Dnes chybí kvalifikovaní řidiči, zítra budou firmy shánět operátory autonomních vozidel

Logistika - iHned - Út, 07/17/2018 - 12:11
Evropské logistice se nedostává řidičů nákladních vozidel. Tito pracovníci podle údajů Světové banky chybí ve všech zemích Evropy, například v Německu jich schází asi 45 tisíc. Problém se dotýká všech firem, které vozí zboží po silnici.
Kategorie: ČR, Souhrn

Lucie Wolfová HR manažerkou KIK Textil a Non Food pro Českou a Slovenskou republiku

Moderní řízení - iHned - Út, 07/17/2018 - 04:55
Tým společnosti KIK Textil a Non Food pro Českou a Slovenskou republiku v letošním roce posílila Lucie Wolfová, která byla jmenována na pozici HR manažerky. Ve své funkci se soustředí na zkvalitnění péče o zaměstnance a jejich profesionální rozvoj a zároveň na nastavení adaptačního procesu se zaměřením na pozice asistentek prodeje. Jedním z jejích hlavních plánů je také zavedení systému vzdělávání a jeho sjednocení v obou zemích.
Kategorie: ČR, Souhrn

V Německu už jezdí konvoj digitálně propojených kamionů, člověk řídí jen první vozidlo

Logistika - iHned - Po, 07/16/2018 - 12:03
DB Schenker vyslal v červnu na dálnici první konvoj digitálně seskupených kamionů. Vozidla spojená technologií platooningu putovala z pobočky logistické společnosti poblíž Mnichova do Norimberku. Projektu se účastní také MAN Truck & Bus a soukromá vysoká škola Fresenius, finančně participuje i německá spolková vláda.
Kategorie: ČR, Souhrn

Přestupy

Moderní řízení - iHned - Ne, 07/15/2018 - 22:00
Kategorie: ČR, Souhrn

Narozeniny

Moderní řízení - iHned - Ne, 07/15/2018 - 22:00
Kategorie: ČR, Souhrn

Areály C.S. Cargo změnily majitele, firma zůstává v dlouhodobém pronájmu

Logistika - iHned - Pá, 07/13/2018 - 11:09
Průmyslové reality využívané logistickou společností C.S. Cargo změnily majitele. Nemovitosti o rozloze 22 600 čtverečních metrů v Liberci, Jičíně a Litomyšli prodala společnost Tuffieh Funds společnosti Investika, která je vlastníkem C.S. Cargo. Prodej zprostředkovala poradenská firma CBRE, C.S. Cargo zůstává dlouhodobým nájemcem všech tří areálů.
Kategorie: ČR, Souhrn

Peter Broster finančním ředitelem skupiny AutoBinck pro Českou a Slovenskou republiku

Moderní řízení - iHned - Pá, 07/13/2018 - 09:50
S účinností od 27. června 2018 zastává nově pozici Finančního ředitele skupiny AutoBinck pro Českou a Slovenskou republiku Peter Broster.
Kategorie: ČR, Souhrn

Železniční koridory čeká modernizace za 23 miliard Kč, vlaky pojedou rychleji

Logistika - iHned - Čt, 07/12/2018 - 10:15
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) příští rok zahájí kompletní rekonstrukci osmi železničních úseků. Ve většině případů půjde o modernizaci úseků 1. a 2. koridoru, kde nejvyšší povolená rychlost činí 160 kilometrů za hodinu. Předpokládané celkové náklady všech staveb by měly být 23 miliard Kč, oznámila SŽDC v tiskové zprávě.
Kategorie: ČR, Souhrn

Hedvika Holá HR ředitelkou ING Bank ČR

Moderní řízení - iHned - Čt, 07/12/2018 - 04:30
ING Bank ČR představila novou ředitelku oddělení lidských zdrojů. Na vedoucí pozici nastupuje Hedvika Holá, která dosud pracovala na obdobné pozici ve skupině ABB.
Kategorie: ČR, Souhrn

Vietnamská kuchyně tak trochu jinak

Ekonom - iHned - St, 07/11/2018 - 22:00
Cafefin vyčnívá nad ostatními kavárnami ve Vinohradech, a to zejména originálním menu. Kavárna má netradiční interiér, v němž se snoubí vietnamské artefakty s uměleckými fotografiemi z cest majitele. Zásadou je práce s čerstvými surovinami a domácí příprava všech jídel. Velkou raritou je příprava vietnamské kávy Fin, a to hned ve třech verzích. Potěší také speciální domácí limonáda liči s jahodou, smíchaná s jogurtem či grepová s citronovou kůrou.
Kategorie: ČR, Souhrn

Růst hodnoty Facebooku mění žebříček nejbohatších lidí světa. V první desítce mají dolaroví miliardáři z on-line byznysu většinu

Ekonom - iHned - St, 07/11/2018 - 22:00
Ať už zatracujeme Facebook za rozsévání nenávisti mezi lidmi, prohřešky vůči dobrým mravům či mizivou ochranu osobních údajů uživatelů, tržní cena provozovatele největší globální sociální sítě přesto stoupá. S tím, jak cena akcií Facebooku láme rekordy, dochází k přeskupení v žebříčku nejbohatších lidí světa.
Kategorie: ČR, Souhrn

Hypotéky od října přitvrdí. K získání úvěru nebude v řadě krajských měst stačit ani průměrná mzda

Ekonom - iHned - St, 07/11/2018 - 22:00
Týdeník Ekonom srovnal úroveň cen nemovitostí a mezd v bývalých okresních městech. V řadě velkých měst se 80procentní hypotéka s ohledem na vysoké ceny bytů stane pro průměrně vydělávající lidi nedostupnou. Naopak nejlepší poměr ceny bytů a mezd je v ekonomicky slabších regionech. Byty tu stojí řádově jen stovky tisíc.
Kategorie: ČR, Souhrn

Společnost a personální změny

Ekonom - iHned - St, 07/11/2018 - 22:00
Přinášíme přehled společenských událostí a personálních změn.
Kategorie: ČR, Souhrn

Úvodník

Vítejte na stránkách pro svolávání valných hromad akciových společností. Pro firmy, které chtějí splnit informační povinnost v souladu se zákonem i po 1.1.2014. Pro akcionáře, kteří při efektivním výkonu svých práv dokáží ocenit přínos moderních technologií.

Potřebujete oznámení zveřejnit co nejdříve? Nemáte čas vyplňovat formulář?
Potřebujete upravit údaje v textu před jeho zveřejněním? Od roku 2001 poskytujeme spolehlivé a kvalitní služby, které umožňují rychlé a jednoduché splnění informační povinnosti firem.

Zveřejnit pozvánku na valnou hromadu stojí 5000,- Kč bez DPH, všechny ostatní typy firemních oznámení stojí 1000,- Kč bez DPH. Autorizace zveřejnění je vystavena spolu s dokladem o platbě.

V případě dalších dotazů jsme Vám plně k dispozici na níže uvedených kontaktech.

Děkuji za Vaši návštěvu a přeji Vám pěkný den

PhDr. Jana Lešikarová
šéfredaktorka

adresa redakce :
VALNEHROMADY.CZ
Dlouhá 325, P.O.Box 13,
390 01 Tábor

tel: +420 381 210 393,
fax +420 381 210 440,
mail:oznameni@valnehromady.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přihlášení