Syndikovat obsah Logistika
Logistika.iHNed.cz
Aktualizace: před 1 hod 8 min

Evropská komise navrhuje celkové emisní limity pro těžké nákladní vozy. Exhalace CO2 mají klesnout o 30 procent

Po, 05/21/2018 - 15:57
Na rozdíl od USA, Kanady, Číny a Japonska Evropská unie v současné době nemá žádné limity na objem oxidu uhličitého, který vypouštějí těžké nákladní automobily. Nyní Evropská komise navrhuje, aby se exhalace CO2 z nových velkých nákladních aut do roku 2030 v porovnání s rokem 2019 snížily alespoň o 30 procent. Vyplývá to z nových standardů, které se souhrnně označují jako balíček mobility. Návrh ještě musejí schválit vlády členských zemí Evropské unie a Evropský parlament.
Kategorie: ČR, Souhrn

Hyundai, Škoda nebo Mall. Na inventury se v Česku chystají první drony

Po, 05/21/2018 - 08:40
Spíše než k doručování zásilek by se drony mohly v blízké budoucnosti využívat k provádění inventur ve výškových skladech, kde by při tomto zdlouhavém a nepříliš bezpečném procesu nahradily lidi. V Česku to plánují například automobilky Škoda Auto a Hyundai a také e-shop Mall. V zahraničí jsou firmy ještě o kousek dál.
Kategorie: ČR, Souhrn

Tunel přes Krušné hory na připravované rychlotrati postaví Němci

Pá, 05/18/2018 - 08:53
Budoucí železniční tunel přes Krušné hory pro vysokorychlostní trať Praha - Drážďany bude projektovat Deutsche Bahn a provozován bude podle německých předpisů. Dohodli se na tom v Praze český ministr dopravy Dan Ťok se svým saským protějškem Martinem Duligem. Kvůli projektu vznikne společný projektový týmu Deutsche Bahn Netz a Správy železniční dopravní cesty (SŽDC). Dnes to v tiskové zprávě oznámilo ministerstvo dopravy.
Kategorie: ČR, Souhrn

Most v Kolíně čeká kompletní rekonstrukce za 100 milionů

Pá, 05/18/2018 - 08:44
Středočeský kraj plánuje kompletní rekonstrukci takzvaného nového mostu přes Labe v Kolíně. Podle předběžných odhadů si oprava vyžádá více než sto milionů korun. Krajský úřad bude koordinovat uzavírky s vedením Kolína.
Kategorie: ČR, Souhrn

Dva klíčoví lidé spojení se zakázkou na mýto skončí. Ministr dopravy Ťok i jeho náměstek Kopřiva ohlásili odchod

St, 05/16/2018 - 22:00
Ministr dopravy Dan Ťok potvrdil v rozhovoru pro HN, že nechce pokračovat v nové vládě. S mýtem už nechce mít v budoucnu nic společného ani Ťokův náměstek Jakub Kopřiva, který byl na ministerstvu tři roky šéfem týmu, jenž tendr připravoval. Ministerstvo dopravy chce proti nedávnému rozhodnutí ÚOHS podat rozklad k předsedovi, případně i žalobu ke správnímu soudu.
Kategorie: ČR, Souhrn

Mountfield má nového ředitele logistiky

St, 05/16/2018 - 16:22
Novým ředitelem logistiky společnosti Mountfield se stal Martin Vaner, který předtím působil ve společnosti Makro Cash&Carry ČR.
Kategorie: ČR, Souhrn

Jaderný ústav v Řeži zprovozní první "benzinku" pro vozidla na vodík, výstavba bude stát 25 milionů. Zprvu by mohla sloužit pražským přívozům

St, 05/16/2018 - 14:19
Podle společnosti ÚJV Řež by měla v Česku do dvou let vzniknout první vodíková plnicí jednotka pro malé dopravní prostředky. Provoz by společnost mohla vyzkoušet v roce 2020. Na projekt, který vyjde na 25 milionů, přispěla Technologická agentura ČR.
Kategorie: ČR, Souhrn

Začíná stavba sedmikilometrového úseku dálnice D11 mezi Smiřicemi a Jaroměří

St, 05/16/2018 - 10:10
Stavba nového sedmikilometrového úseku D11 ze Smiřic do Jaroměři uleví dlouhodobě přetížené silnici I/33. Podobně jako další dva připravované úseky od Hradce Králové bude tato část dálnice zprovozněna do konce roku 2021.
Kategorie: ČR, Souhrn

V Jažlovicích zahájil provoz evropský distribuční sklad australského výrobce kuchyňských přístrojů

St, 05/16/2018 - 10:02
V logistickém areálu DHL v Jažlovicích nedaleko Prahy zahájil provoz centrální distribuční sklad pro výrobce kuchyňské techniky Sage Appliances. DHL Supply Chain z něj zajistí skladování a distribuci zboží po celé Evropě.
Kategorie: ČR, Souhrn

Praha ruší alternativní variantu dokončení vnitřního okruhu. Pracovat se bude už jen na tunelové trase Vlasta

St, 05/16/2018 - 08:11
Pražský magistrát nebude zkoumat alternativní vedení trasy vnitřního silničního okruhu z Pelc-Tyrolky do Štěrbohol po povrchu a bude pracovat pouze na tunelové variantě zvané Vlasta. Vyplývá to z materiálu, který v úterý schválili pražští radní. Zrušili tak své dřívější usnesení, aby úředníci připravili i alternativní variantu. Vytvoření dokumentu požadovali zástupci Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN), naopak ANO a ČSSD chce variantu Vlasta. Vnitřní okruh chybí v severovýchodní části Prahy.
Kategorie: ČR, Souhrn

S novým ředitelem pošty přijde propouštění ve vedení firmy. Je roky přebujelé, říká ministr Metnar

Út, 05/15/2018 - 13:51
Ministr vnitra v demisi Lubomír Metnar očekává, že jedním z prvních kroků nového generálního ředitele České pošty Romana Knapa bude redukování managementu státního podniku. Ušetřené peníze by podle něj měly jít na platy ostatních zaměstnanců. Ministr také očekává, že nový ředitel zruší některé služby, jako je nabízení smluv či prodej dárkových předmětů.
Kategorie: ČR, Souhrn

V centru Londýna nebo Paříže máme mikrodepa i v podzemních garážích. V Praze také vytvoříme městské depo, říká šéf DPD

Út, 05/15/2018 - 08:18
V přeplněných centrech Londýna nebo Paříže provozuje balíková služba DPD městská konsolidační centra, z nichž vyjíždějí elektromobily a cyklisté na finální doručení. V Praze chce firma takové depo vytvořit příští rok, říká v rozhovoru regionální ředitel společnosti DPD Miloš Malaník.
Kategorie: ČR, Souhrn

Úvodník

Vítejte na stránkách pro svolávání valných hromad akciových společností. Pro firmy, které chtějí splnit informační povinnost v souladu se zákonem i po 1.1.2014. Pro akcionáře, kteří při efektivním výkonu svých práv dokáží ocenit přínos moderních technologií.

Potřebujete oznámení zveřejnit co nejdříve? Nemáte čas vyplňovat formulář?
Potřebujete upravit údaje v textu před jeho zveřejněním? Od roku 2001 poskytujeme spolehlivé a kvalitní služby, které umožňují rychlé a jednoduché splnění informační povinnosti firem.

Zveřejnit pozvánku na valnou hromadu stojí 5000,- Kč bez DPH, všechny ostatní typy firemních oznámení stojí 1000,- Kč bez DPH. Autorizace zveřejnění je vystavena spolu s dokladem o platbě.

V případě dalších dotazů jsme Vám plně k dispozici na níže uvedených kontaktech.

Děkuji za Vaši návštěvu a přeji Vám pěkný den

PhDr. Jana Lešikarová
šéfredaktorka

adresa redakce :
VALNEHROMADY.CZ
Dlouhá 325, P.O.Box 13,
390 01 Tábor

tel: +420 381 210 393,
fax +420 381 210 440,
mail:oznameni@valnehromady.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přihlášení