrad Adenauer, met at the presidential palace in Paris to sign the Elysée treaty, capping the two countries’ move from Erbfeinde (hereditary foes) to partners in what a later West German chancellor would call the...

Kategorie: Evropa, Souhrn

Macedonia gets a new name and a new start

The Economist - Europe - Čt, 01/17/2019 - 15:52

GOOD NEWS from the Balkans is rare. Even after Alexis Tsipras and Zoran Zaev, the prime ministers of Greece and Macedonia, agreed last June to end a 27-year dispute over what to call the former Yugoslav republic, few pundits would have bet that parliaments in Athens and Skopje would ratify the deal.

Yet on January 11th Mr Zaev at last scraped together the two-thirds majority needed for Macedonia’s parliament to endorse a constitutional change making “North Macedonia” the country’s official name, to go into effect once Greece has agreed too. The extra adjective is intended to assuage long-standing fears in Athens of a territorial claim on the Greek region of Macedonia south of the border. Mr Zaev hopes that talks will start this year to let Macedonia join the NATO alliance and, eventually, the European Union, since Greece is lifting a decade-long veto on both as part of the agreement.

Now, however, it is...

Kategorie: Evropa, Souhrn

Is Serbia still on course to join the European Union?

The Economist - Europe - Čt, 01/17/2019 - 15:52

IT IS BACK to the future, but this time with iPhones and selfies. As thousands of Serbs protest against their president, Aleksandar Vucic, it is easy to recall the heady days of the 1990s when people marched against Slobodan Milosevic. When he fell in 2000, their slogan was “It is over!” Today’s banners proclaim “It has begun!”

The number of protesters who have marched for the past six weeks is disputed. But days before a visit by Russia’s President Vladimir Putin on January 17th, they showed no sign of abating. The protests started after Borko Stefanovic, leader of a small leftist party, was coshed and kicked as he arrived on November 23rd for a meeting in the town of Krusevac. The perpetrators, he says, were thugs connected to a local businessman close to Mr Vucic’s ruling party. Serbia is a front-runner to join the EU, whose leaders, says Mr Stefanovic, indulge Mr Vucic because they want the Balkans to remain...

Kategorie: Evropa, Souhrn

Alain Van Groenendael generálním ředitelem společnosti Arval

Moderní řízení - iHned - Čt, 01/17/2019 - 09:00
Předsedou představenstva a CEO společnosti Arval, která se specializuje na komplexní služby v oblasti operativního leasingu vozidel, se s účinností od 1. ledna 2019 stal Alain Van Groenendael. Po osmi letech tak ve funkci vystřídal Philippa Bismuta. Za sebou má 30 let zkušeností na mezinárodním poli, působil například v Citibank nebo v BNP Paribas Group. Byl též místopředsedou ASF a předsedou Eurofinas.
Kategorie: ČR, Souhrn

Angličtina je hrozný boj, učebnice jsou strašné, fixujeme se na slovíčka, říká učitel Šácha

Moderní řízení - iHned - Čt, 01/17/2019 - 06:05
Do škol se valí unylé učebnice, spousta učitelů je špatných a ti dobří jsou ve vleku osnov, které se musí učebnicemi řídit, je to provázaný systém, tvrdí soukromý učitel angličtiny Milan Šácha. Angličtina, kterou většina Čechů mluví, podle něj nemá s tou opravdovou nic společného. Sám vede kurzy ve skupinách s deseti lidmi. To, že individuální výuka je nejlepší, je zaklínadlo, které slyším všude, mylná je i představa, že nejlepší učitelé jsou rodilí mluvčí, myslí si Šácha.
Kategorie: ČR, Souhrn

Nemovitosti nad zlato. Realitní fondy nabízejí několikanásobně vyšší zhodnocení než ostatní investice

Ekonom - iHned - St, 01/16/2019 - 23:00
Investice do realit mohou přinést roční výnosy v řádu desítek procent. I konzervativní fondy vykazují vyšší zhodnocení než další investiční nástroje. Realitní trh táhne zájem investorů, kteří kvůli nedostatku volných nemovitostí hledají příležitosti v dalších zemích východní Evropy. Vůči případnému hospodářskému ochlazení budou podle expertů nejodolnější logistické areály a sklady.
Kategorie: ČR, Souhrn

Architekt Pavel Nasadil se na svých výpravách dostal mezi vězně i válečníky

Ekonom - iHned - St, 01/16/2019 - 23:00
Je spolumajitelem pražského ateliéru FAM Architekti a partnerem v britské architektonické kanceláři Feilden+Mawson. Profesně se mu líbí Írán, kde ho zaujala lidová pouštní architektura. Na Ukrajině fotil frontovou linii, v Sieře Leone zase věznice pro mladistvé, za což dostal první cenu v soutěži Czech Press Photo 2018 v kategorii Problémy dnešní doby.
Kategorie: ČR, Souhrn

Úvodník

Vítejte na stránkách pro svolávání valných hromad akciových společností. Pro firmy, které chtějí splnit informační povinnost v souladu se zákonem i po 1.1.2014. Pro akcionáře, kteří při efektivním výkonu svých práv dokáží ocenit přínos moderních technologií.

Potřebujete oznámení zveřejnit co nejdříve? Nemáte čas vyplňovat formulář?
Potřebujete upravit údaje v textu před jeho zveřejněním? Od roku 2001 poskytujeme spolehlivé a kvalitní služby, které umožňují rychlé a jednoduché splnění informační povinnosti firem.

Zveřejnit pozvánku na valnou hromadu stojí 5000,- Kč bez DPH, všechny ostatní typy firemních oznámení stojí 1000,- Kč bez DPH. Autorizace zveřejnění je vystavena spolu s dokladem o platbě.

V případě dalších dotazů jsme Vám plně k dispozici na níže uvedených kontaktech.

Děkuji za Vaši návštěvu a přeji Vám pěkný den

PhDr. Jana Lešikarová
šéfredaktorka

adresa redakce :
VALNEHROMADY.CZ
Dlouhá 325, P.O.Box 13,
390 01 Tábor

tel: +420 381 210 393,
fax +420 381 210 440,
mail:oznameni@valnehromady.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přihlášení