Šéfka Lucie Brešová odchází z Kiwi.com. Ve firmě měla druhé nejvyšší postavení, teď se ale chce více věnovat rodině

Moderní řízení - iHned - 1 hod 21 min starý
K prvnímu květnu odchází ze společnosti Kiwi.com výkonná šéfka Lucie Brešová. Úspěšná manažerka se chce více věnovat rodině. Brešová byla jedním z prvních zaměstnanců, dnes je druhým nejvýše postaveným člověkem ve firmě po zakladateli a vizionáři Oliveru Dlouhém.
Kategorie: ČR, Souhrn

Rodinná firma z Humpolce míří do Brazílie. Bude tam vyrábět nábytkářské hrany, které drží pohromadě každý druhý stůl v Česku

Moderní řízení - iHned - 8 hod 48 min starý
Rodinná firma Hranipex z Vysočiny plánuje zásadní růst a přesun části výroby do Brazílie. Společnost vyrábí nábytkářské hrany, jimiž je oblepený v průměru každý druhý stůl v Česku.
Kategorie: ČR, Souhrn

Šéfové firem v Česku se obávají hlavně dražší lidské práce a vyšších nákladů. Zároveň nechtějí riskovat, ukázal průzkum

Moderní řízení - iHned - 8 hod 48 min starý
Kromě mezd porostou i náklady na materiál a služby, říkají manažeři. Společnost Deloitte provedla průzkum mezi 110 finančními řediteli v Česku. Letošek není vhodný pro riskování, míní většina oslovených.
Kategorie: ČR, Souhrn

Za deset let vystudoval šest vysokých škol. Jestli si někdo myslí, že mu firma tituly zaplatí, tak je blázen, říká český rekordman

Moderní řízení - iHned - 8 hod 48 min starý
Za deset let se mu podařilo dokončit šest vysokých škol, veřejných i soukromých. Přestože čtyřiatřicetiletý lektor a konzultant Jiří Matěj Brůna možná patří mezi věčné studenty a studijní rekordmany, připouští, že v praxi je jedno, kolik titulů člověk má. Prošel různými firmami, nyní individuálně připravuje studenty na přijímací zkoušky na vysoké školy a na maturitu.
Kategorie: ČR, Souhrn

Bezstarostní manažeři v éře obchodních válek. České podnikatele na rozdíl od německých budoucnost netrápí

Moderní řízení - iHned - 8 hod 48 min starý
Zatímco němečtí podnikatelé propadají obavám z obchodních válek, čeští vidí jako hlavní překážku nedostatek zaměstnanců. Očekávané zpomalení české ekonomiky zatím nepovede k propouštění, do nových investic se ale manažeři nehrnou. Německo je největším trhem pro české exportéry, tamní útlum by ekonomiku zasáhl víc než současný tlak na zaměstnanost a mzdy.
Kategorie: ČR, Souhrn

Ocenění pro "neviditelné" firemní experty

Moderní řízení - iHned - 8 hod 48 min starý
Unie podnikových právníků ocenila desítku nejlepších firemních právníků za letošní rok. Role této nenápadné skupiny právníků přitom stále roste. Mnohem častěji se dostávají do užšího vedení korporací. "Posunuli jsme se od expertů pro dílčí právní otázky k byznyspartnerům," tvrdí jedna z oceněných, Jitka Piňosová z Lega.
Kategorie: ČR, Souhrn

Velcí rejdaři vstupují do logistických služeb. CMA CGM koupilo podíl v Ceva Logistics

Logistika - iHned - Út, 04/24/2018 - 15:42
Jeden z největších rejdařů, francouzská společnost CMA CGM, kupuje 25procení podíl ve firmě Ceva Logistics. Podobně jako největší rejdař světa Maersk tak chce posílit svou pozici v oblasti logistických služeb. Ceva, která sídlí v Nizozemsku, je jedním z hlavních globálních hráčů na tomto poli.
Kategorie: ČR, Souhrn

Druhý největší železniční dopravce v Česku - AWT - vyměnil vedení

Logistika - iHned - Út, 04/24/2018 - 14:43
Novým předsedou představenstva a generálním ředitelem společnosti Advanced World Transport byl jmenován David Kostelník, dosavadní člen představenstva a provozní ředitel AWT. V obou funkcích nahradil Arkadiusze Olewnika.
Kategorie: ČR, Souhrn

Raben otevřel v Nupakách u Prahy nový sklad a cross-dock. Přestěhoval sem i svou centrálu

Logistika - iHned - Út, 04/24/2018 - 14:23
V CTParku Prague East v Nupakách u Prahy proběhlo slavnostní předání nového sídla a moderních skladů včetně cross-docku a parkovacího domu logistické společnosti Raben Logistics Czech.
Kategorie: ČR, Souhrn

Švédsko otevřelo první silnici, která nabíjí projíždějící osobní i nákladní elektromobily

Logistika - iHned - Út, 04/24/2018 - 14:05
Silnice se zapuštěnými elektrickými kolejemi spojuje stockholmské letiště Arlanda s logistickým centrem u města. Zatím jde pouze o dvoukilometrový úsek, už se ale připravuje rozšíření.
Kategorie: ČR, Souhrn

Sociální síť pro kanceláře Spaceflow expanduje po Evropě. Pomůže jí také investice Janečkova inkubátoru

Moderní řízení - iHned - Po, 04/23/2018 - 22:00
Český start-up Spaceflow získal od inkubátoru UP21 a dalších investorů přes deset milionů korun na svou další mezinárodní expanzi. Spaceflow vytváří mobilní aplikaci, díky níž spolu mohou lépe komunikovat zaměstnanci různých firem sídlících v jedné budově. Firma už se svou aplikací působí v osmi budovách v Praze, ve Vídni a  v Londýně. Nyní chce dále expandovat právě v britské metropoli a městech v Německu.
Kategorie: ČR, Souhrn

Stát by měl sáhnout na dávky rodičům dětí z ghett, ignorují jejich budoucnost, tvrdí majitelé školky

Moderní řízení - iHned - Po, 04/23/2018 - 11:58
Děti z kladenských vyloučených lokalit touží po vzdělání, jsou jako houby, nejsou to žádní lenoši, říká majitelka mateřské školy Ivana Čížková. Spolu se svým manželem Jiřím nabízí v zařízení Vějíř předškolní vzdělání dětem z ghett. Když k nám děti přijdou, nemají zkušenost například s kreslením nebo obrázkovými knížkami, rozdíl po deseti měsících je ale propastný, líčí Čížek.
Kategorie: ČR, Souhrn

Revoluce v námořní přepravě? Blockchain může zkrátit vyřízení dokumentů ke kontejneru z mnoha dnů na minuty

Logistika - iHned - Po, 04/23/2018 - 10:35
Rejdaři přišli s nápadem, který by mohl výrazně zjednodušit lodní přepravu zboží. Společně s technologickými firmami chtějí využít databázi blockchain k vytvoření platformy, pomocí které se bude organizovat pohyb kontejnerů. Vyřízení všech dokumentů, které trvá řadu dní, by se tak mohlo zkrátit na minuty. Díky tomu by se značně zrychlila i celková doba přepravy a snížily by se náklady na transport.
Kategorie: ČR, Souhrn

Berní správa má na zajišťovací příkaz jen jeden pokus, rozhodl Nejvyšší správní soud

Právní rádce - iHned - Po, 04/23/2018 - 06:00
Obrana podnikatelů proti zajišťovacím příkazům zrychlí. Nejvyšší správní soud opět zasáhl ve prospěch firem. Zajišťovací příkazy musí finanční úřad náležitě zdůvodnit hned, jak je vydává. Jinak má smůlu.
Kategorie: ČR, Souhrn

Propuštění z práce nesmí být překvapením

Moderní řízení - iHned - Ne, 04/22/2018 - 22:00
Kvalita propuštění záleží na osobnosti nadřízeného, myslí si marketingový konzultant a podnikatel Zdeněk Hašek. V průběhu své dlouhé kariéry zažil několik nedůstojných vyhazovů. Taková propuštění doporučuje brát s nadhledem. Během propuštění je potřeba zohlednit individuální potřeby zaměstnance, nabídnout mu pomoc v hledání práce nebo koučování.
Kategorie: ČR, Souhrn

Výpověď? Tu nedáte nikdy dobře. Můžete ji dát ale profesionálně

Moderní řízení - iHned - Ne, 04/22/2018 - 22:00
Nedávejte zaměstnanci výpověď na konci pracovního týdne, radí pracovní psycholožka a konzultantka Hana Kyrianová. Během oznámení propuštění se vyvarujte small talku a hodnocení zaměstnance. Po oznámení výpovědi dejte propuštěnému zaměstnanci prostor pro samotu a přemýšlení.
Kategorie: ČR, Souhrn

Pavel Rychetský: Naše civilizace prožívá krizi, je svým způsobem vypotřebovaná

Právní rádce - iHned - Ne, 04/22/2018 - 18:34
Přestože mu v srpnu bude 75 let, každý týden prohání míček na tenisových kurtech. "Odpadají i mladší partneři a musíme shánět do deblu náhradu," říká. Vášnivý kuřák Pavel Rychetský chce vést Ústavní soud minimálně do roku 2020.
Kategorie: ČR, Souhrn

Zoran Puskovic generálním ředitelem společnosti Kaspersky Lab pro východní Evropu

Moderní řízení - iHned - Ne, 04/22/2018 - 08:55
Společnost Kaspersky Lab oznámila, že pozici generálního ředitele pro východní Evropu, do které spadá i Česká republika a Slovensko, nově zastává Zoran Puskovic. Jeho klíčovou rolí je podpora firemních a uživatelských produktů společnosti Kaspersky Lab spolu se službami threat intelligence.
Kategorie: ČR, Souhrn

Darren Roos generálním ředitelem společnosti IFS, nahradil do penze odcházejícího Alastaira Sorbieho

Moderní řízení - iHned - So, 04/21/2018 - 10:25
Společnost IFS, zabývající se podnikovými aplikacemi, oznámila, že jmenovala Darrena Roose na pozici generálního ředitele společnosti IFS. Jeho jmenování vstoupilo v platnost 1. dubna 2018, v souladu s odchodem současného CEO Alastaira Sorbieho ke konci 1. čtvrtletí 2018. Darren Roos přichází do IFS z pozice prezidenta divize cloudových ERP systémů ve společnosti SAP.
Kategorie: ČR, Souhrn

Česká manažerská asociace vyhlásila manažery čtvrtstoletí. Ocenění převzal šéf ČEZ Beneš nebo bývalý ministr Cienciala

Moderní řízení - iHned - Pá, 04/20/2018 - 13:05
Nejstarší manažerská soutěž v Evropě Manažer roku existuje už 25 let. Na slavnostním galavečeru byli ve čtvrtek vyhlášeni manažeři čtvrtstoletí. Vyhrály osobnosti, které postavily či udržely úspěšnou firmu od 90. let. Mezi nimi byl například šéf firmy ČEZ Daniel Beneš, bývalý ministr a ředitel Třineckých železáren Jiří Cienciala nebo majitel firmy Agrostroj Pelhřimov Lubomír Stoklásek. Příští rok bude soutěž pokračovat s novým spoluorganizátorem, kterým se stane mediální dům Economia.
Kategorie: ČR, Souhrn

Úvodník

Vítejte na stránkách pro svolávání valných hromad akciových společností. Pro firmy, které chtějí splnit informační povinnost v souladu se zákonem i po 1.1.2014. Pro akcionáře, kteří při efektivním výkonu svých práv dokáží ocenit přínos moderních technologií.

Potřebujete oznámení zveřejnit co nejdříve? Nemáte čas vyplňovat formulář?
Potřebujete upravit údaje v textu před jeho zveřejněním? Od roku 2001 poskytujeme spolehlivé a kvalitní služby, které umožňují rychlé a jednoduché splnění informační povinnosti firem.

Zveřejnit pozvánku na valnou hromadu stojí 5000,- Kč bez DPH, všechny ostatní typy firemních oznámení stojí 1000,- Kč bez DPH. Autorizace zveřejnění je vystavena spolu s dokladem o platbě.

V případě dalších dotazů jsme Vám plně k dispozici na níže uvedených kontaktech.

Děkuji za Vaši návštěvu a přeji Vám pěkný den

PhDr. Jana Lešikarová
šéfredaktorka

adresa redakce :
VALNEHROMADY.CZ
Dlouhá 325, P.O.Box 13,
390 01 Tábor

tel: +420 381 210 393,
fax +420 381 210 440,
mail:oznameni@valnehromady.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přihlášení