Trh s IT: firmy žádají užší specializaci. Studenti IT oborů mají konkurenční výhodu

Moderní řízení - iHned - 8 hod 11 min starý
Šíře možností, která se před lidmi s IT vzděláním otevírá na pracovním trhu, se za posledních pět let zdvojnásobila. S rychlou automatizací a digitalizací celé společnosti se IT specialisté stávají nepostradatelnou součástí všech firem. Alespoň základy IT požaduje téměř sto procent zaměstnavatelů.
Kategorie: ČR, Souhrn

Ondřej Slabý povede lidské zdroje v Mall Group

Moderní řízení - iHned - 11 hod 51 min starý
Od října se do čela personálního oddělení Mall Group postaví Ondřej Slabý, který zde zúročí své třiadvacetileté zkušenosti z rozmanitých segmentů FMCG, bankovnictví či telekomunikací.
Kategorie: ČR, Souhrn

Boj proti firmám z daňových rájů sílí. Tajemné podniky přicházejí o bankovní účty

Moderní řízení - iHned - 16 hod 21 min starý
Celosvětový boj proti daňovým rájům nabírá na intenzitě. Do globální výměny informací pro daňové účely se zapojí i země tradičně považované za daňové ráje. Pro firmy, které tam sídlí, začíná být obtížné zřídit si v evropských zemích třeba bankovní účet. Společností ovládaných z daňových rájů kvůli tomu ubývá.
Kategorie: ČR, Souhrn

Boj proti firmám z daňových rájů sílí. Tajemné podniky přicházejí o bankovní účty

Právní rádce - iHned - 16 hod 21 min starý
Celosvětový boj proti daňovým rájům nabírá na intenzitě. Do globální výměny informací pro daňové účely se zapojí i země tradičně považované za daňové ráje. Pro firmy, které tam sídlí, začíná být obtížné zřídit si v evropských zemích třeba bankovní účet. Společností ovládaných z daňových rájů kvůli tomu ubývá.
Kategorie: ČR, Souhrn

Letošní jubilejní Toyota Demo Days budou ve znamení digitalizace v oblasti manipulační techniky

Logistika - iHned - Út, 09/18/2018 - 11:53
Ve dnech 10. a 11. října pořádá Toyota Material Handling CZ již desátý ročník prezentační akce Toyota Demo Days. V průmyslové zóně v Rudné u Prahy v hale DC6 představí moderní technologie a aktuální trendy v manipulační technice včetně nastupující digitalizace.
Kategorie: ČR, Souhrn

Malé zboží s velkým nešlo, přesouváme ho do moderního skladu, říká šéf logistiky největších českých stavebnin

Logistika - iHned - Út, 09/18/2018 - 09:51
V sortimentu české jedničky prodeje stavebního materiálu - Stavebnin DEK - se v posledních letech nakupily tisíce položek menšího zboží, které nabouraly logistiku hlavního zdroje jejích příjmů - velkoobjemového materiálu. Firma proto otevírá nový moderní sklad. "V posledních letech jsme dospěli k tomu, že musíme logistiku malého a velkého zboží oddělit," říká Tomáš Rozsíval, ředitel logistiky Stavebnin DEK, a v rozhovoru nastiňuje i řadu dalších plánů, zejména z oblasti digitalizace procesů.
Kategorie: ČR, Souhrn

Tesla čelí dalšímu logistickému peklu. Už se netýká výroby, ale doručování hotových vozů

Logistika - iHned - Út, 09/18/2018 - 09:11
Šéf výrobce elektromobilů Tesla Elon Musk v jednomu ze svých tweetů uvedl, že má firma problémy s doručováním vozidel svým zákazníkům, situace by se ale podle něj měla brzy zlepšit.
Kategorie: ČR, Souhrn

Firmy začínají myslet na potřeby seniorů

Moderní řízení - iHned - Po, 09/17/2018 - 14:45
Roste počet lidí v seniorském věku. V ČR jsou nyní již dva miliony seniorů, což znamená 19 % populace. Do roku 2030 by to mělo být přibližně 2,5 milionu, tedy 24 %. Vzniká tedy nepřehlédnutelná cílová skupina se specifickými potřebami a přináší zcela nové fenomény do společenského života i do byznysu.
Kategorie: ČR, Souhrn

Evropská komise jmenovala nové koordinátory pro transevropskou dopravní síť TEN-T

Logistika - iHned - Po, 09/17/2018 - 11:58
Evropská komise jmenovala tři nové evropské koordinátory pro rozvoj transevropské dopravní sítě TEN-T. Nově jmenovaní se připojí ke stávajícímu týmu koordinátorů.
Kategorie: ČR, Souhrn

Jiří Vytlačil generálním ředitelem společnosti Axians redtoo

Moderní řízení - iHned - Po, 09/17/2018 - 08:35
V čele společnosti Axians redtoo stojí od 1. září 2018 Jiří Vytlačil. Společnost patří do nadnárodní skupiny Axians, která je jedním z předních evropských poskytovatelů IT služeb a lídr v oblasti digitalizace.
Kategorie: ČR, Souhrn

Aleš Willert generálním ředitelem skupiny C.S.CARGO Holding. Vedení české společnosti C.S.CARGO po něm převzal Petr Volák

Moderní řízení - iHned - Po, 09/17/2018 - 08:25
Aleš Willert, donedávna generální ředitel společnosti C.S.CARGO, se od 1. září stal generálním ředitelem celé skupiny C.S.CARGO Holding. Na jeho místo ve společnosti C.S.CARGO byl jmenován Petr Volák. Cílem změn ve vrcholovém vedení je prohloubení synergie všech zemí, kde skupina C.S.CARGO působí, vzájemná spolupráce a využití obchodních příležitostí.
Kategorie: ČR, Souhrn

David Parkinson generálním ředitelem společnosti Provident Financial v České republice

Moderní řízení - iHned - Po, 09/17/2018 - 08:15
Novým generálním ředitelem společnosti Provident Financial v České republice se stal David Parkinson, který působí v mateřské společnosti IPF jako regionální ředitel odpovědný za Region severní Evropa (Česká republika, Polsko). Tuto regionální pozici bude zastávat i nadále spolu s vedením české pobočky Providentu.
Kategorie: ČR, Souhrn

Táta parťák: Syn si sám vybírá, jestli chce dělat úkoly. Škola je nesvobodný systém

Moderní řízení - iHned - Po, 09/17/2018 - 04:47
Nechtěl bych být na místě žádného učitele, škola je nesvobodný systém, jsme vedeni k poslušnosti k autoritě, rodič je nucen odvádět děti do školského systému, i když s ním nesouhlasí. Můj syn úkoly dělat nemusí, ale není kvůli tomu černou ovcí třídy, děti to vůbec neřeší, říká bloger, který vystupuje pod přezdívkou Táta parťák. Pro svého syna vymohl, že ve škole nemusí úkoly dělat. Dodává, že si jeho syn sám vybere, jestli je pro něj úkol zajímavý, nebo jestli se chce věnovat něčemu jinému. Do školy se už ve druhé třídě prý tolik netěšil.
Kategorie: ČR, Souhrn

Se zdravotním handicapem v práci

Moderní řízení - iHned - Ne, 09/16/2018 - 22:00
Zdraví lidé se podle Hany Potměšilové z neziskové organizace Revenium moc často nesetkávají s lidmi s nějakými zdravotními limity. Nemají tak ucelenou představu o tom, co takový člověk potřebuje. Firmy by proto měly být ochotné nabídnout lidem s handicapem částečné a sdílené pracovní úvazky a práci z domova
Kategorie: ČR, Souhrn

Za únik know-how mohou hackeři, lidské chyby i odposlechy

Moderní řízení - iHned - Ne, 09/16/2018 - 22:00
Úniky know-how obvykle zapříčiní lidské selhání - ať už jde o záměr, či nedbalost - v kombinaci s nesprávným nastavením technických opatření. Například ve společnosti Jan Becher Pernod Ricard mají přístup k receptuře Becherovky pouze dva zaměstnanci. Oproti zahraničí zaostáváme v oblasti mezinárodních patentů. Firmy v Česku tak přicházejí o značné příjmy z licenčních poplatků,
Kategorie: ČR, Souhrn

Podniky se bojí řešit podvody, které spáchali jejich manažeři

Moderní řízení - iHned - Ne, 09/16/2018 - 22:00
Mezi nejčastější interní pachatele podvodů v Česku patří zástupci juniorního managementu a ostatní zaměstnanci. Ve světě jde o střední a ve východní Evropě zase nejčastěji o seniorní vedení. Zatímco u řadových pracovníků se firmy nebojí kriminální čin nahlásit, protiprávní činnost manažerů mnohdy řešit nechtějí.
Kategorie: ČR, Souhrn

Úvodník

Vítejte na stránkách pro svolávání valných hromad akciových společností. Pro firmy, které chtějí splnit informační povinnost v souladu se zákonem i po 1.1.2014. Pro akcionáře, kteří při efektivním výkonu svých práv dokáží ocenit přínos moderních technologií.

Potřebujete oznámení zveřejnit co nejdříve? Nemáte čas vyplňovat formulář?
Potřebujete upravit údaje v textu před jeho zveřejněním? Od roku 2001 poskytujeme spolehlivé a kvalitní služby, které umožňují rychlé a jednoduché splnění informační povinnosti firem.

Zveřejnit pozvánku na valnou hromadu stojí 5000,- Kč bez DPH, všechny ostatní typy firemních oznámení stojí 1000,- Kč bez DPH. Autorizace zveřejnění je vystavena spolu s dokladem o platbě.

V případě dalších dotazů jsme Vám plně k dispozici na níže uvedených kontaktech.

Děkuji za Vaši návštěvu a přeji Vám pěkný den

PhDr. Jana Lešikarová
šéfredaktorka

adresa redakce :
VALNEHROMADY.CZ
Dlouhá 325, P.O.Box 13,
390 01 Tábor

tel: +420 381 210 393,
fax +420 381 210 440,
mail:oznameni@valnehromady.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přihlášení