Logistická firma Alibaby nasadila ve svém čínském skladu armádu robotických vozíků. Jsou podobné strojům od Amazonu

Logistika - iHned - 11 hod 6 min starý
E-shop Tmall, který patří pod čínskou internetovou skupinu Alibaba, nasadil ve svém skladu v Huiyang nedaleko Hongkongu armádu miniaturních vozíků, jež automaticky přepravují regály se zbožím. Uvezou až 500 kilogramů a jsou podobné těm, které před pár lety nasadil ve svých logistických centrech Amazon, jenž koupil jejich výrobce Kiva Systems. Robotické stroje vozí zboží ke skladníkům, kterým tak při vychystávání odpadá čas nutný k hledání zboží v regálech, a rovnou je můžou poslat k zabalení a expedici. Stroje také samy rozpoznají, že mají téměř vybitou baterii, a dojedou k dobíjecí stanici. Sklad provozuje logistická společnost Alibaby Cainiao.
Kategorie: ČR, Souhrn

Letná přivítá v září 10. ročník závodu vysokozdvižných vozíků Ještěrka Cup

Logistika - iHned - 12 hod 8 min starý
Česká pobočka společnosti Linde Material Handling chystá na první zářijovou sobotu jubilejní 10. ročník již tradičního závodu řidičů vysokozdvižných vozíků Ještěrka Cup 2017. Vedle řidičů vozíků bude hlavní hvězdou akce skupina Support Lesbiens.
Kategorie: ČR, Souhrn

Extrovert vidí zeměkouli v galaxii, introvert světadíly v detailech. Umět pracovat s typy osobností je důležité, tvrdí personalistka

Moderní řízení - iHned - 13 hod 48 min starý
V pracovním týmu vidí introverti i detaily, extroverti zase vnímají celek. Šéf bude mít víc práce s introvertem, na něhož se musí jít citlivě. Na druhou stranu introvert pomůže stmelit tým, protože umí rozpovídat lidi a rychleji pozná nepohodu kolegů.
Kategorie: ČR, Souhrn

Ústavní soud: exekuce dívky za neplacení poplatků za odpad matkou je protiústavní

Právní rádce - iHned - 17 hod 27 min starý
Plénum Ústavního soudu se vyjádřilo k platbě za odpady, která se dle právní úpravy týkala i nezletilých. Pokud rodiče odpad neplatily, děti se dostávaly po dovršení 18 let věku do exekuce.
Kategorie: ČR, Souhrn

Neválčit, řešit problém

Moderní řízení - iHned - 23 hod 27 min starý
Lubomír Zaorálek vyhlásil válku levné práci. Jenže nízké platy jsou komplexní problém, který se nedá vyřešit pomocí levicových či pravicových schémat. Bylo by skvělé, kdyby se méně válčilo a více se řešil problém, který ohrožuje celou zemi.
Kategorie: ČR, Souhrn

KMV vozí minerálky na Moravu vlakem už pět let. Nyní navyšují počet vagonů o čtvrtinu

Logistika - iHned - Út, 08/15/2017 - 13:02
Společnost Karlovarské minerální vody (KMV) slaví pět od zahájení projektu, kdy začala zásobovat nápoji Moravu pomocí železniční dopravy. V červenci vyjel z továrny firmy už 415. vlak Mattoni, od zahájení provozu vlečky z Kyselky do Vojkovic v srpnu 2012 celkem nahradily jízdu téměř 10 tisíc kamionů. Firma nyní zvyšuje kapacitu vlaků o čtvrtinu.
Kategorie: ČR, Souhrn

Amazon v Česku od září zvýší nástupní mzdu. Hodinová sazba stoupne na 135 korun

Moderní řízení - iHned - Út, 08/15/2017 - 12:58
Od září zvýší společnost Amazon v Česku nástupní mzdy o osm procent. V únoru internetový prodejce oznámil, že chce letos nabrat 1000 zaměstnanců. Navýšenou mzdu dostanou také všichni sezonní pracovníci, kteří se k Amazonu přidají během hlavní sezony v roce 2017.
Kategorie: ČR, Souhrn

Sobotka podpoří zvýšení platů všech státních zaměstnanců. Učitelům chce přidat 15 procent, ostatním deset

Moderní řízení - iHned - Út, 08/15/2017 - 11:32
Premiér Bohuslav Sobotka podpoří na jednání vlády růst platů ve veřejném sektoru. Podle šéfa odborů Josefa Středuly je návrh "seriózní". Vláda bude bude jednat i o zvýšení minimální mzdy na 12 200 korun.
Kategorie: ČR, Souhrn

IATA: Letecká nákladní přeprava vzrostla nejvíce za posledních sedm let

Logistika - iHned - Út, 08/15/2017 - 10:58
Poptávka po globální letecké přepravě nákladů vzrostla v prvním pololetí o 10,4 procenta, což je nejlepší výsledek od roku 2010. Přispěl k tomu růst globálního obchodu, uvedlo Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu (IATA).
Kategorie: ČR, Souhrn

Rusko uvedlo do provozu novou železniční trať obcházející Ukrajinu

Logistika - iHned - Út, 08/15/2017 - 10:44
Rusko uvedlo na jihu evropské části země do provozu novou železniční trať, která obchází ukrajinské území, na rozdíl od dosavadní trati ze sovětské éry. Oznámila to ruská média s tím, že ministr obrany Sergej Šojgu vyznamenal vojenskou jednotku, která se na stavbě dvoukolejné a elektrifikované trati podílela.
Kategorie: ČR, Souhrn

Zvůle finančních úřadů sílí. Úředníci vyměří obří daně, podnikatelé musí k soudu

Právní rádce - iHned - Út, 08/15/2017 - 04:00
Finanční úřady se stále častěji snaží vybrat daň za kaž­dou cenu, nerespektují ani rozhodnutí odvolacích úřadů. Podnikatel, který se svým odvoláním uspěje, nakonec stejně musí daň zaplatit. Firmy, kterým je odvolání zamítnuto, v několika případech následně uspějí u soudu.
Kategorie: ČR, Souhrn

Firmy doufají, že jim brexit pomůže přilákat špičkové odborníky. Zájem Britů o Českou republiku roste

Moderní řízení - iHned - Po, 08/14/2017 - 22:00
Nízkou nezaměstnanost a volná pracovní místa by mohli zaplnit Evropané, kteří kvůli brexitu odcházejí z Velké Británie. Ve Spojeném království v současné době žije na 40 tisíc Čechů, jen pět tisíc má oprávnění k trvalému pobytu. Podle ministerstva vnitra roste i zájem Britů o Českou republiku. V roce 2016 jich tu žilo 6288.
Kategorie: ČR, Souhrn

Nákladní tramvaje se vracejí. Ve Francii vozí zboží do obchodů, v Německu autodíly, Praha zvažuje svoz odpadu

Logistika - iHned - Po, 08/14/2017 - 10:35
Některá evropská města zkoušejí pro zásobování a přepravu nákladu používat místo kamionů tramvaje. Narážejí ale na problém, jak zkombinovat osobní a nákladní přepravu v jedné kolejové síti. V Česku byly dřív nákladní tramvaje vcelku běžné. Nyní se opět uvažuje o jejich nasazení při svozu odpadu.
Kategorie: ČR, Souhrn

Optimismus firem je nejvyšší v historii, vyplývá z průzkumu. Rekordní počet společností chystá nábor nových zaměstnanců

Moderní řízení - iHned - Po, 08/14/2017 - 10:16
Budoucnost byznysu vidí pozitivně 51 procent manažerů, vyplývá z průzkumu mezi 2500 manažery z 36 zemí. Ukázal ale i rostoucí znepokojení manažerů ohledně nedostatku kvalifikovaných pracovníků coby ohrožení ekonomického růstu. Důvěra v budoucnost byla obzvláště patrná ve Spojených státech, kde optimismus dosáhl nejvyšší hodnoty 81 procent.
Kategorie: ČR, Souhrn

Michaela Lagerová HR ředitelkou společnosti CEMEX Czech Republic

Moderní řízení - iHned - Po, 08/14/2017 - 08:20
Do společnosti CEMEX Czech Republic nastoupila jako ředitelka HR, právních záležitostí, komunikace a vztahů s veřejností Michaela Lagerová.
Kategorie: ČR, Souhrn

Jan Kopecký vede interní komunikaci T-Mobile

Moderní řízení - iHned - Po, 08/14/2017 - 08:00
Šéfem interní komunikace mobilního operátora T-Mobile se stal od 1. srpna Jan Kopecký. Nový senior manažer bude zároveň zastávat stejnou roli v sesterském Slovak Telekomu v rámci federálního personálního propojení na vedoucích manažerských pozicích.
Kategorie: ČR, Souhrn

Základní příjem lze zavést i v Česku. Podívejte se, jak by to šlo a jaký by to na vás mělo dopad

Právní rádce - iHned - Po, 08/14/2017 - 07:00
Hospodářské noviny v uplynulém týdnu uvedly speciál k základnímu příjmu, který vyvolal bouřlivou diskusi. HN proto přináší doplnění předešlé analýzy na základě mnoha podnětů ze strany čtenářů. V anketě mezi více než tisícovkou čtenářů HN jsou síly příznivců zavedení této dávky a odpůrců prakticky vyrovnané.
Kategorie: ČR, Souhrn

Berní úředníci promluvili o zajišťovacích příkazech. U firmy Herst se báli o daně

Právní rádce - iHned - Po, 08/14/2017 - 04:00
Takzvaný zajišťovací příkaz by berní úředníci podle soudců měli používat jen v nejzazších případech. Praxe je nicméně jiná. Jaké měli kontroloři důvody k tomu, hnát firmy do exekuce, zatím veřejně vysvětlit odmítali. Odvolávali se na povinnost mlčenlivosti. HN se jako prvním podařilo získat zbavení této povinnosti v případu společnosti Herst.
Kategorie: ČR, Souhrn

Narozeniny

Moderní řízení - iHned - Ne, 08/13/2017 - 22:00
Kategorie: ČR, Souhrn

Extrovert vidí zeměkouli v galaxii, introvert světadíly v detailech. Umět pracovat s typy osobností je důležité, tvrdí personalistka

Moderní řízení - iHned - Ne, 08/13/2017 - 22:00
V pracovním týmu vidí introverti i detaily, extroverti zase vnímají celek. Šéf bude mít víc práce s introvertem, na něhož se musí jít citlivě. Na druhou stranu introvert pomůže stmelit tým, protože umí rozpovídat lidi a rychleji pozná nepohodu kolegů.
Kategorie: ČR, Souhrn

Úvodník

Vítejte na stránkách pro svolávání valných hromad akciových společností. Pro firmy, které chtějí splnit informační povinnost v souladu se zákonem i po 1.1.2014. Pro akcionáře, kteří při efektivním výkonu svých práv dokáží ocenit přínos moderních technologií.

Potřebujete oznámení zveřejnit co nejdříve? Nemáte čas vyplňovat formulář?
Potřebujete upravit údaje v textu před jeho zveřejněním? Od roku 2001 poskytujeme spolehlivé a kvalitní služby, které umožňují rychlé a jednoduché splnění informační povinnosti firem.

Zveřejnit pozvánku na valnou hromadu stojí 5000,- Kč bez DPH, všechny ostatní typy firemních oznámení stojí 1000,- Kč bez DPH. Autorizace zveřejnění je vystavena spolu s dokladem o platbě.

V případě dalších dotazů jsme Vám plně k dispozici na níže uvedených kontaktech.

Děkuji za Vaši návštěvu a přeji Vám pěkný den

PhDr. Jana Lešikarová
šéfredaktorka

adresa redakce :
VALNEHROMADY.CZ
Dlouhá 325, P.O.Box 13,
390 01 Tábor

tel: +420 381 210 393,
fax +420 381 210 440,
mail:oznameni@valnehromady.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přihlášení