Syndikovat obsah Logistika
Logistika.iHNed.cz
Aktualizace: před 1 hod 4 min

Nový závod polského Canpacku ve Stříbře vyrobí miliardu plechovek ročně. Prazdroj díky jeho poloze ušetří 1,75 mil. km jízd kamionem

3 hod 1 min starý
Polská skupina CANPACK investuje přes 100 milionů eur (zhruba 2,6 mld. Kč) do stavby závodu ve Stříbře na Tachovsku, v němž bude vyrábět hliníkové nápojové plechovky. Zaměstná zhruba 160 lidí. Výrobní linka zajistí výrobu obalů především pro pivovar Plzeňský Prazdroj, ale i další firmy v regionu.
Kategorie: ČR, Souhrn

Železniční dopravci se chystají na horší časy. Kvůli útlumu přeprav uhlí i rudy upravují svůj byznys plán

3 hod 43 min starý
Nákladní železniční dopravci čelí snižujícím se přepravám surovin pro hutnictví a energetický průmysl. Postupně se očekává i pokles transportu pro automobilový trh. Chtějí se proto zaměřit na rostoucí segmenty, jako je dřevo nebo přepravy do zahraničí.
Kategorie: ČR, Souhrn

Český logistický start-up Shipmonk patří k nejrychleji rostoucím americkým firmám. Staví na mileniálech a vlastním softwaru

Út, 09/17/2019 - 12:23
Jan Bednář rozjel ve Spojených státech před pár lety logistický start-up Shipmonk, který je postavený na technologiích a „fun brandu“. Díky konceptu, který je atraktivní pro mladé online podnikatele, a automatizaci se letos prosadil mezi nejrychleji rostoucí americké společnosti.
Kategorie: ČR, Souhrn

Roste poptávka po úpravách aut mimo výrobu. Gefco jich provede v Česku a na Slovensku 100 tisíc ročně

Po, 09/16/2019 - 13:56
Logistická společnost Gefco zvýšila obrat na Slovensku za poslední dva roky o 16 procent. Za lepším výsledkem je i rostoucí poptávka po dodatečných úpravách aut. Firma investovala také do skladovací plochy pro nového zákazníka - Renault -, a pořídila si více než stovku nových vagonů, tahačů a návěsů.
Kategorie: ČR, Souhrn

Elektronická výměna dat vstupuje do dodavatelských řetězců ve farmacii. Používá se mimo zdravotnická zařízení

Po, 09/16/2019 - 13:26
Elektronická výměna dat (EDI) proniká do farmacie. Ačkoliv jsou nemocnice, lékárny a dodavatelé léčiv v České republice zvyklí řešit elektronickou komunikaci spíše pomocí formátu PDK (PharmData kód), vývoj trhu nahrává tomu, že se na něm souběžně prosazuje také EDI, uvedla v tiskové zprávě společnost Grit.
Kategorie: ČR, Souhrn

Deutsche Post DHL boří mýtus o nákladních elektromobilech. Má jich už 10 tisíc

Po, 09/16/2019 - 13:02
S počtem 13 500 stanic je společnost Deutsche Post DHL největším soukromým provozovatelem infrastruktury pro dobíjení elektromobilů v Německu a možná i v Evropě. A pro svou síť má využití. Nedávno firma pustila do provozu elekrododávku od své dceřiné firmy StreetScooter s pořadovým číslem 10 tisíc. Kromě toho využívá dalších 12 tisíc elektrokol. Se StreetScooterem má přitom velké plány - firma expandovala do Japonska a nyní i do Číny.
Kategorie: ČR, Souhrn

Výroba elektromobilů dopadne na dodavatelské řetězce v automotive. Změní se toky i hráči, zvýší se automatizace

St, 09/11/2019 - 13:28
Automobilky nechtějí platit vysoké pokuty za nadměrné emise, zavádějí proto výrobu elektromobilů. Do značné míry se ale jedná o jiný typ stroje, proto se postupně, ale výrazně změní desítky let rozvíjené dodavatelské řetězce v automotive. Na auta bude stačit méně dílů, ze systému tak vypadnou někteří hráči, zapojí se do něj ale noví, nastoupí více automatizace, změní se interní i externí logistické toky.
Kategorie: ČR, Souhrn

Úvodník

Vítejte na stránkách pro svolávání valných hromad akciových společností. Pro firmy, které chtějí splnit informační povinnost v souladu se zákonem i po 1.1.2014. Pro akcionáře, kteří při efektivním výkonu svých práv dokáží ocenit přínos moderních technologií.

Potřebujete oznámení zveřejnit co nejdříve? Nemáte čas vyplňovat formulář?
Potřebujete upravit údaje v textu před jeho zveřejněním? Od roku 2001 poskytujeme spolehlivé a kvalitní služby, které umožňují rychlé a jednoduché splnění informační povinnosti firem.

Zveřejnit pozvánku na valnou hromadu stojí 5000,- Kč bez DPH, všechny ostatní typy firemních oznámení stojí 1000,- Kč bez DPH. Autorizace zveřejnění je vystavena spolu s dokladem o platbě.

V případě dalších dotazů jsme Vám plně k dispozici na níže uvedených kontaktech.

Děkuji za Vaši návštěvu a přeji Vám pěkný den

PhDr. Jana Lešikarová
šéfredaktorka

adresa redakce :
VALNEHROMADY.CZ
Dlouhá 325, P.O.Box 13,
390 01 Tábor

tel: +420 381 210 393,
fax +420 381 210 440,
mail:oznameni@valnehromady.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přihlášení