Syndikovat obsah Moderní řízení
ModerniRizeni.iHNed.cz
Aktualizace: před 20 min 14 sek

Infografika: Čeští učitelé mají nejnižší platy v EU. K nejmenším patří i výdaje na školy

4 hod 10 min starý
Učitelé v Česku dostávají ze zemí EU nejméně peněz v poměru k průměrným platům vysokoškoláků. Česko má také jedny z nejmenších výdajů na školství. Nejvyšší platy mají učitelé v Lucembursku.
Kategorie: ČR, Souhrn

Český start-up natáčí přednášky univerzit i firem. Investoři do "Alexandrijské videoknihovny" nalili milion dolarů

17 hod 50 min starý
Software pro zaznamenávání přednášek a konferencí SlidesLive získal podporu českých investorů. Od Eduarda Kučery z Avastu a Václava Dejčmara z RSJ dostal milion dolarů na rozvoj na zahraničních trzích. Zakladatel start-upu chce porazit i YouTube. "Chceme být symbolem pro přednášky a vzdělání," říká Vojtěch Ciml.
Kategorie: ČR, Souhrn

Musíme zpoplatnit humanitní obory, říká šéf asociace exportérů. Když se bude dařit průmyslu, bude se dařit i Česku, myslí si

Po, 06/26/2017 - 13:06
Nedostatek techniků negativně ovlivňuje celý český průmysl, intenzivně převažují studenti humanitních oborů, jedno z řešení by bylo společenskovědní studium zpoplatnit, říká Otto Daněk z Asociace exportérů. Dodává, že počet studentů technických oborů navyšují jen ti ze zahraničí. Bohumil Kartous ze společnosti EDUin naopak tvrdí, že vliv humanitních oborů nelze přepočítávat na peníze, jejich absolventi jsou výrazně adaptabilnější, a snáz se tak uplatní na trhu práce. Není prý pravda, že by byli častěji nezaměstnaní.
Kategorie: ČR, Souhrn

Vítkovice Heavy Machinery vyměnily pod vedením Martina Bednarze téměř celý management

Po, 06/26/2017 - 07:45
Generální ředitel společnosti VÍTKOVICE HEAVY MACHINERY (VHM) ze strojírenské skupiny VÍTKOVICE Martin Bednarz, dokončil obměnu managementu, kterou ohlásil hned po svém příchodu letos v únoru. Na pozici finančního ředitele nově přišel Zdeněk Knápek, jakost bude řídit Petr Říha, nákup převzala Lenka Vítečková, technickým ředitelem se stal Miloš Bronček, obchod VHM má na starosti Jiří Brož, výrobu Vlastimil Molek.
Kategorie: ČR, Souhrn

Stávka ve slovenském Volkswagenu skončila. Odbory a vedení firmy se dohodly na růstu platů

Ne, 06/25/2017 - 22:00
Stávka zaměstnanců bratislavské továrny německé automobilky Volkswagen po šesti dnech skončila. Odbory a vedení největšího soukromého zaměstnavatele na Slovensku se v neděli dohodly na nové kolektivní smlouvě. Její klíčovou součástí je zvyšování platů pracovníků celkově o zhruba 14 procent během půldruhého roku.
Kategorie: ČR, Souhrn

Čeští učitelé berou nejméně v EU, nejnižší jsou i výdaje na žáka, ukazuje nová studie

Ne, 06/25/2017 - 22:00
Studie, kterou ve spolupráci s HN sestavil expert na školství Daniel Münich, poukazuje, že čeští učitelé jsou na tom platově nejhůř jak v EU, tak v rámci zemí organizace OECD. Loni byl průměrný měsíční plat učitelů na základních školách těsně pod 30 tisíci korunami, zatímco vysokoškoláci v soukromé sféře, kde se jich pohybuje naprostá většina, si průměrně vydělali téměř 50 tisíc korun. Zatímco roční výdaje na vzdělávací instituce v poměru k HDP jsou ve Velké Británii, Norsku nebo Dánsku blízké pěti procentům, v Česku nedosahují ani tří procent a hůř na tom jsou jen Maďaři.
Kategorie: ČR, Souhrn

Přestupy

Ne, 06/25/2017 - 22:00
Václav Horák vystřídá na pozici generálního ředitele Home Creditu Davida Bystrzyckého. Leoš Kocman bude nově zastávat pozici generálního ředitele obchodního domu Kotva. Obchodní řetězec Albert má novou šéfku marketingu, je jí Kateřina Harris.
Kategorie: ČR, Souhrn

Na dovolenou je nejlepší vyrazit od prázdného stolu, říkají čeští manažeři

Ne, 06/25/2017 - 22:00
Šéfové se během dovolené chtějí věnovat rodině. Svoji práci se proto nebojí předat zástupcům. Vyplývá to z ankety HN.
Kategorie: ČR, Souhrn

Velkým hitem jsou dnes učební programy. Včetně matematiky

Ne, 06/25/2017 - 22:00
Cena franšízové licence se pohybuje v řádu desítek tisíc korun. Čím dál větší boom proto zažívají školní koncepty, které učí jazyk, hudbu, ale i logiku. Kdo přijde s ruštinou, má šanci uspět.
Kategorie: ČR, Souhrn

David Vrba generálním ředitelem EDUA Group

So, 06/24/2017 - 08:55
Ve vzdělávací skupině EDUA Group byla nově vytvořena pozice generálního ředitele, do které 1. července nastoupí David Vrba. Zodpovědný bude za provozní i strategické směřování skupiny, konsolidaci portfolia jejích značek a prohloubení působení v oblasti digitalizace, digitálního vzdělávání a technologií napříč všemi jejími produktovými řadami.
Kategorie: ČR, Souhrn

Václav Horák generálním ředitelem společnosti Home Credit

Pá, 06/23/2017 - 12:55
Od července povede český Home Credit Václav Horák. Na postu CEO střídá Davida Bystrzyckého, který řídil společnost v uplynulých šesti letech. David Bystrzycki si naplánoval roční volno, po němž se plánuje vrátit do skupiny PPF.
Kategorie: ČR, Souhrn

Dan Ledvinka posiluje business development a marketing v ASB Group

Pá, 06/23/2017 - 12:45
Mezinárodní poradenská společnost ASB Group jmenovala Dana Ledvinku na pozici Business Development Manager. Jeho úkolem bude rozvoj strategických vztahů a koordinace marketingových i PR aktivit. Bude úzce spolupracovat s Petrou Rychnovskou (Partner, ASB Group), která rozvíjí strategické plánování a zastřešuje na partnerské úrovni business development celé firmy.
Kategorie: ČR, Souhrn

I úspěšní musí umět dospět

Čt, 06/22/2017 - 22:00
Nucený odchod zakladatele Uberu znamená přelom. Končí divoká léta, ze start-upu se stává korporace. Zůstane dál dravcem, který expanduje a rychle inovuje?
Kategorie: ČR, Souhrn

Tereza Skácalová account manažerkou v AMI Communications

Čt, 06/22/2017 - 08:10
AMI Communications v červnu rozšířila řady svých manažerů o Terezu Skácalovou. Ta v agentuře působí od roku 2015 a stará se zde o portfolio klientů z oblasti financí a služeb. Zároveň se věnuje projektům z neziskového sektoru.
Kategorie: ČR, Souhrn

Akcelerátor StartupYard získal díky crowdfundingové platformě Fundlift.cz 26 milionů korun na investice

Čt, 06/22/2017 - 07:55
Technologický akcelerátor StartupYard společně s Fundliftem oznámil rekordní investici, kterou získal formou neveřejné nabídky s pomocí této crowdfundingové platformy. Jedná se o jednu z největších investic, obsahující peníze soukromých investorů i investorů pocházejících z české investiční crowdfundingové platformy Fundlift.cz. Tyto prostředky budou využity až pro 20 startupů ve dvou kolech akceleračního programu v roce 2017 a 2018. Získaná částka umožní StartupYardu dále investovat do vybraných firem ze současného portfolia.
Kategorie: ČR, Souhrn

Ivo Korčák nastoupil do Storyous na pozici Business Development Director

Čt, 06/22/2017 - 07:25
Gastronomický start-up Storyous získal nového manažera. Jako ředitel pro řízení expanze do zahraničí nastupuje Ivo Korčák, který bude zodpovědný za vstup Storyous na německý, maďarský a turecký trh. Kromě toho povede i českou obchodní strategii, cílem je 50% růst každý rok.
Kategorie: ČR, Souhrn

Ivan Tučník vede komunikaci společnosti Sodexo Benefity

Čt, 06/22/2017 - 07:15
Společnost Sodexo Benefity v květnu posílila svůj komunikační tým. Na pozici manažera komunikace nastoupil Ivan Tučník. Na starosti bude mít nastavení nové strategie PR a marketingové komunikace, včetně aktivit v oblasti společenské odpovědnosti. Zastávat bude také roli tiskového mluvčího.
Kategorie: ČR, Souhrn

V Česku je málo pracujících seniorů. Stát by je měl motivovat benefity, tvrdí autoři nové studie

St, 06/21/2017 - 22:00
HN mají exkluzivně k dispozici studii think-tanku IDEA při institutu CERGE-EI, která se věnuje příjmům seniorů. Podle autorů jsou čeští senioři málo motivovaní k tomu, aby pracovali i po dosažení důchodového věku. Přitom kdyby pracovat nepřestali, vyplatilo by se to jim samotným i státu.
Kategorie: ČR, Souhrn

Bankám pomáhá analýza dat z platebních karet. Chytrý software umí i najít místo pro pobočku

St, 06/21/2017 - 22:00
Brněnský startup CleverAnalytics vyvinul software na posouzení byznysového potenciálu lokalit. Česká spořitelna analytický nástroj doplnila anonymizovanými daty z transakcí platebními kartami. Používá systém k inventuře rozmístění pobočkové sítě. Spořitelna, ČSOB a jiné banky používají analýzu takzvaných velkých dat pro optimalizace polohy poboček nebo bankomatů.
Kategorie: ČR, Souhrn

Úvodník

Vítejte na stránkách pro svolávání valných hromad akciových společností. Pro firmy, které chtějí splnit informační povinnost v souladu se zákonem i po 1.1.2014. Pro akcionáře, kteří při efektivním výkonu svých práv dokáží ocenit přínos moderních technologií.

Potřebujete oznámení zveřejnit co nejdříve? Nemáte čas vyplňovat formulář?
Potřebujete upravit údaje v textu před jeho zveřejněním? Od roku 2001 poskytujeme spolehlivé a kvalitní služby, které umožňují rychlé a jednoduché splnění informační povinnosti firem.

Zveřejnit pozvánku na valnou hromadu stojí 5000,- Kč bez DPH, všechny ostatní typy firemních oznámení stojí 1000,- Kč bez DPH. Autorizace zveřejnění je vystavena spolu s dokladem o platbě.

V případě dalších dotazů jsme Vám plně k dispozici na níže uvedených kontaktech.

Děkuji za Vaši návštěvu a přeji Vám pěkný den

PhDr. Jana Lešikarová
šéfredaktorka

adresa redakce :
VALNEHROMADY.CZ
Dlouhá 325, P.O.Box 13,
390 01 Tábor

tel: +420 381 210 393,
fax +420 381 210 440,
mail:oznameni@valnehromady.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přihlášení