Syndikovat obsah Logistika
Logistika.iHNed.cz
Aktualizace: před 30 min 20 sek

Geis otevírá na vrcholu sezony nové centrální překladiště s automatickou třídičkou

Pá, 12/15/2017 - 14:08
Hlavní logistická sezona opět trhá rekordy a nejvíce pod tlakem jsou balíkoví přepravci, kteří během sezony musí i více než zdvojnásobit svoje kapacity. Společnost Geis proto právě otevřela v Modleticích u Prahy nové centrální překladiště balíkových zásilek s plně automatickou dvoupodlažní třídicí linkou.
Kategorie: ČR, Souhrn

DHL digitalizuje objednávky leteckých přeprav do dvou tun. Online služba hned nabídne cenu

Pá, 12/15/2017 - 10:21
Společnost DHL Global Forwarding je dalším z velkých přepravních hráčů na trhu, který začal nabízet službu pro online bookování leteckých přeprav a přímou kalkulaci cenových nabídek. Služba, která je k dispozici ve 40 zemích včetně České republiky, nabídne dva typy služeb, rychlejší Air Connect a nákladově přístupnější Air Economy.
Kategorie: ČR, Souhrn

U Ostravy roste nové logistické centrum. Propojí silniční, železniční i leteckou dopravu

Čt, 12/14/2017 - 09:54
V Mošnově nedaleko Ostravy vyroste do roku 2023 multimodální logistické centrum s rozlohou 165 tisíc metrů čtverečních skladové plochy. Součástí centra, které vyroste hned vedle Letiště Leoše Janáčka Ostrava, má být železniční kontejnerový terminál, železniční vlečka a několik hal různých velikostí. Stavbu zahájila developerská společnost Concens Investments.
Kategorie: ČR, Souhrn

Vyšší prodeje a méně plýtvání zajistí spolupráce, zaznělo na setkání řetězců v Praze

St, 12/13/2017 - 12:29
Na konci listopadu se v Praze sešlo přes 50 zástupců obchodních řetězců, dodavatelů a odborných institucí z 20 zemí Evropy. Evropská iniciativa Efficient Consumer Response zde zástupcům firem jako Tesco, Albert, Carrefour nebo Marks & Spencer představila možnosti nového modelu spolupráce, který by měl vést ke snížení plýtvání v prodeji čerstvých potravin a zvýšení zákaznické spokojenosti.
Kategorie: ČR, Souhrn

PepsiCo si objednala 100 elektrických kamionů Tesla. Zájem o zpoplatněné rezervace ale zatím není příliš velký

St, 12/13/2017 - 09:44
O elektrokamiony Tesla mají zájem desítky firem. Americká PepsiCo si objednala sto těchto tahačů, slibuje si od nich ušetření nákladů za palivo i ekologičnost. Celkem ale Tesla eviduje objednávky jen na 267 tahačů, podle agentury Reuters tento nízký počet naznačuje, jak velká nejistota na trhu elektroautomobilů panuje.
Kategorie: ČR, Souhrn

Satelitní systém Galileo již přinesl Česku miliardu korun. Odstartovaly čtyři další družice

Út, 12/12/2017 - 13:54
Umístění Agentury pro evropský globální navigační družicový systém Galileo (GSA) do Prahy přineslo české ekonomice během posledních pěti let příjmy okolo jedné miliardy korun v podobě dotací na výzkum a vývoj. Centrála GSA tento týden zorganizovala start čtyř dalších družic. Kompletně v provozu by měl být navigační systém, který je přesnější než GPS, v roce 2020.
Kategorie: ČR, Souhrn

Objem leteckých přeprav roste nejrychleji za posledních sedm let. Čínská letiště nestíhají

Út, 12/12/2017 - 12:37
Množství letecky přepravovaných zásilek je na vzestupu. Podle sdružení leteckých dopravců IATA dosahují nejvyšší úrovně od konce ekonomické krize. Kapacity leteckých společností na současný stav nestačí a s vysokým vytížením se potýkají i letiště, zejména ta v Asii, kde se hromadí zásilky směřující do Evropy.
Kategorie: ČR, Souhrn

Zásilky z e-shopů nabírají zpoždění. Problémem je prý nedostatek zaměstnanců

Po, 12/11/2017 - 14:00
Kapacity balíkových přepravců jsou již nyní, dva týdny před Štědrým dnem, na maximu, což se projevuje ve zpožďování zásilek. Některé objednávky přicházejí až s týdenním zpožděním. Vyplývá to z ankety ČTK mezi internetovými obchodníky. S minimálním zpožděním by měly přicházet balíky přepravované společností DPD, která před týdnem s ohledem na kapacity ohlásila, že nebude do konce roku přijímat žádné další zákazníky.
Kategorie: ČR, Souhrn

Seat zahájil stavbu nejvyššího automatického skladu ve Španělsku

Po, 12/11/2017 - 09:06
V závodu nedaleko Barcelony automobilka Seat testuje nejmodernější výrobní a logistické postupy. Na cestě k moderní továrně v duchu Průmyslu 4.0 tak zahájila výstavbu automatického skladu s kapacitou téměř 120 tisíc boxů. S výškou 43,7 metru půjde o nejvyšší sklad ve Španělsku.
Kategorie: ČR, Souhrn

Úvodník

Vítejte na stránkách pro svolávání valných hromad akciových společností. Pro firmy, které chtějí splnit informační povinnost v souladu se zákonem i po 1.1.2014. Pro akcionáře, kteří při efektivním výkonu svých práv dokáží ocenit přínos moderních technologií.

Potřebujete oznámení zveřejnit co nejdříve? Nemáte čas vyplňovat formulář?
Potřebujete upravit údaje v textu před jeho zveřejněním? Od roku 2001 poskytujeme spolehlivé a kvalitní služby, které umožňují rychlé a jednoduché splnění informační povinnosti firem.

Zveřejnit pozvánku na valnou hromadu stojí 5000,- Kč bez DPH, všechny ostatní typy firemních oznámení stojí 1000,- Kč bez DPH. Autorizace zveřejnění je vystavena spolu s dokladem o platbě.

V případě dalších dotazů jsme Vám plně k dispozici na níže uvedených kontaktech.

Děkuji za Vaši návštěvu a přeji Vám pěkný den

PhDr. Jana Lešikarová
šéfredaktorka

adresa redakce :
VALNEHROMADY.CZ
Dlouhá 325, P.O.Box 13,
390 01 Tábor

tel: +420 381 210 393,
fax +420 381 210 440,
mail:oznameni@valnehromady.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přihlášení