Syndikovat obsah Logistika
Logistika.iHNed.cz
Aktualizace: před 28 min

Rekonstrukce plavební komory v Praze umožní posílit přepravu nákladů po vodě

Pá, 12/14/2018 - 14:35
Vodní dopravu i city logistiku v Praze posílí modernizace plavební komory u ostrova Štvanice. Druhá nevytíženější plavební komora v hlavním městě získá bezpečnější vjezd a umožní proplouvat lodím s větším ponorem.
Kategorie: ČR, Souhrn

Doručování zásilek pomáhá nová technologie. Rozdělila svět na čtverce a každý označila třemi slovy

Čt, 12/13/2018 - 14:45
Britská geolokační technologie what3words rozdělila zemský povrch na čtverce o rozměrech 3 × 3 metru a pomocí tří slov umožňuje přesné určení polohy každého z nich. Technologii už používají některé pošty, Mercedes-Benz ji má ve svém hlasovém navigačním systému a využívá ji třeba i ubytovací služba Airbnb. Pro doručování zásilek tuto technologii implementoval i logistický operátor DB Schenker.
Kategorie: ČR, Souhrn

Zásilky se předávají v garážích, ve stanech i doma o půlnoci. E-shopy a dopravci hledají nové cesty k zákazníkům

St, 12/12/2018 - 15:13
Internetoví obchodníci v USA i Evropě se snaží dostat zboží ke svým zákazníkům prostřednictvím dep na velice neobvyklých místech. Kvůli rychlému nárůstu e-commerce k tomu využívají už i stany nebo kontejnery na méně využívaných plochách širších center měst, kde si zásilky vyzvedávají přímo nakupující, nebo je odtud doručují profesionální i amatérští kurýři.
Kategorie: ČR, Souhrn

Obchodní družstvo CBA mění logistiku. Nasadí specializovaný software a chce se vyhnout skladům dodavatelů

St, 12/12/2018 - 13:00
Družstvo CBA, které sdružuje kolem tisícovky prodejen, zahájilo zásadní modernizaci logistiky. Mění rozmístění zboží ve skladech, zavádí nový software, plánuje i obměnu hardwaru a automatizaci logistických procesů. Družstvo si od novinek slibuje větší efektivitu práce ve skladech a zlepšení postavení vůči velkým dodavatelům. Zboží chce více odebírat přímo do výrobců.
Kategorie: ČR, Souhrn

Dáme jídlo rozšiřuje svou flotilu. Už zahrnuje 35 elektromobilů

St, 12/12/2018 - 09:17
Česká jednička na poli dovozu jídla z restaurací Dáme jídlo rozšiřuje svůj vozový park o další elektromobily. Kromě toho využívá i vozy na CNG. Daří se jí také zrychlovat doručování - v Praze v průměru za 45 minut, v dalších městech za 35 minut.
Kategorie: ČR, Souhrn

Výrobce vrat spustil unikátní servisní projekt. Pomocí senzorů předvídá blížící se závady

St, 12/12/2018 - 08:47
Přední dodavatel vratové a nakládací techniky Tyros Loading Systems CZ digitalizuje servis vratových systémů, které dodal na trh. Aktuálně má sesbíraná data u 10 tisíc zařízení, která jsou pomocí senzorů napojená na servisní aplikaci. Projekt by měl být dokončen do poloviny příštího roku, pak jej chce firma spustit i na Slovensku.
Kategorie: ČR, Souhrn

Firmu můžou zruinovat drobní vetřelci ve skladu. Důležitá je prevence, pomůžou ale i jednoduchá opatření

St, 12/12/2018 - 08:05
V nekontrolovaném skladu mohou myši, potkani, pilous a další škůdci způsobit paseku, která pak firmu stojí mnohem více než doporučovaná prevence. K té patří například asanace vnitřních prostor, nasazení speciálních vrat, ošetření venkovních stěn průmyslových hal, zabezpečení odpadních kanálů, ale i jednoduchá opatření, jako je zavírání vstupů nebo udržování pořádku.
Kategorie: ČR, Souhrn

AWT koupila slovinskou firmu, skupina PKP Cargo může rozšířit činnost na jih Evropy

Po, 12/10/2018 - 14:05
Operátor nákladní železniční dopravy Advanced World Transport (AWT) získal 80procentní podíl ve slovinské dopravní společnosti Primol-Rail. Pro AWT i jeho mateřskou skupinu PKP Cargo se tak otevírají dveře pro rozšíření dopravních spojů dál na jih Evropy.
Kategorie: ČR, Souhrn

Úvodník

Vítejte na stránkách pro svolávání valných hromad akciových společností. Pro firmy, které chtějí splnit informační povinnost v souladu se zákonem i po 1.1.2014. Pro akcionáře, kteří při efektivním výkonu svých práv dokáží ocenit přínos moderních technologií.

Potřebujete oznámení zveřejnit co nejdříve? Nemáte čas vyplňovat formulář?
Potřebujete upravit údaje v textu před jeho zveřejněním? Od roku 2001 poskytujeme spolehlivé a kvalitní služby, které umožňují rychlé a jednoduché splnění informační povinnosti firem.

Zveřejnit pozvánku na valnou hromadu stojí 5000,- Kč bez DPH, všechny ostatní typy firemních oznámení stojí 1000,- Kč bez DPH. Autorizace zveřejnění je vystavena spolu s dokladem o platbě.

V případě dalších dotazů jsme Vám plně k dispozici na níže uvedených kontaktech.

Děkuji za Vaši návštěvu a přeji Vám pěkný den

PhDr. Jana Lešikarová
šéfredaktorka

adresa redakce :
VALNEHROMADY.CZ
Dlouhá 325, P.O.Box 13,
390 01 Tábor

tel: +420 381 210 393,
fax +420 381 210 440,
mail:oznameni@valnehromady.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přihlášení