Syndikovat obsah Moderní řízení
ModerniRizeni.iHNed.cz
Aktualizace: před 1 hod 1 min

Jak čelíte ztrátě motivace zaměstnanců?

6 hod 16 min starý
Motivace některých lidí po určité době od nástupu do nové práce klesá a tento pokles často pokračuje i v dalších letech. Omezí své úsilí, rezignují na tvůrčí nápady nebo chtějí z firmy odejít. Jak těmto situacím předcházet?
Kategorie: ČR, Souhrn

Tvůrci hry se setkávají každý den u snídaně

6 hod 16 min starý
Podílet se na tvorbě počítačové hry může být pro někoho splněným snem. Za výsledkem je ovšem několik let práce a úspěch není zaručen. Jde o kreativní činnost, nebo jen o nekonečné sezení u počítače? Tak trochu obojí, říkají tvůrci ve Warhorse Studios, kteří videohry z prostředí středověku prodali za prvních několik týdnů už více než milion kopií.
Kategorie: ČR, Souhrn

Co čekají od práce čeští vysokoškoláci

6 hod 16 min starý
On-line anketa magazínu Studenta letos zjišťovala u více než 1500 studentů a čerstvých absolventů vysokých škol jejich pracovní očekávání. Z výsledků se třeba dozvíte, co je pro ně při výběru zaměstnavatele nejdůležitější nebo co by je přimělo změnit práci.
Kategorie: ČR, Souhrn

Naši zaměstnanci mají dvě stě patentů

6 hod 16 min starý
Věda a technika a také vzájemná spolupráce hrají hlavní roli v brněnském vývojovém centru společnosti Honeywell. České studenty chce nadchnout pro výzkum, proto zve na zdejší univerzity každý rok laureáta Nobelovy ceny či organizuje různé soutěže. Učitelé technických oborů se zase mohou podívat do USA a inspirovat se, jak tuto oblast učit, přibližuje v rozhovoru HR ředitelka firmy Markéta Dovrtělová.
Kategorie: ČR, Souhrn

Editorial

6 hod 16 min starý
Kategorie: ČR, Souhrn

Udržet mladé talenty ve firmě pomáhá mentoring i rotace zaměstnanců

6 hod 16 min starý
Zaujmout mladé uchazeče o práci není snadné. Firmy proto vymýšlejí inovativní způsoby, jak je oslovit. Ukazují jim své pracovní prostředí ve virtuální realitě nebo testují jejich schopnosti formou únikové hry. Ještě těžší je ale mladé ve firmě udržet. Chtějí práci, která jim bude dávat smysl a umožní rozvíjet se. Řada firem jim však nedokáže vyjít vstříc.
Kategorie: ČR, Souhrn

U maturity z češtiny nebo matematiky propadlo více studentů než loni. Matematika zůstává nejméně úspěšným předmětem

Po, 05/21/2018 - 14:55
Studenti byli u letošních státních maturit z češtiny a matematiky méně úspěšní než loni. Z matematiky propadlo 22,3 procenta maturantů. Je tedy nadále nejméně úspěšným předmětem v maturitních testech. Vyplývá to ze zprávy organizátora maturit Cermat.
Kategorie: ČR, Souhrn

Do Česka vstupuje britský fintechový start-up Revolut. Láká na levné platby v zahraničí

Po, 05/21/2018 - 11:05
Revolut nabízí bezkontaktní platební kartu s výběry v zahraničí bez poplatku. Karta se kompletně ovládá přes mobilní aplikaci, včetně okamžité blokace. Součástí služeb jsou převody měn za výhodné mezibankovní kurzy.
Kategorie: ČR, Souhrn

StartupYard představil novou kohortu Batch 9. Jsou v ní startupy se zaměřením na lidský přesah

Po, 05/21/2018 - 07:45
V roce 2017 si StartupYard zajistil historicky největší crowdfundingové financování mezi akcelerátory v regionu střední a východní Evropy. Akcelerátor sídlící v Praze představil novou kohortu šesti startupů, nazvanou Batch 9, která z tohoto financování získá investice. Tato poslední skupina týmů, vybraná ze 150 startupů ze 43 zemí, reprezentuje unikátní nový trend ve špičkové technologii: společensky zodpovědný technologický startup.
Kategorie: ČR, Souhrn

Příběhy z dětských domovů: bez rodičů k doktorátu na ČVUT

Ne, 05/20/2018 - 22:00
Eva Ptáčková strávila dlouhou dobu v dětském domově se svými třemi sestrami. Nejstarší z nich byla prvním obyvatelem domova, který dokončil střední školu. Eva je dnes doktorandkou na ČVUT.
Kategorie: ČR, Souhrn

Děti z "děcáků" často studují obory, které je nezajímají

Ne, 05/20/2018 - 22:00
Více než polovina středoškoláků v dětských domovech studuje obor, který je nezajímá. Důvodem je to, že vychovatelé nemají na kariérní poradenství příliš času. Mnohdy také nabízejí jen ty studijní obory, které vyučují školy v okolí. Najít pro mladého člověka z dětského domova uplatnění není problém. Složitější je jej v zaměstnání udržet na delší dobu.
Kategorie: ČR, Souhrn

Přestupy

Ne, 05/20/2018 - 22:00
Alexandra Tomášková (41) povede Skanska Property v Praze. Výkonným ředitelem a jednatelem plzeňského závodu japonské společnosti Daikin je Yasuto Hiraoka (49). Richard Gooding (54) je viceprezidentem IT společnosti Kentico Software.
Kategorie: ČR, Souhrn

Přijde s umělou inteligencí konec právníků? Počítače ušetří kancelářím miliony eur ročně

Ne, 05/20/2018 - 20:38
Mediální dům Economia pořádal třetí ročník exkluzivní právnické konference Innovative Legal Services Forum. Přední světoví přednášející hovořili o chytrém využití technologií, outsourcingu nebo trendech ve středoevropském regionu. Konference se účastnilo přes 200 právníků z více než 25 zemí.
Kategorie: ČR, Souhrn

Jiří Kocourek PR manažerem společnosti Y Soft pro ČR

Pá, 05/18/2018 - 09:30
Novým PR manažerem společnosti Y Soft pro Českou republiku se od 1. května stal Jiří Kocourek z agentury PARCO Consulting. Jiří Kocourek nahradil na pozici PR manažera Jana Hrabovského, který doposud tuto roli zastával a nyní se přesouvá dále v hierarchii marketingového týmu Y Soft.
Kategorie: ČR, Souhrn

Nejvyšší soud povolil souběh funkcí. Pracovní smlouvy členů statutárních orgánů firem jsou platné

Pá, 05/18/2018 - 09:24
Pracovní smlouvy členů statutárních orgánů společnosti už nepůjde označit za neplatné. Nejvyšší soud takzvaný souběh funkcí povolil. Rozhodnutí Nejvyššího soudu ušetří manažerům hodně vrásek.
Kategorie: ČR, Souhrn

Trpělivě bádat a nápady si hýčkat. České vysoké školy dostávají téměř miliardu ze soukromých zdrojů

Čt, 05/17/2018 - 22:00
Dobré vědecké nápady se při rozjezdu většinou neobejdou bez investic nebo podpory podnikatelů. A přestože podniky do výzkumu investují rok od roku více, na akademické půdě se to zatím výrazněji nepodepisuje. Předloni si vysoké školy v Česku přišly souhrnně na 900 milionů korun ze soukromých peněz, stejně tomu bylo i předchozí rok.
Kategorie: ČR, Souhrn

Školy neučí děti to, co budou v životě nejvíc potřebovat, protože to neví nikdo, říká první dáma českého bankovnictví Pešková

Čt, 05/17/2018 - 22:00
Rozhovory moc často nedává. Ale když ano, skoro vždy v nich zazní, jaké to je být manažerkou v oboru, kde ve vysokých funkcích dominují muži. Zařekl jsem se, že ji nepoložím. Když jsem ale půvabnou blondýnku Danielu Peškovou v kanceláři s výhledem na Prahu uviděl, první, co mě napadlo, bylo: "Kde se tady vzala?" Naštěstí jsem se rychle dal dohromady a položil původně připravenou první otázku.
Kategorie: ČR, Souhrn

Přijde s umělou inteligencí konec právníků? Počítače ušetří kancelářím miliony eur ročně, řekla na pražské konferenci britská právnička

Čt, 05/17/2018 - 06:45
Mediální dům Economia pořádal třetí ročník exkluzivní právnické konference Innovative Legal Services Forum. Přední světoví přednášející hovořili o chytrém využití technologií, outsourcingu nebo trendech ve středoevropském regionu. Konference se účastnilo přes 200 právníků z více než 25 zemí.
Kategorie: ČR, Souhrn

Algoritmy mají za úkol vyhledat komerční využití vynálezů. Věci objevené na univerzitách často leží zbytečně "v šuplíku"

St, 05/16/2018 - 22:00
Unico.AI propojuje univerzity a firmy pomocí rozsáhlých databází patentů a chytrých algoritmů. Na univerzitách jsou procesy přenosu technologií do komerčního sektoru často zdlouhavé, proto zakladatelé přešli do soukromého sektoru. Technologická firma následně za provizi zprostředkovává prodej licencí, či založení start-upu, ve kterém zpravidla získá také malý podíl.
Kategorie: ČR, Souhrn

Na vysoké škole nám chybí případové studie českých rodinných společností

St, 05/16/2018 - 22:00
Zuzana Horčičková odešla před dvěma lety na stáž do Centra pro rodinné podnikání na Univerzitě St. Gallen ve Švýcarsku. Když se vrátila, začala učit předmět rodinné podnikání studenty liberecké univerzity. Ve své výuce ráda využívá případové studie z rodinných podniků, získat je ale není jednoduché.
Kategorie: ČR, Souhrn

Úvodník

Vítejte na stránkách pro svolávání valných hromad akciových společností. Pro firmy, které chtějí splnit informační povinnost v souladu se zákonem i po 1.1.2014. Pro akcionáře, kteří při efektivním výkonu svých práv dokáží ocenit přínos moderních technologií.

Potřebujete oznámení zveřejnit co nejdříve? Nemáte čas vyplňovat formulář?
Potřebujete upravit údaje v textu před jeho zveřejněním? Od roku 2001 poskytujeme spolehlivé a kvalitní služby, které umožňují rychlé a jednoduché splnění informační povinnosti firem.

Zveřejnit pozvánku na valnou hromadu stojí 5000,- Kč bez DPH, všechny ostatní typy firemních oznámení stojí 1000,- Kč bez DPH. Autorizace zveřejnění je vystavena spolu s dokladem o platbě.

V případě dalších dotazů jsme Vám plně k dispozici na níže uvedených kontaktech.

Děkuji za Vaši návštěvu a přeji Vám pěkný den

PhDr. Jana Lešikarová
šéfredaktorka

adresa redakce :
VALNEHROMADY.CZ
Dlouhá 325, P.O.Box 13,
390 01 Tábor

tel: +420 381 210 393,
fax +420 381 210 440,
mail:oznameni@valnehromady.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přihlášení