Společnost Onlio představila nový modul řízené dokumentace pro DMS eDoCat

Moderní řízení - iHned - Pá, 02/23/2018 - 14:20
Společnost Onlio uvádí na trh nový modul řízené dokumentace pro svůj dokument management systém eDoCat sloužící ke správě elektronických dokumentů s řízení jejich oběhu pomocí workflow. Nový modul je navržen tak, aby pomohl jak při vývoji nových interních předpisů nebo jejich aktualizaci, tak i při seznamování zaměstnanců s nimi v souladu s normami, jak vyžadují systémy managementu jakosti. Pokrývá přitom veškeré procesy a postupy potřebné pro řízení dokumentů včetně vlastních procesů s nimi spojených bez ohledu na konkrétní normu nebo legislativu.
Kategorie: ČR, Souhrn

Pravidla pro soudy neustále drhnou. Nepomohla ani loňská novela

Právní rádce - iHned - Pá, 02/23/2018 - 05:00
Loňská novela občanského soudního řádu z dílny ministerstva spravedlnosti se probojovala do finále ankety Zákon roku. Zaměřila se třeba na dovolání, které jako mimořádný opravný prostředek řeší Nejvyšší soud. Resort pod vedením ministra Roberta Pelikána přitom připravuje zcela nový civilní soudní řád.
Kategorie: ČR, Souhrn

Tatra nabídne šrotovné. Desítky let stará auta od lidí odkoupí a nová jim prodá za výhodnější cenu

Logistika - iHned - Čt, 02/22/2018 - 23:00
Výrobce nákladních automobilů Tatra Trucks chce vykupovat staré vozy a nabízet jejich vlastníkům za zvýhodněnou cenu nové modely. Společnost roste. Loni vyrobila 1481 nákladních vozů, což je téměř o 12 procent více oproti předchozímu roku. Kopřivnický závod čeká rozsáhlá modernizace za stovky milionů. Firma již loni investovala do automatizace.
Kategorie: ČR, Souhrn

Siemens ocenil nadějné vědce a studenty. Ceny získali za novou metodu pro in vitro diagnostiku i objev v oblasti DNA

Moderní řízení - iHned - Čt, 02/22/2018 - 17:58
Společnost Siemens udělila Ceny Wernera von Siemense projektům z oblasti technických a přírodovědných oborů. Soutěžící se utkali v sedmi kategoriích, a to včetně zvláštního ocenění za překonání překážek při studiu a ceny za nejlepší ženskou disertační práci. Vítězové si rozdělili finanční odměny v celkové výši jeden milion korun.
Kategorie: ČR, Souhrn

Firmy mohou prohledávat i soukromá data zaměstnanců, řekl Evropský soud pro lidská práva. Rozhodující jsou ale pravidla jednotlivých států

Moderní řízení - iHned - Čt, 02/22/2018 - 15:34
Aby zaměstnavatel nemohl prohledávat soubory v počítači zaměstnance, musí je ten vysloveně označit jako soukromé. Tímto verdiktem uzavřel Evropský soud pro lidská práva spor mezi železniční společností SFNC a jejím zaměstnancem, jemuž firma prohledala soukromé složky. Rozhodnutí se nevztahuje na všechny členské státy Evropské unie, rozhodující jsou pravidla na národních úrovních.
Kategorie: ČR, Souhrn

Západ Evropy nechce výjimky pro zahraniční zaměstnance. Deset států včetně Česka je ale požaduje

Právní rádce - iHned - Čt, 02/22/2018 - 09:56
Debata kolem nových evropských pravidel pro vysílání pracovníků do zahraničí se vyhrocuje. Nedaří se najít rovnováhu mezi ochranou pracovníků před zneužíváním a zachováním konkurenceschopnosti firem z chudších států. Západní země zatím odmítají přijmout výjimku pro přeshraniční dopravce, přestože nová pravidla přináší plošné zvýšení nákladů.
Kategorie: ČR, Souhrn

Dopravním firmám chybějí tisíce řidičů a za volant stále častěji lákají ženy. Největší nouze je v MHD

Logistika - iHned - St, 02/21/2018 - 23:00
V Česku chybí 10 tisíc profesionálních řidičů. Nejvíce po nich volají městské dopravní podniky a kamionoví dopravci. Věkový průměr českých strojvedoucích roste. Pokud železniční dopravci nenalákají na koleje mladé lidi a ženy, budou mít brzy problém s obsazením lokomotiv. Nedostatek lidí vede k růstu platů. Řidiči si uvědomují svou silnou pozici.
Kategorie: ČR, Souhrn

Žaluzie jsme vyráběli i pro papeže. Miroslav Jakubec začínal jako dělník, jeho firma dnes na stínění utrží přes miliardu korun

Ekonom - iHned - St, 02/21/2018 - 23:00
Miroslav Jakubec kdysi montoval žaluzie do oken, dodavatel však nestíhal a Jakubec začal stínění vyrábět sám. Dnes jeho firma Climax utrží přes miliardu korun, stínění vyrobila i pro pražskou návštěvu papeže. Loni Climax koupil svého francouzského distributora a chystá expanzi na tamní trh.
Kategorie: ČR, Souhrn

Investice v roce 2018. Akcie rostou devátým rokem. Je už býk přestárlý?

Ekonom - iHned - St, 02/21/2018 - 23:00
Rok a půl byla na akciových trzích "nuda", ceny rostly bez větších výkyvů. Vzruch na burzy přinesl přelom ledna a února. Výprodeje však představují šanci dobře nakoupit. Býčí trh ještě zdaleka nemusí končit. Nahrává tomu skvělá hospodářská situace a růst zisků firem.
Kategorie: ČR, Souhrn

Andreji Babišovi se nedaří ovládnout ČEZ, tak mu chce alespoň zrušit výjimku z registru smluv

Ekonom - iHned - St, 02/21/2018 - 23:00
Koalice ANO, pirátů a starostů může dostat ČEZ do registru smluv. Předkladatel novely Ivan Bartoš z pirátů tak věří, že má ve sněmovně pro svůj záměr většinu. Zrušení výjimky by zarazilo i související dluhopisové šílení erárních firem.
Kategorie: ČR, Souhrn

Investoři se přestali bát, "index strachu" je nyní připravil o peníze

Ekonom - iHned - St, 02/21/2018 - 23:00
Index volatility se v období klidného růstu burz stal oblíbeným úložištěm peněz. Jedno větší zhoupnutí však vynulovalo veškeré zisky a vniveč přišla i značná část vstupního kapitálu.
Kategorie: ČR, Souhrn

Sílící koruna umaže investorům část zisků. Za pět let možná až pětinu

Ekonom - iHned - St, 02/21/2018 - 23:00
Koruna bude během příštích let výrazně posilovat. Odrazí se to i na umazání části zisků u investic v cizích měnách. Investiční odborníci proto radí držet výraznou část portfolia v korunách.
Kategorie: ČR, Souhrn

Pojišťovny zdražují, odnáší to operativní leasing. Měsíční splátky se zvyšují až o tisíce korun

Ekonom - iHned - St, 02/21/2018 - 23:00
Pojišťovny si konkurovaly nízkými cenami. Loni ale na leasingu prodělaly 438 milionů korun. Povinné ručení nepodražuje plošně, pojišťovny se zaměřují hlavně na rizikové vozy a řidiče. Rostoucí popularitu operačního leasingu ale dražší pojistky nejspíš nezmění.
Kategorie: ČR, Souhrn

Převrat, který nebyl převratem. Únor 1948 jen potvrdil, že Češi už dávno patří na Východ

Ekonom - iHned - St, 02/21/2018 - 23:00
Většina znárodnění se uskutečnila ještě před únorem 1948. Už před tímto datem bylo na 70 procent šéfů znárodněných podniků členy KSČ a sociální demokracie. Po odmítnutí účasti na americkém Marshallově plánu se v létě 1947 Československo změnilo ze spojence SSSR ve Stalinova vazala.
Kategorie: ČR, Souhrn

Rok velkých akvizic. Přijde prodej Linetu nebo Zentivy?

Ekonom - iHned - St, 02/21/2018 - 23:00
Loni se v Česku odehrálo sedm velkých akvizic s hodnotou přes 100 milionů eur. Prodala se například Škoda Transportation nebo Alpha Medical. Celkový počet fúzí a akvizic byl nižší než v roce 2016, zastavil se na počtu 90 transakcí. Letos se očekává několik dalších zajímavých transakcí. Podle poradenské společnosti PwC může dojít k prodeji CME, Linetu nebo Zentivy.
Kategorie: ČR, Souhrn

Italské akcie jsou v kurzu. Na rozdíl od zbytku Evropy rostou, navzdory nedávným tržním výprodejům v jiných zemích

Ekonom - iHned - St, 02/21/2018 - 23:00
Itálie je země zaslíbená investicím. Zatímco evropské trhy jako celek od začátku roku klesly, italské akcie rostou. Od ledna posílila tržní hodnota výrobce supervozů Ferrari o 15 procent, podobně jsou na tom akcie automobilky Fiat Chrysler či banky UniCredit.
Kategorie: ČR, Souhrn

Jak se praží Kávy pitel

Ekonom - iHned - St, 02/21/2018 - 23:00
Manželé Drahošovi zasvětili starou tvrz kávě. Dovážejí ji z celého světa.
Kategorie: ČR, Souhrn

BMW 6 Gran Turismo: Když chce ředitel na víkend s rodinou

Ekonom - iHned - St, 02/21/2018 - 23:00
BMW 6 Gran Turismo nabízí ideální kombinaci reprezentace a praktičnosti. Pod pátými dveřmi se ukrývá zavazadlový prostor na 610 litrů libovolného nákladu. Praktičnost ovšem nemusí znamenat designovou nudu.
Kategorie: ČR, Souhrn

Technologie stírají hranice mezi soukromým a pracovním časem, říká personalista Petr Vidmar

Ekonom - iHned - St, 02/21/2018 - 23:00
Petr Vidmar, který vede divizi Permanent Placement personální agentury Adecco ČR, má rád všechno v elektronické podobě. Testuje virtuální realitu, používá čtečku a sem tam si dopřeje i moderní elektronickou cigaretu. Přesto se neobejde bez stálic, kterými jsou blok a oblíbené pero.
Kategorie: ČR, Souhrn

Raketou na Mars

Ekonom - iHned - St, 02/21/2018 - 23:00
Kategorie: ČR, Souhrn

Úvodník

Vítejte na stránkách pro svolávání valných hromad akciových společností. Pro firmy, které chtějí splnit informační povinnost v souladu se zákonem i po 1.1.2014. Pro akcionáře, kteří při efektivním výkonu svých práv dokáží ocenit přínos moderních technologií.

Potřebujete oznámení zveřejnit co nejdříve? Nemáte čas vyplňovat formulář?
Potřebujete upravit údaje v textu před jeho zveřejněním? Od roku 2001 poskytujeme spolehlivé a kvalitní služby, které umožňují rychlé a jednoduché splnění informační povinnosti firem.

Zveřejnit pozvánku na valnou hromadu stojí 5000,- Kč bez DPH, všechny ostatní typy firemních oznámení stojí 1000,- Kč bez DPH. Autorizace zveřejnění je vystavena spolu s dokladem o platbě.

V případě dalších dotazů jsme Vám plně k dispozici na níže uvedených kontaktech.

Děkuji za Vaši návštěvu a přeji Vám pěkný den

PhDr. Jana Lešikarová
šéfredaktorka

adresa redakce :
VALNEHROMADY.CZ
Dlouhá 325, P.O.Box 13,
390 01 Tábor

tel: +420 381 210 393,
fax +420 381 210 440,
mail:oznameni@valnehromady.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přihlášení