Frankensteinův komplex je nutné překonat a z digitalizace těžit, shodují se špičky v oboru

Moderní řízení - iHned - 3 hod 20 min starý
Nahradí roboti především práce ohodnocené nižší mzdou? O čem dalším špičky oboru diskutovaly?
Kategorie: ČR, Souhrn

Banky se spolčily s pojišťovnami, řekl Ústavní soud. Pojištění hypotéky přestalo chránit

Právní rádce - iHned - Út, 11/13/2018 - 19:57
Pojistka sjednaná spolu s hypotékou může být úplně k ničemu. Pokud pojišťovna odmítla zaplatit, klienti neměli šanci uplatnit svoji stížnost. To mohla udělat pouze banka, která však často byla s pojišťovnou majetkově propojená. Ústavní soud tuto praxi nyní změnil.
Kategorie: ČR, Souhrn

Digitalizace globalizuje řízení zásobovacích řetězců. Náklady na logistiku může snížit až o 30 procent

Logistika - iHned - Út, 11/13/2018 - 17:22
Globální řízení zásobovacích řetězců umožní výrazně zkrátit dodací lhůty, říká DB Schenker, který nedávno spustil globální online platformu pro logistiku náhradních dílů. Systém s názvem Logistic Orchestrator centralizuje správu objednávek náhradních dílů pro průmysl a letectví v jediné globální síti.
Kategorie: ČR, Souhrn

České výrobky míří do vesmíru, připomněla konference k deseti letům členství ČR v ESA

Logistika - iHned - Út, 11/13/2018 - 14:56
Česká republika je již deset let členem Evropské kosmické agentury ESA. Jubileum připomněla konference, která je součástí akce Czech Space Week pořádané ministerstvem dopravy a CzechInvestem s cílem přiblížit kosmické aktivity a jejich význam.
Kategorie: ČR, Souhrn

Škodovka spustila v Boleslavi nový automatizovaný sklad. Roboti zvládají oproti dvojčeti v Kvasinách složitější operace

Logistika - iHned - Út, 11/13/2018 - 14:30
Loni otevřela Škoda Auto automatizovaný sklad menších dílů (AKL) v Kvasinách, nyní spouští podobné zařízení i v hlavním závodě v Mladé Boleslavi. Do jeho výstavby vložila zhruba osm milionů eur (208 mil. Kč), návratnost investice je kolem osmi let a celková životnost zařízení by měla být minimálně 15 roků. Naskladňování a vyskladňování probíhá plně automaticky. Zajišťují je uchopovací robotická ramena, zakladače, které ukládají a vychystávají boxy z/do regálů, dopravníky a labelovače. Do 14 metrů vysokých regálů na ploše 2000 metrů čtverečních se vejde 71 640 přepravek. Za hodinu se jich naskladní až 580, stejný počet KLT se za hodinu stihne i vychystat. Boxy se na konci linky ukládají do sekvencí a v režimu just-in-sequence jdou přímo na montážní linky. Detailní reportáž přineseme v dalším vydání časopisu Logistika.
Kategorie: ČR, Souhrn

V průmyslu svou sílu data teprve ukážou

Moderní řízení - iHned - Po, 11/12/2018 - 23:00
O datech v průmyslu se sice často hovoří jako o zlatu či nové ropě, jejich potenciál ale firmy ještě zdaleka nevyužívají, myslí si Vladimír Kulla, ředitel pražského vývojového a konstrukčního centra koncernu Siemens. Digitalizace podle něho představuje jedinou možnost, jak produktivitu výroby zvýšit skokově, ne pouze o jednotky procent.
Kategorie: ČR, Souhrn

Počet balíků se před Vánoci zdvojnásobí, balíkáři přidávají výdejní místa

Logistika - iHned - Po, 11/12/2018 - 15:21
Počet přepravovaných balíků se před Vánoci zvýší až na dvojnásobek. Růst u přepravních firem začal již v listopadu a potrvá až do Vánoc, špičku očekávají v týdnu od 17. prosince.
Kategorie: ČR, Souhrn

Petr Raboch vede divizi výrobků pro autoopravárenství ve společnosti 3M

Moderní řízení - iHned - Po, 11/12/2018 - 08:45
Technologická společnost 3M přivítala ve svých obchodních strukturách posilu z marketingu. Petr Raboch bude ve společnosti 3M nově působit na pozici AAD Sales supervisor pro Česko a Slovensko.
Kategorie: ČR, Souhrn

Narozeniny

Moderní řízení - iHned - Ne, 11/11/2018 - 23:00
Kategorie: ČR, Souhrn

Rob Kenney ředitelem lidských zdrojů pro Plzeňský Prazdroj, střídá Catherine Sinclair

Moderní řízení - iHned - So, 11/10/2018 - 20:11
Novým personálním ředitelem Plzeňského Prazdroje pro Českou republiku a Slovensko se stal Rob Kenney (37). Ten se po třech letech vrací do známého prostředí. Do roku 2015 zastával post ředitele lidských zdrojů ve slovenské společnosti Pivovary Topvar a podílel se na jeho úspěšné integraci s Prazdrojem.
Kategorie: ČR, Souhrn

Pozici generálního ředitele Nano Energies přebírá Stanislav Chvála

Moderní řízení - iHned - So, 11/10/2018 - 19:33
Česká technologická firma má nového CEO. Stanislav Chvála ji chce posunout na nové trhy a představit další inovace v oblasti chytrého řízení, flexibility i sdílení energií.
Kategorie: ČR, Souhrn

Na Borských polích v Plzni vznikne hi-tech park v duchu Průmyslu 4.0. Spolupracovat budou i akademické instituce

Logistika - iHned - Pá, 11/09/2018 - 15:39
Rozsáhlý plzeňský brownfield Borské terasy se má proměnit v hi-tech průmyslovou zónu. Developer Panattoni Europe zde zamýšlí přebudovat bývalý areál Škody Plzeň na moderní technologické centrum. Záměr prochází posouzením vlivů na životní prostředí EIA. Celková výše investice je odhadována na více než dvě miliardy korun.
Kategorie: ČR, Souhrn

Úvodník

Vítejte na stránkách pro svolávání valných hromad akciových společností. Pro firmy, které chtějí splnit informační povinnost v souladu se zákonem i po 1.1.2014. Pro akcionáře, kteří při efektivním výkonu svých práv dokáží ocenit přínos moderních technologií.

Potřebujete oznámení zveřejnit co nejdříve? Nemáte čas vyplňovat formulář?
Potřebujete upravit údaje v textu před jeho zveřejněním? Od roku 2001 poskytujeme spolehlivé a kvalitní služby, které umožňují rychlé a jednoduché splnění informační povinnosti firem.

Zveřejnit pozvánku na valnou hromadu stojí 5000,- Kč bez DPH, všechny ostatní typy firemních oznámení stojí 1000,- Kč bez DPH. Autorizace zveřejnění je vystavena spolu s dokladem o platbě.

V případě dalších dotazů jsme Vám plně k dispozici na níže uvedených kontaktech.

Děkuji za Vaši návštěvu a přeji Vám pěkný den

PhDr. Jana Lešikarová
šéfredaktorka

adresa redakce :
VALNEHROMADY.CZ
Dlouhá 325, P.O.Box 13,
390 01 Tábor

tel: +420 381 210 393,
fax +420 381 210 440,
mail:oznameni@valnehromady.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přihlášení