Syndikovat obsah Logistika
Logistika.iHNed.cz
Aktualizace: před 23 min 59 sek

Logistická firma Alibaby nasadila ve svém čínském skladu armádu robotických vozíků. Jsou podobné strojům od Amazonu

St, 08/16/2017 - 10:21
E-shop Tmall, který patří pod čínskou internetovou skupinu Alibaba, nasadil ve svém skladu v Huiyang nedaleko Hongkongu armádu miniaturních vozíků, jež automaticky přepravují regály se zbožím. Uvezou až 500 kilogramů a jsou podobné těm, které před pár lety nasadil ve svých logistických centrech Amazon, jenž koupil jejich výrobce Kiva Systems. Robotické stroje vozí zboží ke skladníkům, kterým tak při vychystávání odpadá čas nutný k hledání zboží v regálech, a rovnou je můžou poslat k zabalení a expedici. Stroje také samy rozpoznají, že mají téměř vybitou baterii, a dojedou k dobíjecí stanici. Sklad provozuje logistická společnost Alibaby Cainiao.
Kategorie: ČR, Souhrn

Letná přivítá v září 10. ročník závodu vysokozdvižných vozíků Ještěrka Cup

St, 08/16/2017 - 09:19
Česká pobočka společnosti Linde Material Handling chystá na první zářijovou sobotu jubilejní 10. ročník již tradičního závodu řidičů vysokozdvižných vozíků Ještěrka Cup 2017. Vedle řidičů vozíků bude hlavní hvězdou akce skupina Support Lesbiens.
Kategorie: ČR, Souhrn

KMV vozí minerálky na Moravu vlakem už pět let. Nyní navyšují počet vagonů o čtvrtinu

Út, 08/15/2017 - 13:02
Společnost Karlovarské minerální vody (KMV) slaví pět od zahájení projektu, kdy začala zásobovat nápoji Moravu pomocí železniční dopravy. V červenci vyjel z továrny firmy už 415. vlak Mattoni, od zahájení provozu vlečky z Kyselky do Vojkovic v srpnu 2012 celkem nahradily jízdu téměř 10 tisíc kamionů. Firma nyní zvyšuje kapacitu vlaků o čtvrtinu.
Kategorie: ČR, Souhrn

IATA: Letecká nákladní přeprava vzrostla nejvíce za posledních sedm let

Út, 08/15/2017 - 10:58
Poptávka po globální letecké přepravě nákladů vzrostla v prvním pololetí o 10,4 procenta, což je nejlepší výsledek od roku 2010. Přispěl k tomu růst globálního obchodu, uvedlo Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu (IATA).
Kategorie: ČR, Souhrn

Rusko uvedlo do provozu novou železniční trať obcházející Ukrajinu

Út, 08/15/2017 - 10:44
Rusko uvedlo na jihu evropské části země do provozu novou železniční trať, která obchází ukrajinské území, na rozdíl od dosavadní trati ze sovětské éry. Oznámila to ruská média s tím, že ministr obrany Sergej Šojgu vyznamenal vojenskou jednotku, která se na stavbě dvoukolejné a elektrifikované trati podílela.
Kategorie: ČR, Souhrn

Nákladní tramvaje se vracejí. Ve Francii vozí zboží do obchodů, v Německu autodíly, Praha zvažuje svoz odpadu

Po, 08/14/2017 - 10:35
Některá evropská města zkoušejí pro zásobování a přepravu nákladu používat místo kamionů tramvaje. Narážejí ale na problém, jak zkombinovat osobní a nákladní přepravu v jedné kolejové síti. V Česku byly dřív nákladní tramvaje vcelku běžné. Nyní se opět uvažuje o jejich nasazení při svozu odpadu.
Kategorie: ČR, Souhrn

Úvodník

Vítejte na stránkách pro svolávání valných hromad akciových společností. Pro firmy, které chtějí splnit informační povinnost v souladu se zákonem i po 1.1.2014. Pro akcionáře, kteří při efektivním výkonu svých práv dokáží ocenit přínos moderních technologií.

Potřebujete oznámení zveřejnit co nejdříve? Nemáte čas vyplňovat formulář?
Potřebujete upravit údaje v textu před jeho zveřejněním? Od roku 2001 poskytujeme spolehlivé a kvalitní služby, které umožňují rychlé a jednoduché splnění informační povinnosti firem.

Zveřejnit pozvánku na valnou hromadu stojí 5000,- Kč bez DPH, všechny ostatní typy firemních oznámení stojí 1000,- Kč bez DPH. Autorizace zveřejnění je vystavena spolu s dokladem o platbě.

V případě dalších dotazů jsme Vám plně k dispozici na níže uvedených kontaktech.

Děkuji za Vaši návštěvu a přeji Vám pěkný den

PhDr. Jana Lešikarová
šéfredaktorka

adresa redakce :
VALNEHROMADY.CZ
Dlouhá 325, P.O.Box 13,
390 01 Tábor

tel: +420 381 210 393,
fax +420 381 210 440,
mail:oznameni@valnehromady.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přihlášení