Syndikovat obsah Logistika
Logistika.iHNed.cz
Aktualizace: před 50 min 30 sek

L'Oréal prodloužila pronájem skladu nedaleko Prahy na dálnici D1

Pá, 03/23/2018 - 15:15
Výrobce kosmetiky, společnost L´Oréal, prodloužila nájemní smlouvu svých skladových a kancelářských prostor s plochou téměř 14 tiscí metrů čtverečních v Prologis Park Praha D1 East.
Kategorie: ČR, Souhrn

Česká technologie vážení vozidel za jízdy OptiWim získala cenu za inovaci na veletrhu v Amsterdamu

Pá, 03/23/2018 - 15:03
Na největším světovém veletrhu dopravní infrastruktury Intertraffic v Amsterodamu byli vyhlášeni vítězové v soutěži inovativních produktů. Česká firma Cross Zlín získala první místo za unikátní systém vážení vozidel za jízdy OptiWIM.
Kategorie: ČR, Souhrn

Tísňové volání eCall jde v dubnu do ostrého provozu

Pá, 03/23/2018 - 14:31
Systém automatického tísňového volání eCall začne od 1. dubna fungovat v ostrém provozu. Od tohoto data budou mít výrobci povinnost instalovat palubní jednotky systému do všech nových modelových řad osobních aut a nákladních vozidel do 3,5 tuny homologovaných pro evropský trh.
Kategorie: ČR, Souhrn

Německo od července rozšíří síť zpoplatněných silnic o 40 tisíc kilometrů

Pá, 03/23/2018 - 14:09
V Německu se od 1. července letošního roku výrazně zvýší rozsah zpoplatněných úseků dálnic a silnic první třídy pro vozidla nad 7,5 tuny. Německý mýtný systém bude nově pokrývat o 40 tisíc kilometrů více než dosud, kdy bylo zpoplatněno 15 tisíc kilometrů. Informovali o tom zástupci společnosti Eurowag, která je poskytovatelem platebních řešení pro silniční dopravu v Evropě.
Kategorie: ČR, Souhrn

Amazon na konferenci Zóna Logistika představí, jak se dostal z garáže v Seattle k doručení zásilky do 13 minut

St, 03/21/2018 - 10:55
Společnost Amazon je beze sporu fenoménem nejen v zavádění inovací v obchodu a online technologiích, ale i v logistice. Site manažer amerického e-shopu Radek Stegbauer na konferenci Zóna Logistika představí firmu, která mění svět dodavatelských řetězců v e-commerce, když nasazuje ve svých distribučních centrech po celém světě desítky tisíc robotů, zavádí nové koncepty digitalizace a doručování a zároveň vstupuje do světa kamenných obchodů.
Kategorie: ČR, Souhrn

Doprava budoucnosti: Švédové testují kamion s trolejí jako tramvaj, v Helsinkách od léta začnou jezdit autobusy bez řidiče

Po, 03/19/2018 - 23:00
Švédové 200 kilometrů severně od Stockholmu ověřují, zda je možné napájet těžké kamiony elektřinou z troleje vedoucí nad vozovkou. Testovací auto dodala společnost Scania, klíčovou technologii Siemens. Finové se zase v rámci mezinárodního projektu ­FABULOS zaměřují na zkoušky samořiditelných minibusů určených pro městský provoz.
Kategorie: ČR, Souhrn

Avia získala pro svůj nový náklaďák globální homologaci. Cena vozu začíná na milionu

Po, 03/19/2018 - 17:35
Staronová automobilka Avia nedávno zahájila ve své nové továrně v Přelouči výrobu nákladních vozů do 12 tun, v současnosti jsou už první auta u dealerů a zákazníků. Základní cena řady D se pohybuje kolem jednoho milionu korun. Nyní firma obdržela globální homologaci, a může tak začít s výrobou pro zahraniční trhy.
Kategorie: ČR, Souhrn

Ministr dopravy Dan Ťok vyzval společnost Kapsch, aby ještě letos snížila náklady na výběr mýta. Do roku 2020 chce ušetřit 750 milionů

Po, 03/19/2018 - 13:14
Správce mýtného systému Kapsch uvedl, že je možné snížit provozní náklady na výběr mýta o půl miliardy korun ročně. Ministr dopravy Dan Ťok chce proto s firmou začít jednat o slevě ještě letos. Podle něj by stát mohl za rok a půl ušetřit 750 milionů korun. V roce 2020 má začít vybírat poplatky nový správce mýtného systému. Společnosti, které se hlásí do výběrového řízení, nabídly výrazně nižší ceny, než stát předpokládal.
Kategorie: ČR, Souhrn

Nová palubní jednotka Tolltickets má certifikát pro evropské mýtné

Po, 03/19/2018 - 10:23
Kamionoví dopravci mají k dispozici novou palubní jednotku pro výběr elektronického mýtného (OBU) s certifikací pro evropskou službu elektronického mýtného (EETS). Minulý týden o tom informovaly společnosti Tolltickets, Kapsch Group a Axxès, které stojí za vývojem této jednotky. Nová OBU má s menšími rozměry nabízet špičkovou technologii, širší využití a větší kapacitu pro služby s přidanou hodnotou.
Kategorie: ČR, Souhrn

Úvodník

Vítejte na stránkách pro svolávání valných hromad akciových společností. Pro firmy, které chtějí splnit informační povinnost v souladu se zákonem i po 1.1.2014. Pro akcionáře, kteří při efektivním výkonu svých práv dokáží ocenit přínos moderních technologií.

Potřebujete oznámení zveřejnit co nejdříve? Nemáte čas vyplňovat formulář?
Potřebujete upravit údaje v textu před jeho zveřejněním? Od roku 2001 poskytujeme spolehlivé a kvalitní služby, které umožňují rychlé a jednoduché splnění informační povinnosti firem.

Zveřejnit pozvánku na valnou hromadu stojí 5000,- Kč bez DPH, všechny ostatní typy firemních oznámení stojí 1000,- Kč bez DPH. Autorizace zveřejnění je vystavena spolu s dokladem o platbě.

V případě dalších dotazů jsme Vám plně k dispozici na níže uvedených kontaktech.

Děkuji za Vaši návštěvu a přeji Vám pěkný den

PhDr. Jana Lešikarová
šéfredaktorka

adresa redakce :
VALNEHROMADY.CZ
Dlouhá 325, P.O.Box 13,
390 01 Tábor

tel: +420 381 210 393,
fax +420 381 210 440,
mail:oznameni@valnehromady.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přihlášení