Syndikovat obsah Logistika
Logistika.iHNed.cz
Aktualizace: před 5 min 4 sek

V Praze a okolí se letos rekordně pronajímají průmyslové haly. Dominují logistické firmy

Ne, 10/21/2018 - 15:39
Transakce v sektoru logistiky letos ovládly pražský trh průmyslových nemovitostí. Jen v první polovině roku 2018 se v tomto sektoru pronajalo o 24 procent více než v celém roce 2017, konkrétně 226 600 m2. Celková realizovaná poptávka po průmyslových nemovitostech v metropoli a jejím okolí pak činila 408 000 m2, což je meziroční nárůst o 56 procent. Za největším novým pronájmem v sektoru logistiky v Praze stojí společnost Cargo-partner ČR. Uvedla to realitně poradenská společnost Cushman & Wakefield.
Kategorie: ČR, Souhrn

Maurice Ward obsadí nový sklad u Plzně

Ne, 10/21/2018 - 15:07
Logistická společnost si pronajala 21 000 metrů čtverečních v novém areálu Prologis Park Pilsen II.
Kategorie: ČR, Souhrn

Efektivita vodního koridoru Dunaj - Odra - Labe je na hraně. Výrazně lepší je hodnocení propojení bez Labe

Pá, 10/19/2018 - 10:48
Ministerstvo dopravy informovalo o výsledcích studie proveditelnosti vodního koridoru propojujícího řeky Dunaj, Odra a Labe. Ekonomická efektivita celého projektu za 582 miliard korun je mírně nad hranou, nezahrnuje ale dodatečné náklady na zvýšení splavnosti řek. Labská větev koridoru snižuje efektivitu celého projektu, lepší hodnocení má samotné propojení Dunaje s Odrou. Stavbu kanálu dlouhodobě podporuje prezident Miloš Zeman, proti stavbě vystupují ekologové.
Kategorie: ČR, Souhrn

Rohlík.cz a Benu rozjely rychlé doručování léků. Zavedení služby trvalo kvůli přísným zdravotnickým pravidlům dva roky

Čt, 10/18/2018 - 15:57
Online supermarket Rohlík.cz rozváží od října asi 1100 druhů léků. Spolupracuje na tom s lékárenským řetězcem Benu. Doručení v některých případech trvá i méně než dvě hodiny. Rozjezd projektu se kvůli jednání se Státním ústavem pro kontrolu léčiv prodloužil na dva a půl roku. SUKL se brání, že vyžadoval jen pravidla daná zákonnými normami.
Kategorie: ČR, Souhrn

Polovina maloobchodů změnila zásobování. Více využívají balíkové dopravce, méně dodavatele a vlastní vozy

St, 10/17/2018 - 10:01
Téměř polovina (49 %) českých maloobchodních prodejen prošla podle průzkumu přepravní společnosti GLS za posledních 10 let změnou systému zásobování. Největší podíl zboží (57 %) dnes do maloobchodů zavážejí balíkové služby, zatímco vozidla dodavatelů do prodejen zavážejí jen 50 % zboží. Snižuje se také podíl vlastního zásobování, které využívá pouze 38 % provozovatelů maloobchodních prodejen. Důvodem je hlavně potřeba flexibilních služeb.
Kategorie: ČR, Souhrn

Počet výdejních míst v Česku bude letos atakovat hranici 10 tisíc. Nové výdejny budují e-shopy i dopravci

St, 10/17/2018 - 09:32
Počet výdejen zboží zakoupeného v českých e-shopech letos přesáhne 9600, což je meziroční nárůst o téměř sedm procent. Kromě kamenných poboček e-shopů budují nové výdejny i dopravci. Vyplývá to z informací srovnávače Heureka a doručovatelských firem.
Kategorie: ČR, Souhrn

Rohlík.cz rozváží nově na Olomoucku. Prodej potravin přes internet se ale na Moravě rozšiřuje jen pomalu

St, 10/17/2018 - 09:15
Internetový supermarket Rohlik.cz rozšiřuje své působení na Moravě, e-shop začal rozvážet nákupy v Olomouci a okolí. V Brně, kde se obchod letos přesunul do většího skladu, se za poslední dva měsíce zvedly prodeje o 25 procent. E-shop to uvedl na konferenci Eshopista v Praze. Konkurenční Tesco v září vstoupilo s rozvozem potravin do Ostravy. Další z e-shopů s potravinami Košík.cz se ale z Brna, Ostravy, Olomouce a dalších měst na jaře stáhl.
Kategorie: ČR, Souhrn

Obavy z brexitu a nízké prodeje aut v západní Evropě dopadají na český export

St, 10/17/2018 - 09:06
Nejistota okolo brexitu si už začala vybírat svou daň na tuzemském vývozu. Export do Británie v srpnu klesl téměř o desetinu. Zahraniční obchod negativně ovlivňuje i klesající poptávka po autech v západní Evropě. Rostoucí export počítačů, elektroniky a optických přístrojů zachránil v srpnu obchodní bilanci od propadu do červených čísel. Zahraniční obchod letos podle ekonomů nebude tahounem české ekonomiky jako v uplynulých letech.
Kategorie: ČR, Souhrn

Zařaďte se mezi české logistické lídry: Rozjíždí se další ročník soutěže Impuls Logistika

Út, 10/16/2018 - 10:00
Oproti loňsku přibyl nový, přehlednější web a další kategorie. Do soutěže, která má za cíl mediálně podpořit nástup automatizace a digitalizace v české logistice, můžete přihlásit inovativní projekty, softwarové i hardwarové produkty a také ojedinělé logistické služby nasazené během letošního roku v pilotním nebo plném provozu na území České republiky.
Kategorie: ČR, Souhrn

PPL plánuje zavedení balíkomatů a zapojení zájemců o přivýdělek do rozvozu zásilek, říká šéf firmy Petr Chvátal

Po, 10/15/2018 - 09:54
Nedostatek řidičů vede jednoho z největších balíkových dopravců v Česku - PPL - k zajímavým krokům. Kromě toho, že zvyšuje počet vlastních vozů, například plánuje na příští rok zavedení platformy typu Uber, pomocí níž zapojí do rozvozu i lidi, kteří si chtějí přivydělat a budou rozvážet zásilky jen ve volném čase. Firma nasadí i automaty na výdej balíků. "Je jen otázkou času, kdy je budeme instalovat na českém trhu," říká Petr Chvátal, generální ředitel PPL.
Kategorie: ČR, Souhrn

Lékárna.cz navyšuje kapacity a stěhuje se do nového distribučního centra. Expedici zvládá do 15 minut

Po, 10/15/2018 - 09:28
Internetová lékárna ze skupiny Pears Health Cyber otevírá v Chrudimi nové distribuční centrum pro Českou republiku a Slovensko. Na ploše 5000 metrů čtverečních bude odbavovat 2500 balíčků denně, o Vánocích pak až dvojnásobek. Firma si vyvíjí vlastní logistický informační systém, který přispívá k efektivitě skladové evidence i kompletace objednávek.
Kategorie: ČR, Souhrn

Úvodník

Vítejte na stránkách pro svolávání valných hromad akciových společností. Pro firmy, které chtějí splnit informační povinnost v souladu se zákonem i po 1.1.2014. Pro akcionáře, kteří při efektivním výkonu svých práv dokáží ocenit přínos moderních technologií.

Potřebujete oznámení zveřejnit co nejdříve? Nemáte čas vyplňovat formulář?
Potřebujete upravit údaje v textu před jeho zveřejněním? Od roku 2001 poskytujeme spolehlivé a kvalitní služby, které umožňují rychlé a jednoduché splnění informační povinnosti firem.

Zveřejnit pozvánku na valnou hromadu stojí 5000,- Kč bez DPH, všechny ostatní typy firemních oznámení stojí 1000,- Kč bez DPH. Autorizace zveřejnění je vystavena spolu s dokladem o platbě.

V případě dalších dotazů jsme Vám plně k dispozici na níže uvedených kontaktech.

Děkuji za Vaši návštěvu a přeji Vám pěkný den

PhDr. Jana Lešikarová
šéfredaktorka

adresa redakce :
VALNEHROMADY.CZ
Dlouhá 325, P.O.Box 13,
390 01 Tábor

tel: +420 381 210 393,
fax +420 381 210 440,
mail:oznameni@valnehromady.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přihlášení