Syndikovat obsah Moderní řízení
ModerniRizeni.iHNed.cz
Aktualizace: před 1 hod 3 min

Přijetí nevhodného manažera se firmě může prodražit

Pá, 12/15/2017 - 16:59
Jedním z nejdůležitějších rozhodnutí ve firmách je výběr ředitele. Na této osobě významně závisí fungování a rozvoj celého podniku. Podle údajů Gallupova ústavu, mezinárodní výzkumné instituce, v 82 % případů není na manažerský post vybrán vhodný kandidát. Personalisté vědí, co vše takový výběr dokáže negativně ovlivnit ve fungování byznysu.
Kategorie: ČR, Souhrn

Martin Klimeš personálním ředitelem agentury Promoteri.eu

Pá, 12/15/2017 - 16:45
Role ředitele lidských zdrojů agentury Promoteri.eu se ujal Martin Klimeš. Na nově vzniklém postu je zodpovědný za řízení HR procesů, vedení týmu HR a jeho agendy.
Kategorie: ČR, Souhrn

Víceleté gymnázium nemusí být kvalitnější než základní škola, zjistili vědci. Mívá lepší učitele, zároveň ale větší třídy, upozorňuje Münich

Čt, 12/14/2017 - 23:00
Víceleté gymnázium nemusí automaticky znamenat větší kvalitu než základní škola. Ukazuje se, že záleží více na tom, jak je škola výběrová. Experti z Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy zkoušeli 6000 žáků a gymnazistů z matematiky, čtenářské gramotnosti a jazykových dovedností.
Kategorie: ČR, Souhrn

Víceleté gymnázium? Pouhá vizitka rodiny

Čt, 12/14/2017 - 23:00
Finsko zrušilo víceletá gymnázia v 70. letech a nyní má jeden z nejlepších vzdělávacích systémů na světě. České veřejné školství placené z daní všech se blíží elitářskému systému soukromých škol. Jen je pro "lepší lidi" zdarma.
Kategorie: ČR, Souhrn

Barbora Čermáková HR manažerkou softwarové platformy Clever Monitor

Čt, 12/14/2017 - 09:25
První HR manažerkou původně startupové firmy Clever Monitor se od prosince 2017 stala Barbora Čermáková. Stejnojmenný produkt společnosti „Clever Monitor“ je nástrojem přímého marketingu s vlastní umělou inteligencí (Artificial Intelligence), který se sám učí a umí se plně přizpůsobit firemní infrastruktuře.
Kategorie: ČR, Souhrn

Ondřej Vejdovec finančním ředitelem FinTech společnosti Twisto

Čt, 12/14/2017 - 09:10
FinTech společnost Twisto, která jako první v České republice představila odložené platby na internetu, má nového finančního ředitele, kterým se v prosinci stal Ondřej Vejdovec. Na nově vytvořenou pozici přichází z Moneta Money Bank a jeho primárním cílem je nastavit procesy řízení financí tak, aby se karlínský startup přehoupl v roce 2019 do černých čísel. K tomu by měla pomoci také nedávná investice nizozemské banky ING a rakouské pojišťovny UNIQA.
Kategorie: ČR, Souhrn

Debaty o rozpočtu se točí kolem školství a sociálních služeb. Na přidání učitelům nebo doktorandům se ale strany neshodnou

Út, 12/12/2017 - 23:00
Ve druhém čtení zákona o státním rozpočtu na příští rok budou poslanci jednat zejména o navýšení peněz pro sociální služby a školství. K jednání by poslanci měli zasednout v pátek, pokud chtějí stihnout schválení zákona ještě letos a vyhnout se tak rozpočtovému provizoriu. Zatímco na potřebě přesunu peněz do sociálních služeb panuje shoda, učitelé si budou zřejmě muset počkat až na úspory v hospodaření státu.
Kategorie: ČR, Souhrn

Do Brna se stahují technologické mozky, žije to tu úplně jinak než v Praze, říká Jiří Hlavenka. Chválí si "startupové podhoubí"

Út, 12/12/2017 - 23:00
Brno má mnohem silnější podhoubí pro rozvoj start-upů než Praha, říká brněnský podnikatel Jiří Hlavenka. Spoluzakladatel světoznámého vyhledávače letenek Kiwi.com proto investuje v dalších firmách, které zakládají mladí lidé i studenti. Současný krajský zastupitel je nespokojený se stavem vysoké české politiky.
Kategorie: ČR, Souhrn

Český start-up zvyšuje rychlost strojů díky novým povrchovým materiálům. Povlaky tenčí než vlas nanáší atom po atomu

Út, 12/12/2017 - 23:00
AdvaMat vyvíjí a vyrábí unikátní povrchové materiály, které zvýší rychlost i životnost strojů. Povlaky tenčí než lidský vlas naprašuje například na obráběcí nástroje atom po atomu v plazmě. Mimo to se start-up věnuje vývoji nové slitiny, jež by mohla zlevnit vesmírné rakety.
Kategorie: ČR, Souhrn

Sociální sítě rozvrací společnost, tvrdí bývalý manažer Facebooku. Lituje, že se podílel na jejich vývoji

Út, 12/12/2017 - 11:08
Někdejší vysoce postavený manažer Facebooku Chamath Palihapitiya zkritizoval negativní vliv sociálních sítí na společnost. V rozhovoru na Stanfordově univerzitě zároveň litoval svého podílu na rozvratu společnosti. Nejde o první kritiku sociální sítě bývalými zaměstnanci.
Kategorie: ČR, Souhrn

On-line marketéři chudobou netrpí

Ne, 12/10/2017 - 23:00
Personální agentura Online People letos udělala výzkum platů marketérů na vzorku 700 respondentů. Vyplynulo z něho například, že copywriteři vydělávají na začátku kariéry 22 tisíc korun a marketéři s více než pětiletou praxí mají na výplatní pásce v průměru 61 tisíc.
Kategorie: ČR, Souhrn

Klubové setkání TOP žen Česka ve Werichově vile

Ne, 12/10/2017 - 23:00
Vydavatelství Economia a web Žena.cz zde udělily ceny Sophia pro nejlepší projekty, které vznikly díky dětem. Vítězkami se staly Magdaléna Boušková, Petra Šetele a Klára Vítková Rulíková. Ve Werichově vile na pražské Kampě se setkaly členky klubu TOP ženy Česka.
Kategorie: ČR, Souhrn

Výkon zaměstnanců chtějí řídit jinak než dosud

Ne, 12/10/2017 - 23:00
Lidé ve společnosti Deloitte v USA trávili svým hodnocením a řízením výkonu dva miliony hodin ročně, uvedla manažerka LaDana Edwardsová. Firma zavedla nový, agilnější systém, který se neopírá o striktně dané cíle, ale hodnotí výkon v jednotlivých projektech. Manažeři dávají rychlou zpětnou vazbu a mohou se zaměřit na silné stránky lidí ve svých týmech.
Kategorie: ČR, Souhrn

Narozeniny

Ne, 12/10/2017 - 23:00
Kategorie: ČR, Souhrn

Společnost

Ne, 12/10/2017 - 23:00
Kiwi.com rozdělilo 800 tisíc korun třem neziskovým organizacím. Společnost Arcona Capital uspěla v soutěži CIJ Awards.
Kategorie: ČR, Souhrn

Přestupy

Ne, 12/10/2017 - 23:00
Kateřina Saparová je HR ředitelkou Home Creditu. Personální oddělení v ArcelorMittalu řídí Veronika Muroňová. Daniela Velíšková řídí lidské zdroje v Bisnode.
Kategorie: ČR, Souhrn

Levnější byty v Praze nebudou, říká ředitel Geosanu Beneš. Se svým týmem se chce zaměřit na energetickou náročnost budov

Ne, 12/10/2017 - 23:00
Petr Beneš nastoupil na pozici ředitele developerské společnosti Geosan začátkem listopadu. Spolu se svým patnáctičlenným týmem se chce u nových staveb zaměřit na kvalitní architekturu a energetickou náročnost budov. Poptávku po nemovitostech v Praze si však netroufá předvídat.
Kategorie: ČR, Souhrn

Školy posune, když žáci budou hodnotit učitele, říká předsedkyně České středoškolské unie

Ne, 12/10/2017 - 23:00
Větší demokratičnost v tuzemských školách prosazuje studentka Lenka Štěpánová, předsedkyně České středoškolské unie. Uvnitř samotných škol, které by měly studenty vést k demokratickému smýšlení, podle Štěpánové probíhá dialog jen málokdy. Přitom přínos odpovědí studentů v dobře sestaveném dotazníku může být pro učitele naprosto jedinečný a měl by sloužit jako nástroj pro reflexi učitelské praxe.
Kategorie: ČR, Souhrn

Budoucnost je mezioborová výuka, říká učitelka, která prošla vesmírným programem

Ne, 12/10/2017 - 23:00
Učitelka IT Hana Šandová z pražského Gymnázia Jana Keplera se v Americe zúčastnila vesmírného vzdělávacího programu pro učitele. Inspiroval ji především k hledání cest k mezipředmětové spolupráci. Zatímco v soukromých školách v Česku se už bloková a mezioborová výuka začíná prosazovat, ve státních je stále výjimečná.
Kategorie: ČR, Souhrn

Finanční vzdělávání má naučit, jak odolat svodům

Ne, 12/10/2017 - 23:00
"Je lepší vědět, co bude znamenat pro vaši peněženku, když bude úroková sazba počítána měsíčně nebo ročně, než když vysypete z rukávu definici RPSN," říká Helena Brychová, expertka na finanční vzdělávání v České bankovní asociaci. Finanční vzdělávání má lidi zejména naučit, jak odolat svodům. Česko je jednou z mála zemí Evropy, které se ve školách finanční gramotností zabývají.
Kategorie: ČR, Souhrn

Úvodník

Vítejte na stránkách pro svolávání valných hromad akciových společností. Pro firmy, které chtějí splnit informační povinnost v souladu se zákonem i po 1.1.2014. Pro akcionáře, kteří při efektivním výkonu svých práv dokáží ocenit přínos moderních technologií.

Potřebujete oznámení zveřejnit co nejdříve? Nemáte čas vyplňovat formulář?
Potřebujete upravit údaje v textu před jeho zveřejněním? Od roku 2001 poskytujeme spolehlivé a kvalitní služby, které umožňují rychlé a jednoduché splnění informační povinnosti firem.

Zveřejnit pozvánku na valnou hromadu stojí 5000,- Kč bez DPH, všechny ostatní typy firemních oznámení stojí 1000,- Kč bez DPH. Autorizace zveřejnění je vystavena spolu s dokladem o platbě.

V případě dalších dotazů jsme Vám plně k dispozici na níže uvedených kontaktech.

Děkuji za Vaši návštěvu a přeji Vám pěkný den

PhDr. Jana Lešikarová
šéfredaktorka

adresa redakce :
VALNEHROMADY.CZ
Dlouhá 325, P.O.Box 13,
390 01 Tábor

tel: +420 381 210 393,
fax +420 381 210 440,
mail:oznameni@valnehromady.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přihlášení