Začaly práce na korytu Vltavy v Praze. Proplouvat budou moci i lodě s hlubším ponorem

Logistika - iHned - Po, 01/21/2019 - 14:17
Vltavská vodní cesta v Praze zlepší své parametry pro nákladní i osobní plavbu. Ředitelství vodních cest (ŘVC) zahájilo jako investor prohlubování koryta Vltavy v Praze, aby proplouvat i lodi naložené na vyšší ponor. Jedná se o další projekt komplexního zvýšení plavebních parametrů Vltavské vodní cesty z Mělníka do Prahy.
Kategorie: ČR, Souhrn

České dopravce vytlačuje ze silnic konkurence ze západu i východu. Chybí řidiči a legislativa má mezery

Logistika - iHned - Pá, 01/18/2019 - 14:33
Podle údajů Českého statistického úřadu se přepravní výkony české silniční nákladní dopravy v tunokilometrech propadly na nejnižší hodnoty od roku 2001. Od nejúspěšnějšího roku 2015 tak za pouhé tři roky ztratily více než 28 procent, přičemž mezi třemi čtvrtletími roku 2017 a 2018 se jednalo o více než šestiprocentní ztrátu přepravních výkonů. O situaci informoval Svaz průmyslu a dopravy ČR.
Kategorie: ČR, Souhrn

Kde se deváťáci učí v baru. Proč byla základka z Orlických hor v matematické či čtenářské gramotnosti mezi českými školami nejlepší?

Moderní řízení - iHned - Čt, 01/17/2019 - 23:00
V Dobřanech žije 130 obyvatel, do místní školy chodí ale 178 žáků. Své děti se sem snaží přihlásit rodiče i z dalekého okolí. A nejen proto, že tu školáci denně běhají kilometr "s Emilem" a v mezinárodním hodnocení vědomostí byli za Česko nejlepší.
Kategorie: ČR, Souhrn

Americké přístavy loni vykázaly rekord v kontejnerové přepravě. Růst poháněl strach ze zvýšení cel

Logistika - iHned - Čt, 01/17/2019 - 15:56
Americké přístavy v Los Angeles a Long Beach loni vykázaly rekord v námořní kontejnerové přepravě. Američtí prodejci a výrobci se totiž chtěli vyhnout chystaným vyšším clům na dovoz čínského zboží. „Je to útok na nákladní dopravu vyvolaný obchodní politikou,“ řekl výkonný ředitel losangeleského přístavu Gene Seroka.
Kategorie: ČR, Souhrn

Alain Van Groenendael generálním ředitelem společnosti Arval

Moderní řízení - iHned - Čt, 01/17/2019 - 09:00
Předsedou představenstva a CEO společnosti Arval, která se specializuje na komplexní služby v oblasti operativního leasingu vozidel, se s účinností od 1. ledna 2019 stal Alain Van Groenendael. Po osmi letech tak ve funkci vystřídal Philippa Bismuta. Za sebou má 30 let zkušeností na mezinárodním poli, působil například v Citibank nebo v BNP Paribas Group. Byl též místopředsedou ASF a předsedou Eurofinas.
Kategorie: ČR, Souhrn

Angličtina je hrozný boj, učebnice jsou strašné, fixujeme se na slovíčka, říká učitel Šácha

Moderní řízení - iHned - Čt, 01/17/2019 - 06:05
Do škol se valí unylé učebnice, spousta učitelů je špatných a ti dobří jsou ve vleku osnov, které se musí učebnicemi řídit, je to provázaný systém, tvrdí soukromý učitel angličtiny Milan Šácha. Angličtina, kterou většina Čechů mluví, podle něj nemá s tou opravdovou nic společného. Sám vede kurzy ve skupinách s deseti lidmi. To, že individuální výuka je nejlepší, je zaklínadlo, které slyším všude, mylná je i představa, že nejlepší učitelé jsou rodilí mluvčí, myslí si Šácha.
Kategorie: ČR, Souhrn

Nemovitosti nad zlato. Realitní fondy nabízejí několikanásobně vyšší zhodnocení než ostatní investice

Ekonom - iHned - St, 01/16/2019 - 23:00
Investice do realit mohou přinést roční výnosy v řádu desítek procent. I konzervativní fondy vykazují vyšší zhodnocení než další investiční nástroje. Realitní trh táhne zájem investorů, kteří kvůli nedostatku volných nemovitostí hledají příležitosti v dalších zemích východní Evropy. Vůči případnému hospodářskému ochlazení budou podle expertů nejodolnější logistické areály a sklady.
Kategorie: ČR, Souhrn

Architekt Pavel Nasadil se na svých výpravách dostal mezi vězně i válečníky

Ekonom - iHned - St, 01/16/2019 - 23:00
Je spolumajitelem pražského ateliéru FAM Architekti a partnerem v britské architektonické kanceláři Feilden+Mawson. Profesně se mu líbí Írán, kde ho zaujala lidová pouštní architektura. Na Ukrajině fotil frontovou linii, v Sieře Leone zase věznice pro mladistvé, za což dostal první cenu v soutěži Czech Press Photo 2018 v kategorii Problémy dnešní doby.
Kategorie: ČR, Souhrn

Nizozemský fond Arcona cílí na drobné české investory

Ekonom - iHned - St, 01/16/2019 - 23:00
Arcona Property Fund dosáhl díky akvizicím v Polsku ročního zhodnocení přes 15 procent. Fond vlastní i nemovitosti v Česku a na Slovensku, v budoucnu chce nakupovat také v Rumunsku a dalších východoevropských zemích. Fond loni vstoupil na pražskou burzu a chce své produkty nabízet drobným českým investorům.
Kategorie: ČR, Souhrn

Apple ale není sám, koho trápí Čína. Dalším je provozovatel sítě kaváren Starbucks, jehož akcie patří do portfolia týdeníku Ekonom

Ekonom - iHned - St, 01/16/2019 - 23:00
Když jedna pětina lidstva přestane nakupovat a začne šetřit, někde se výpadek poptávky musí projevit. Řeč je o Číně, kde jedna firma po druhé hlásí snížení poptávky. Své o tom ví Apple, jehož akcie na pokles prodejů na čínském trhu reagovaly poklesem o více než pět procent.
Kategorie: ČR, Souhrn

Lékárničku mám vždy u sebe, říká Radomír Špinka, ředitel mezinárodní humanitární organizace Adra pro ČR

Ekonom - iHned - St, 01/16/2019 - 23:00
Ředitel české divize humanitární organizace Adra si potrpí na kvalitní vybavení do terénu. "Dobrá čelovka je vždy potřeba, i když láká hmyz," říká Radomír špinka. Jednotvárnou stravu si zpestřuje oříšky a sušeným ovocem.
Kategorie: ČR, Souhrn

Společnost a personální změny

Ekonom - iHned - St, 01/16/2019 - 23:00
Přinášíme přehled společenských událostí a personálních změn.
Kategorie: ČR, Souhrn

V restauraci Mlýnec u Karlova mostu ukazují, jak by měla vypadat moderní česká kuchyně. Lehká, barevná, zábavná a chutná

Ekonom - iHned - St, 01/16/2019 - 23:00
Speciální valentýnské menu je možné ochutnat během celého února. Šéfkuchař Marek Šáda pracuje s českými sezonními surovinami: na jaře bude v kurzu medvědí česnek, houby kačenky či mělnický chřest. Od jara do podzimu je k dispozici terasa s fantastickým výhledem.
Kategorie: ČR, Souhrn

Úvodník

Vítejte na stránkách pro svolávání valných hromad akciových společností. Pro firmy, které chtějí splnit informační povinnost v souladu se zákonem i po 1.1.2014. Pro akcionáře, kteří při efektivním výkonu svých práv dokáží ocenit přínos moderních technologií.

Potřebujete oznámení zveřejnit co nejdříve? Nemáte čas vyplňovat formulář?
Potřebujete upravit údaje v textu před jeho zveřejněním? Od roku 2001 poskytujeme spolehlivé a kvalitní služby, které umožňují rychlé a jednoduché splnění informační povinnosti firem.

Zveřejnit pozvánku na valnou hromadu stojí 5000,- Kč bez DPH, všechny ostatní typy firemních oznámení stojí 1000,- Kč bez DPH. Autorizace zveřejnění je vystavena spolu s dokladem o platbě.

V případě dalších dotazů jsme Vám plně k dispozici na níže uvedených kontaktech.

Děkuji za Vaši návštěvu a přeji Vám pěkný den

PhDr. Jana Lešikarová
šéfredaktorka

adresa redakce :
VALNEHROMADY.CZ
Dlouhá 325, P.O.Box 13,
390 01 Tábor

tel: +420 381 210 393,
fax +420 381 210 440,
mail:oznameni@valnehromady.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přihlášení