Videomapping nachází místo v logistice, Škoda Auto testuje tuto technologii ve svém CKD centru

Logistika - iHned - 3 hod 38 min starý
Výrobce automobilů Škoda Auto v logistice svého CKD centra v Mladé Boleslavi testuje a využívá rozšířenou realitu. Videomappingové projekce podporují zaměstnance při plnění palet, do kterých se balí sady dílů MKD (Medium Knocked Down) určené pro export. Laserové projekce určují správnou polohu dílu na paletě. Texty, obrázky a videa názorně vysvětlují a ukazují, jak se mají komponenty optimálně upevnit a chránit. Systém rozpozná, pokud je některý z dílů umístěný špatně a pomáhá pracovníkům při uvedení na správné místo.
Kategorie: ČR, Souhrn

Konference Zóna Logistika se zaměří na nejživější oborová témata - citylogistiku a e-commerce, zavádění nových technologií a lidské zdroje

Logistika - iHned - 4 hod 18 min starý
Letošní ročník konference Zóna Logistika proběhne 4. dubna v Praze-Holešovicích. Hlavními řečníky budou odbornice na citylogistiku Laetitia Lablancová z University of Paris-Est, spolupracovník NASA Tomáš Rousek a expert na blockchain, Petr Čermák z IBM. Na závěr konference proběhne vyhlášení výsledků soutěže Impuls Logistika o nejlepší oborové inovace Česka.
Kategorie: ČR, Souhrn

Přichází robotizace a naše školy se nemění, učí informatiku 19. století, říká profesor kybernetiky Michael Šebek

Moderní řízení - iHned - Út, 03/19/2019 - 13:24
Všechno se mění a zrychluje. Netušíme, co nás čeká. Digitalizace mění společnost. Umělá inteligence je stále chytřejší, roboti stále šikovnější. Stroje nás překonávají a nahrazují, říká profesor kybernetiky Michael Šebek. Škola musí být fitkem pro mozek. Rozvíjejme kreativitu a šikovnost všeho druhu. Lepší je budoucnost tvořit než se jí přizpůsobovat, dodává Šebek.
Kategorie: ČR, Souhrn

Logistika legendární Tatry prochází proměnou. Nový manažer se zaměřil na plánování a "zeštíhlení"

Logistika - iHned - Út, 03/19/2019 - 08:42
Jedna z nejstarších automobilek světa, kopřivnická Tatra, angažovala předloni nového šéfa logistiky, který má zkušenosti se zaváděním tzv. štíhlého řízení z mnoha průmyslových firem. Soubor projektů, které David Sivčák minulý rok rozjel, stojí na přísném dodržování plánování výrobně-logistického cyklu. To komplikuje fakt, že jen základních kombinací Tatrovek je více než sto.
Kategorie: ČR, Souhrn

Office Depot obměňuje rozvozovou flotilu a mění design vozů. Ženy-řidičky jezdí speciální „ladies“ trasy

Logistika - iHned - Út, 03/19/2019 - 08:27
Online velkoobchod s kancelářským zbožím nasazuje nové dodávky Sprinter s předním náhonem a chystá se vyzkoušet i verzi s elektrickým pohonem. Vozy budou mít nový „kancelářský“ design.
Kategorie: ČR, Souhrn

Příliv asijských peněz neustává, míří zejména do průmyslových nemovitostí

Logistika - iHned - Po, 03/18/2019 - 14:14
Asijské investice stále proudí do České republiky. Podle aktuálního výzkumu společnosti Colliers International měli mezi investory do českého trhu s nemovitostmi v roce 2018 opět významné zastoupení východoasijští hráči. V České republice investovali 50 milionů eur, přičemž do nemovitostí v regionu střední a východní Evropy (CEE) z oblasti východní Asie v uplynulém roce celkem přišlo 1,245 miliardy eur.
Kategorie: ČR, Souhrn

Revoluce dovedností 4.0 aneb hledáme lidi, protože roboti je potřebují

Moderní řízení - iHned - Po, 03/18/2019 - 09:30
Personální společnost ManpowerGroup provedla již 3. ročník celosvětového průzkumu Revoluce dovedností, který se uskutečnil ve 44 zemích včetně ČR na vzorku 19 000 zaměstnavatelů. Těm byly položeny následující otázky. Jaký bude pravděpodobný dopad automatizace na počet jejich zaměstnanců v následujících 2 letech? Jaké pozice budou v rámci jejich firmy nejvíce ovlivněny a kterých dovedností si nejvíce cení? Jaké strategie zavádí, aby si do budoucna zajistili potřebné schopnosti a dovednosti?
Kategorie: ČR, Souhrn

Aleksander Marinkovic generálním manažerem pro region střední a východní Evropy společnosti OnRobot

Moderní řízení - iHned - Po, 03/18/2019 - 07:45
Společnost OnRobot, poskytovatel inovativních koncových nástrojů pro kolaborativní roboty, jmenovala Aleksandra Marinkovice novým generálním manažerem pro region CEE. Aleksander Marinkovic povede nedávno otevřenou regionální pobočku ve Varšavě, přičemž bude zodpovědný za obchodní aktivity ve střední a východní Evropě, včetně České republiky a Slovenska.
Kategorie: ČR, Souhrn

Podle studie IBM stále není kariéra žen pro firmy prioritou

Moderní řízení - iHned - Ne, 03/17/2019 - 07:30
Podle nové studie společnosti IBM: "Ženy ve vedení a paradox priorit“, které se zúčastnilo 2300 vedoucích pracovníků z firem po celém světě, deficit žen ve vedoucích pozicích nadále přetrvává. Pro většinu společností zatím stále není kariéra žen prioritou.
Kategorie: ČR, Souhrn

3 ze 4 studentů technických škol neví, co to je Průmysl 4.0

Moderní řízení - iHned - Pá, 03/15/2019 - 15:30
Téměř 80 % studentů neví, co je Průmysl 4.0. Více než polovina jich toto označení ani nikdy neslyšela. Překvapující zjištění odhalil společný průzkum inženýrské společnosti DEL a poradenské společnosti BDO, který provedla agentura Ipsos. Dotazování dále ukázalo, že o termínu označujícím čtvrtou průmyslovou revoluci dosud neslyšelo ani 30 % manažerů a majitelů českých průmyslových firem.
Kategorie: ČR, Souhrn

DB Schenker vezl k polárnímu kruhu mohutný zásobník na plyn. V Děčíně čekala zásilka tři měsíce na vodu, na severu musel pomáhat ledoborec

Logistika - iHned - Pá, 03/15/2019 - 14:21
Nadměrnou přepravu až k polárnímu kruhu uskutečnila logistická společnost DB Schenker. Z výrobního závodu děčínského výrobce kryogenních skladovacích zařízení Chart Ferox přepravila do finského přístavu Roytta skladovací zásobník na zkapalněný zemní plyn. Kolos o celkové hmotnosti 71 tun a rozměrech 26,2 × 4,3 × 4,5 metru musel nejprve čekat tři měsíce na dostatečný stav vody v Labi.
Kategorie: ČR, Souhrn

Úvodník

Vítejte na stránkách pro svolávání valných hromad akciových společností. Pro firmy, které chtějí splnit informační povinnost v souladu se zákonem i po 1.1.2014. Pro akcionáře, kteří při efektivním výkonu svých práv dokáží ocenit přínos moderních technologií.

Potřebujete oznámení zveřejnit co nejdříve? Nemáte čas vyplňovat formulář?
Potřebujete upravit údaje v textu před jeho zveřejněním? Od roku 2001 poskytujeme spolehlivé a kvalitní služby, které umožňují rychlé a jednoduché splnění informační povinnosti firem.

Zveřejnit pozvánku na valnou hromadu stojí 5000,- Kč bez DPH, všechny ostatní typy firemních oznámení stojí 1000,- Kč bez DPH. Autorizace zveřejnění je vystavena spolu s dokladem o platbě.

V případě dalších dotazů jsme Vám plně k dispozici na níže uvedených kontaktech.

Děkuji za Vaši návštěvu a přeji Vám pěkný den

PhDr. Jana Lešikarová
šéfredaktorka

adresa redakce :
VALNEHROMADY.CZ
Dlouhá 325, P.O.Box 13,
390 01 Tábor

tel: +420 381 210 393,
fax +420 381 210 440,
mail:oznameni@valnehromady.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přihlášení