Dachser spouští výzkum ve firemní laboratoři při Fraunhoferově institutu

Logistika - iHned - Pá, 10/20/2017 - 10:01
Logistická společnost Dachser uzavírá partnerství v oblasti výzkumu s prestižním německým Fraunhoferovým institutem pro tok materiálu a logistiku IML. Experti ze společnosti Dachser a vědci německého Fraunhoferova institutu IML tak nyní společně pracují na výzkumných a vývojových projektech.
Kategorie: ČR, Souhrn

Pražský Živnostník roku vyrábí originální hračky ze dřeva. Nejlepší firma metropole léčí bolavá záda i s pomocí virtuální reality

Moderní řízení - iHned - Pá, 10/20/2017 - 08:41
Pražské kolo soutěží Firma a Živnostník roku letos ovládly rodinné podniky. Nejlepší pražský živnostník Viktor Hrdina s manželkou vyrábí dřevěné hračky pro předškolní děti, které využívají jejich fantazii a rozvíjí motoriku. Vítězná firma české metropole - FYZIOklinika Fyzioterapie manželů Bílkových - zaujala chytrým marketingem nebo využíváním virtuální reality při rehabilitaci pacientů.
Kategorie: ČR, Souhrn

Cloud poroste i směrem na východ

Moderní řízení - iHned - Pá, 10/20/2017 - 07:00
Z technologické, či spíše provozní novinky se cloudové služby po více než deseti letech staly pro některé organizace standardem. Trh cloudových služeb má nicméně dostatek prostoru k dalšímu růstu - v regionu střední a východní Evropy se jeho velikost během příštích pěti let více než zdvojnásobí.
Kategorie: ČR, Souhrn

Pravidelně Vám přinášíme významné novinky právního světa za uplynulý týden

Právní rádce - iHned - Pá, 10/20/2017 - 06:00
Bývalý forenzní specialista a státní zástupce Jan Vučka je novou posilou Dvořák Hager & Partners. Advokátní kancelář LP Legal posílila svůj tým o nového trvale spolupracujícího advokáta Davida Vavřínku. Podle průzkumu kanceláře CMS a agentury Mergermarket čeká evropský transakční trh v následujících 12 měsících růst.
Kategorie: ČR, Souhrn

Finanční správa navzdory rozhodnutí soudu nadále zadržuje miliony, které má vrátit FAU

Právní rádce - iHned - Pá, 10/20/2017 - 04:00
Firmy FAU se v září už podruhé zastal Krajský soud v Ostravě a zrušil zajišťovací příkazy, které na firmu vydala celní správa. Obchodník s pohonnými hmotami je ale stále bez prostředků, které mu zabavily finanční správa a celní úřady. Kvůli nejasnostem o tom, kdo o masivním zajištění majetku rozhodl, podává nyní firma FAU trestní oznámení.
Kategorie: ČR, Souhrn

Nová výrobní infrastruktura Y Softu našla místo v areálu brněnského Technologického parku

Moderní řízení - iHned - Čt, 10/19/2017 - 13:55
Společnost Y Soft, dodavatel podnikových workflow řešení, oznámila přesunutí stávajícího výrobního zázemí z brněnské centrály do větších prostor. Nová výrobní linka, stejně jako oddělení pro objednávky a logistiku tak nyní sídlí v samostatné budově v areálu brněnského Technologického parku. Y Soft si tímto krokem zajišťuje navýšení výrobní kapacity a vysokou kvalitu výrobní infrastruktury a slibuje si od něj podporu dalšího růstu. Posílení kapacit rovněž umožní efektivnější sdílení výroby se startupy z portfolia YSoft Ventures, které se zaměřují na IoT.
Kategorie: ČR, Souhrn

DB Schenker chce poblíž Ostravy postavit obří multimodální logistické centrum

Logistika - iHned - Čt, 10/19/2017 - 08:56
V ostravské strategické průmyslové zóně v Mošnově na Novojičínsku by mělo vzniknout nové logistické centrum společnosti DB Schenker. Do roku 2023 by tu ve čtyřech etapách mělo vzniknout 155 tisíc čtverečních metrů skladovacích ploch a železniční překladiště.
Kategorie: ČR, Souhrn

První rok inkluze: Více papírování, zbytečné pomůcky. Přibylo asistentů a přístup k dětem se zlepšil

Moderní řízení - iHned - Čt, 10/19/2017 - 08:44
V loňském školním roce se změnilo vzdělávání žáků se speciálními potřebami, školy dostaly nárok na asistenty či speciální pomůcky, podle nové zprávy České školní inspekce ale za cenu zvýšeného papírování. Díky novým pravidlům pro inkluzi stoupl průměrný počet asistentů pedagogů z 1,7 na 2,9 na školu. Kvůli počátečním zmatkům se ale nakoupilo zbytečně mnoho pomůcek. Podle inspekce se zlepšil individuální přístup učitelů k žákům.
Kategorie: ČR, Souhrn

Amazon chce nabrat 2500 sezonních pracovníků. Budou pomáhat při naskladňování, balení a expedici vánočních objednávek

Logistika - iHned - Čt, 10/19/2017 - 06:30
Amazon před Vánoci spustil nábor 2500 zaměstnanců. Sezonní zaměstnanci budou pomáhat při naskladňování, balení a expedici vánočních objednávek. V Česku pro amerického internetového prodejce aktuálně pracuje pět tisíc lidí.
Kategorie: ČR, Souhrn

Začíná druhá vlna kotlíkových dotací. Peníze budou stačit na 35 tisíc kotlů

Právní rádce - iHned - Čt, 10/19/2017 - 06:00
Do konce října vyhlásí všechny kraje další vlnu kotlíkových dotací, zatím tak učinily čtyři kraje. Nejvíce peněz na proplacení výměny kotlů má Moravskoslezský kraj. Dostal k dispozici 900 milionů korun. Dotace z EU na výměnu kotlů mohou podle ministerstva životního prostředí stačit na výměnu 80 tisíc kotlů.
Kategorie: ČR, Souhrn

Češi budou mít lepší povědomí, co firmy a úřady dělají s jejich osobními údaji

Právní rádce - iHned - Čt, 10/19/2017 - 04:00
S novým evropským nařízením na ochranu dat (GDPR) získají Češi více informací o tom, co se s jejich osobními údaji děje. Nejvíc to pocítí při nákupu v e-shopech, které budou muset v souhlasu se zpracováním údajů uvést, na co jejich e-maily či adresy použijí. Zvýší se také pokuty za zasílání obtěžující reklamy a mohlo by se omezit i přeprodávání databází osobních údajů mezi firmami, které se k nim i podle současných zákonů mnohdy dostávají ilegálně.
Kategorie: ČR, Souhrn

Tomio Okamura z Andreje Babiše udělal přijatelného politika, se kterým je třeba se dohodnout

Ekonom - iHned - St, 10/18/2017 - 22:00
Andrej Babiš má před sebou trojí úkol: Stát se premiérem vlády ANO. Pod pohrůžkou možné spolupráce s SPD a KSČM donutit k dohodě demokratické strany. A nenechat dál posilovat Okamuru, aby se SPD stala útočištěm protestních hlasů ANO.
Kategorie: ČR, Souhrn

Politický podnikatel Tomio Okamura: Od milionových darů pro sebe až po místa na kandidátkách za sto tisíc

Ekonom - iHned - St, 10/18/2017 - 22:00
Krajští lídři SPD darovali Okamurovu hnutí po sto tisících a další peníze přinesou volby. Okamurovi se už vyplatila investice do předchozího hnutí Úsvit. Nyní ale dokázal během dvou let vybudovat zcela nový projekt, jehož příjmy budou tento rok již nejspíše v řádu vyšších desítek milionů.
Kategorie: ČR, Souhrn

Společenské události

Ekonom - iHned - St, 10/18/2017 - 22:00
Přinášíme přehled společenských událostí uplynulého týdne.
Kategorie: ČR, Souhrn

Tesla daň aneb jak vznikají hloupé daně

Ekonom - iHned - St, 10/18/2017 - 22:00
Norsko tak dlouho podporovalo elektroauta, až chce boom zase krotit novou daní. I Česko má svůj plán podpory elektromobilů. A Norové nás poučili, že některá z navrhovaných opatření bychom raději měli dát k ledu.
Kategorie: ČR, Souhrn

V centru Prahy vznikla nová burgrárna, láká na pokrmy na míru

Ekonom - iHned - St, 10/18/2017 - 22:00
Majitelé prémiového steakhousu George Prime Steak otevřeli nový podnik zaměřený na burgery. Opět sází na precizní přípravu, kvalitní suroviny a originální dochucení. Okouzlí farmářský burger, stejně jako překvapivá kombinace s lanýžem.
Kategorie: ČR, Souhrn

Především za obrazy míří cesty galeristy Martina Kodla, který už prodal díla za miliardy korun

Ekonom - iHned - St, 10/18/2017 - 22:00
Martin Kodl se většinou vydává na cesty za majiteli obrazů. Často dostává nabídky z Francie nebo až z USA a Kanady. Kdyby někdy galerista emigroval, tak do Kodaně. Zaujalo ho, kolik lidí se tam zajímá o umění. V Barceloně se nemohl odtrhnout od autoportrétu mladého Picassa.
Kategorie: ČR, Souhrn

K úplnému soustředění potřebuji kavárenský ruch, říká zakladatelka společnosti LP Legal Alice Kubíčková

Ekonom - iHned - St, 10/18/2017 - 22:00
Alice Kubíčková vede advokátní kancelář i Komoru právní odpovědnosti. I když občas ráda utíká ze světa technologií, nejnovější trendy aktivně vyhledává a zkouší. Nedá dopustit na denní dávku cukru a v kanceláři má věšteckou kouli.
Kategorie: ČR, Souhrn

Sloupek: Královny českého práva

Ekonom - iHned - St, 10/18/2017 - 22:00
Kategorie: ČR, Souhrn

Úvodník

Vítejte na stránkách pro svolávání valných hromad akciových společností. Pro firmy, které chtějí splnit informační povinnost v souladu se zákonem i po 1.1.2014. Pro akcionáře, kteří při efektivním výkonu svých práv dokáží ocenit přínos moderních technologií.

Potřebujete oznámení zveřejnit co nejdříve? Nemáte čas vyplňovat formulář?
Potřebujete upravit údaje v textu před jeho zveřejněním? Od roku 2001 poskytujeme spolehlivé a kvalitní služby, které umožňují rychlé a jednoduché splnění informační povinnosti firem.

Zveřejnit pozvánku na valnou hromadu stojí 5000,- Kč bez DPH, všechny ostatní typy firemních oznámení stojí 1000,- Kč bez DPH. Autorizace zveřejnění je vystavena spolu s dokladem o platbě.

V případě dalších dotazů jsme Vám plně k dispozici na níže uvedených kontaktech.

Děkuji za Vaši návštěvu a přeji Vám pěkný den

PhDr. Jana Lešikarová
šéfredaktorka

adresa redakce :
VALNEHROMADY.CZ
Dlouhá 325, P.O.Box 13,
390 01 Tábor

tel: +420 381 210 393,
fax +420 381 210 440,
mail:oznameni@valnehromady.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přihlášení